Pomysł na ten artykuł chodził za mną już od jakiegoś czasu. Kiedy siedziałem i walczyłem z kolejnym przełącznikiem, pojawiło się pytanie: ile firm składa się na Xiaomi? Bo jeśli myślicie, że tylko Xiaomi,to jesteście w błędzie. Tak naprawdę jest ich ponad 130! Tej liczby nawet sam się nie spodziewałem.

A czy wiecie, które firmy są powiązane w ramach MiOT? MiOT to ekosystem Xiaomi, który zrzesza wszystkie firmy tej marki. Xiaomi bardzo lubi inwestować w startupy, przez co powiązanych z nim jest wiele marek. Posiadają nawet własną platformę crowdfundingową – YouPin, o której czytaliście na łamach SmartMe nie raz.

W tym artykule przybliżę Wam te firmy, które są powiązane z ekosystem chińskiej marki i działają w szeroko rozumianym obszarze Smart Home. Czytając ten artykuł, zróbcie mały quiz, a w komentarzu napiszcie o ilu z nich wiedzieliście.

Jest ich na tyle dużo, że podzieliłem je na dwie części.

Mijia

Mijia – Główna firma Xiaomi tworząca sprzęty Smart Home. Produkuje czujniki, bramki, a nawet odkurzacze. Jeśli interesujecie się rzeczami z obszaru inteligentnego domu, to po prostu musicie kojarzyć to logo i aplikację Mi Home.

Yunmai

Yunmai – również produkuje produkty Smart Home, a także smart wagi, z których jest najbardziej znane.

Viomi

Viomi – ta firma buduje rozwiązania związane z wodą. Filtry do kranów, filtry butelkowe, wszystko,czego potrzeba, żeby woda z kranu była dobra.

iChunmi

iCHUNMi – producent sprzętów kuchennych, którego niestety nie spotkamy poza granicami Chin. A z wielką chęcią przetestowalibyśmy jego produkty!

WURO

WURO – kolejna firma produkująca sprzęty Smart Home, takie jak czujniki lub sensory. Jednak jej produktów nie dostaniemy na naszym rynku.

Roborock

Roborock – tej firmy nie musimy nikomu przedstawiać. Słynny producent chińskich robotów odkurzających. Na SmartMe mieliśmy już okazję testować ich dwa roboty – S5 oraz S6.

SmartMi

SmartMi – Producent Xiaomi powiązany z produktami zdrowotnymi, ale nie tylko. Nie raz pisaliśmy o ich produktach, m.in. grzejnikach oraz nawilżaczu. SmartMi produkuje naprawdę dużo różnego rodzaju sprzętu.

Lunmi

LUMi – Jeszcze jedna firma produkująca czujniki i sensory ( 😉 ). Jednak jej również nie znajdziemy w polskich domach.

Soocare

Soocare – firma, która produkuje inteligentne szczoteczki. Możemy je znaleźć m.in. w sklepach Mi Store w dużych galeriach handlowych.

ocean

Oclean – To marka inteligentnych szczoteczek. Na SmartMe mieliśmy okazję testować dwa egzemplarze Oclean X i Oclean One.

Brakuje Wam jakichś znanych firm? Nie martwcie się! Jeszcze w tym tygodniu przygotujelę drugą część artykułu, która opisze pozostałe marki.

No to teraz wynik quizu. Ja uzyskałem 7 na 10 punktów, czyli całkiem nieźle. A Wy jaki mieliście wynik? 😉

Źródło i zdjęcia: Xiaomi


Kompletnie zwariowany na punkcie smart. Jeśli tylko pojawi się coś nowego, to koniecznie musi to dostać w swoje ręce i przetestować. Lubi rozwiązania, które się sprawdzają, i nie znosi bezużytecznych gadżetów. Jego marzeniem jest zbudować najlepszy portal z obszaru smart w Polsce (a później na świecie i Marsie w 2025).

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty