Chiński gigant technologiczny odważnie kroczy ścieżką rozwoju w świecie najnowszych technologii i działa również na rynku produktów typu smart. Rozwiązania oferowane przez cieszące się dobrą opinią Xiaomi pozwalają na inteligentne sterowanie domem i służą do zdalnej obsługi różnych urządzeń gospodarstwa domowego poprzez Bluetooth. Czajnik elektryczny Mi Smart Kettle jest tego przykładem i zarazem potwierdzeniem.

Inteligentne rozwiązania Xiaomi dla domu

Inteligentne sterowanie gwarantuje przede wszystkim wygodę życia. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym oszczędzasz czas i ułatwiasz sobie codzienne funkcjonowanie, bo wiele podstawowych czynności jest wykonywanych w sposób automatyczny, za pośrednictwem urządzeń typu smart. Mowa m.in. o:

 • otwieraniu i zamykaniu drzwi i okien,
 • włączaniu i regulacji światła,
 • zasłanianiu i odsłanianiu rolet,
 • myciu zębów (dostępne są inteligentne szczoteczki Xiaomi z modułem Bluetooth),
 • sprzątaniu.

Do tej listy należy doliczyć czajnik, który gotuje wodę. Jak to robi? Jak się prezentuje? Jaką ma moc i pojemność? Tego dowiesz się z lektury artykułu na temat produktu Xiaomi Mi Smart Kettle.

 

Kiedy zobaczyłem u jednego ze znajomych smart czajnik elektryczny, zastanawiałem się, po co komuś taki wynalazek? Co można wymyślić, żeby móc nazwać to urządzenie inteligentnym? Ciekawość wzięła jednak górę nad rozsądkiem. A że i tak musiałem kupić czajnik, to zdecydowałem się wybrać ten od Xiaomi – Mi Smart Kettle. Oto jego recenzja, w której wyrażam swoją opinię na temat produktu chińskiej marki.

Zacznijmy recenzję od listy czynności, które powinien wykonywać czajnik:

 1. Grzać wodę.
 2. Patrz punkt pierwszy.

Jakie zatem czynności powinien wykonywać inteligentny czajnik elektryczny?

 1. Dalej patrz na punkt pierwszy.

Xiaomi Mi Smart Kettle – Pierwsze wrażenie

Niezwiedziony tym myśleniem, rozpakowałem nabytek z Aliexpress i moim oczom ukazał się naprawdę ładny czajnik Mi Smart Kettle marki Xiaomi. Przechadzając się po różnego rodzaju marketach i oglądając tamtejsze urządzenia, możemy je podzielić na dwie kategorie. Albo wszystkie są zrobione na jedno kopyto, albo ich projektant powinien wrócić do szalonych lat 90. Tymczasem Xiaomi ponownie zrobiło naprawdę elegancki sprzęt.

Zarówno elementy plastikowe, jak i metalowe Mi Smart Kettle prezentują się bardzo dobrze, a ich recenzja nie może być inna niż pochlebna. Wszystko jest czyste i proste, a dwa guziki (do gotowania wody oraz utrzymywania temperatury) są prawie niewidoczne. Łącząc to z funkcją chowania kabla w podstawce, możemy użyć Xiaomi Mi Smart Kettle jako ładnego dodatku do kuchni. Pojemność czajnika też jest zadowalająca – 1,5 l.

Funkcja podstawowa Mi Smart Kettle – gotowanie wody

Mi Smart Kettle

Czas gotowania wody w czajniku Xiaomi Mi Smart Kettle jest normalny, zagotowanie 1,5 l wody zajmuje mu 5 minut. Moment zagotowania posiada swój własny dźwięk, dzięki czemu wiadomo, kiedy możemy zaparzyć herbatę. Cały proces wlewania zimnej wody do czajnika, a później wylewania wrzątku do kubka jest naprawdę intuicyjny i przyjemny. 

Czas na bycie smart czajnikiem!

Elektryczny czajnik Xiaomi Mi Smart Kettle można podpiąć do aplikacji Mi Home i dodać do pozostałych sprzętów naszego inteligentnego domu. Poważnym problemem w korzystaniu z czajnika jest łączność Bluetooth. Osobiście jestem wielkim zwolennikiem połączenia Ziggbee + Wi-Fi, więc fakt, że za każdym razem muszę być w jego pobliżu, żeby go uruchomić, jest dla mnie sporym minusem.

Nie ma szans, żeby zagotować wodę w inteligentnym czajniku Xiaomi Mi Smart Kettle, kiedy jesteśmy w podróży, i od razu zalać kawę lub herbatę, kiedy wejdziemy do domu.

Musimy wejść do domu, uruchomić aplikację i połączenie Bluetooth, włączyć czajnik, swoje odczekać (aplikacja naprawdę wolno łączy się z tym urządzeniem) i dopiero wtedy, możemy coś zrobić. Długo.

Mi Smart Kettle

Dzięki aplikacji czajnik Xiaomi Mi Smart Kettle oferuje nam kilka opcji, których w zwykłym czajniku raczej nie znajdziemy. Po pierwsze, jest to ustawienie konkretnej temperatury dla wybranego napoju. Możemy wybrać jedną z kilku podstawowych opcji jak kawa czy zielona herbata albo samemu ustawić temperaturę i ikonę. Wygodne, jeśli mamy jakieś przyzwyczajenia co do sposobu zaparzania.

Druga opcja to utrzymywanie temperatury, czym Xiaomi chwali się w swoich folderach, twierdząc, że jest to nawet 12 godzin. Możemy to zrobić zarówno z poziomu aplikacji, jak i za pomocą drugiego przycisku na rączce elektrycznego, inteligentnego czajnika Mi Smart Kettle. Zastanawiałem się nad tym, dla kogo taka opcja byłaby faktycznie przydatna i udało mi się znaleźć grupę docelową.

Czajnik Mi Smart Kettle dla rodzica

Zarówno opcja ustawiania temperatury, jak i jej dłuższego utrzymywania są rozwiązaniami idealnymi dla młodego rodzica. Gotując mleko dla naszej pociechy w inteligentnym czajniku Xiaomi Mi Smart Kettle z modułem Bluetooth, nie będziemy musieli już co chwilę sprawdzać, czy temperatura jest odpowiednia. Klikamy ikonę mleka dla dziecka i gotowe ☺. Utrzymywanie temperatury też bardzo dobrze się sprawdza, a jedyne co przeszkadza, to dźwięk zagotowywania co 10 minut.

Mi Smart Kettle

Wykonanie inteligentnego czajnika Xiaomi Mi Smart Kettle

Oferowany przez markę Xiaomi inteligentny czajnik Mi Smart Kettle, wyposażony w Bluetooth, został wykonany z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Widać, że to solidny materiał, który jest odporny nie tylko na korozję, ale również na uszkodzenia mechaniczne. To z kolei przekłada się na wieloletnią trwałość – można przypuszczać, że jego obudowa nie zniszczy się zbyt szybko. Z tego samego materiału została wyprodukowana obrotowa podstawa pod to urządzenie chińskiego przedsiębiorstwa Xiaomi. To ważne aspekty, o których musiałem wspomnieć w tej recenzji.

Stal, o której mowa, jest oznacza symbolem 304 POSCO GB4806. Ze względu na jej pozytywne właściwości szeroko stosuje się ją w przemyśle spożywczym i medycznym. Jest nie tylko odporna na rdzewienie i uszkodzenia mechaniczne, ale również zapobiega powstawaniu kamienia i nieprzyjemnych zapachów w inteligentnym czajniku elektrycznym Mi Smart Kettle. Dokładnie zaprojektowana konstrukcja i przyjemny dla oka kolor sprawiają, że produkt pod względem zewnętrznej formy i jakości wykonania zasługuje na dobrą opinię.

Jeśli chodzi o jakość i precyzję wykonania Smart Kettle Xiaomi, chciałbym wrócić do tego, że urządzenie utrzymuje temperaturę wody aż przez 12 godzin. Producent podkreśla, że przeprowadzono rzetelne testy potwierdzające, iż właśnie przez tak długi okres Xiaomi Mi Smart Kettle daje możliwość kontroli temperatury na poziomie 90°C. Co istotne, przez ten czas urządzenie pobrało zaledwie 0,5 kWh energii. Dzięki temu zwolennicy ekologii powinni wystawić mu pozytywną opinię.

Chińska marka chwali się tym, że podtrzymywanie temperatury nawet przez kilkanaście godzin to zasługa odpowiedniej izolacji, która ogranicza ubytki ciepła. To wpływa natomiast na mniejsze zużycie energii, a co za tym idzie, obniżkę rachunków za energię elektryczną.

Podsumowanie pozytywnej recenzji

Mi Smart Kettle od Xiaomi jest naprawdę ładnym czajnikiem elektrycznym o inteligentnym działaniu – pod względem designu recenzja jest wręcz entuzjastyczna. Jedyne, czego można mu odmówić, to bycia naprawdę smart. Połączenie przez Bluetooth i utrzymywanie temperatury wody to niewiele. Mam wielką nadzieję, że następna generacja tego urządzenia pozwoli na zdalne zagotowywanie wody, dzięki czemu będzie mi go łatwiej polecać i wystawić całkowicie pozytywną opinię.

 

Kup teraz

Zapraszamy do zakupu produktu na stronach wymienionych poniżej...


Kompletnie zwariowany na punkcie smart. Jeśli tylko pojawi się coś nowego, to koniecznie musi to dostać w swoje ręce i przetestować. Lubi rozwiązania, które się sprawdzają, i nie znosi bezużytecznych gadżetów. Jego marzeniem jest zbudować najlepszy portal z obszaru smart w Polsce (a później na świecie i Marsie w 2025).

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

5 myśli na “Mi Smart Kettle – czy warto kupować inteligentny czajnik?

 1. Tom Earthborn pisze:

  Czajnik dyskwalifikuje brak sitka co powoduje dostawanie się kamienia do kubka/szklanki.

Dodaj komentarz