W zeszłym tygodniu przygotowaliśmy ranking robotów odkurzających. Artykuł cieszył się gigantycznym zainteresowaniem, zatem przygotowaliśmy dla Was ranking oczyszczaczy powietrza! Największy pik się skończył, ceny idą powoli w dół, więc może to być dobry moment, żeby sprawić sobie jeden z nich. A na pytanie, jaki oczyszczacz Xiaomi wybrać, już śpieszymy z odpowiedzią.

Oczyszczacz powietrza w dzisiejszych czasach jest bardzo ważnym elementem smart domu. Kiedy za oknem gromadzi się smog i ciężko się oddycha, dobrze jest mieć własny, czysty kąt. Miejsce, w którym możemy spokojnie oddychać, bez martwienia się o zanieczyszczenia. Na rynku jest jednak bardzo dużo oczyszczaczy. Nawet tych od Xiaomi, dlatego trudno wybrać ten, który do nas pasuje. Przygotowaliśmy więc ranking, dzięki któremu dowiecie się, jaki oczyszczacz Xiaomi najlepiej wybrać.

Podstawowa zasada – lepiej więcej mniejszych niż jeden duży

Jeśli mamy duże mieszkanie lub dom, to pojawia się takie pytanie: czy jeśli kupię jeden duży oczyszczacz, to będzie oczyszczał powietrze  w całym mieszkaniu? Niestety nie. Oczyszczacze są przystosowane do określonych powierzchni, ale mówimy tutaj raczej o powierzchniach pojedynczych pokoi. Pomiędzy nimi znajdują się drzwi, zakręty i inne przeszkody. Przez to takie urządzenie nie będzie dobrze oczyszczało powietrza np. w salonie i w sypialni znajdującej się 10 metrów dalej.

Najlepiej jest wyznaczyć miejsca, gdzie chcecie mieć oczyszczacz i skupić się właśnie na nich. Podstawowe dwa miejsca to salon, gdzie  spędzamy najwięcej czasu, i sypialnia, gdzie śpimy. Może to być jedno pomieszczenie, mogą być dwa. Dobierzcie oczyszczacz do wielkości tych pomieszczeń.

Oczyszczacz Xiaomi – podstawowe informacje

Poniżej znajdziecie podstawowe informacje dotyczące oczyszczaczy, które będziemy recenzować. W rankingu wybraliśmy następujące oczyszczacze do sprawdzenia: Xiaomi Air Purifier 2S, Xiaomi Air Purifier 2H, Xiaomi Air Purifier 3, Xiaomi Air Purifier 3H, Xiaomi Air Purifier Pro, Xiaomi Air Purifier 3H i Xiaomi Air Purifier Max. Pokażemy Wam różnice i wybierzemy najlepsze urządzenie. Może się jednak okazać, że ze względu na Waszą powierzchnię jedynym sensownym rozwiązaniem jest Mi Air Purifier Max. Zachęcamy zatem do zapoznania się z opisami wszystkich oczyszczaczy.Ranking Odkurzaczy

Numer 7 – Mi Air Purifier 2S

Mi Air Purifier 2S to bardzo dobry oczyszczacz, ale na rynku pojawili się już jego następcy w podobnych cenach. Oczyszczacz jest na rynku już parę lat i aktualnie plasuje się cenowo i wydajnościowo pomiędzy 2H a 3H. Posiada starszy filtr EPA11, który jest już wymieniany na Hepa H13 w nowszych modelach Xiaomi.

Szkoda też, że w wersji europejskiej posiadał bardzo ubogie możliwości automatyzacji w aplikacji Mi Home. Sprawiało to, że większość jego możliwości była dla nas niedostępna. Na szczęście zmieniło się to z kolejnymi oczyszczaczami Xiaomi i teraz nie mamy już tego problemu.

Xiaomi Air Purifier 2S

Jeśli jednak chcecie kupić Xiaomi Mi Air Purifier 2S, to możecie znaleźć go tutaj.

Numer 6 – Mi Air Purifier MAX

Mi Air Purifier MAX jest skrojony do konkretnych potrzeb. Jeśli macie gigantyczne pomieszczenie, np. salę restauracyjną albo biuro, to ten oczyszczacz jest dla Was. Możecie dzięki niemu zadbać o zdrowe powietrze klientów i pracowników. Mniej nadaje się do zwykłego domu, chyba że jest to bardzo duży dom.

Max został odświeżony pod koniec zeszłego roku. Stał się znacznie cichszy (zeszli z ponad 60 db(A) do ok. 32 db(A)), ale w efekcie stracił sporo na mocy. Jego wydajność spadła z 1000 m3/h na 700 m3/h. Zmieniła się też powierzchnia na jakiej operuje, została zmniejszona z około 100 m2 na 84 m2.

Jest on nadal potężniejszy niż ProH, ale też znacznie większy i cięższy. Zatem miejsca do jego wykorzystania są bardzo okrojone i jeśli potrzebujecie dużego oczyszczacza to lepszym rozwiązaniem może być Mi Air Purifier ProH.

Xiaomi Air Purifier MAXTutaj znajdziecie link do nowej wersji MAX, która jest trochę słabsza, ale znacznie cichsza.

Numer 5 – Mi Air Purifier Pro

Mi Air Purifier Pro jest podobny do Max. Różnicą jest to, że nadaje się do większych domów. Zatem jeśli macie naprawdę duży salon albo niewielką salę restauracyjną, to będzie idealny. Jeśli jednak chcecie go kupić po to, by oczyszczał powietrze w całym mieszkaniu, to raczej wam to odradzamy.

Zwykły Mi Air Purifier Pro nadal występuje na rynku, jednak jest to mimo wszystko starsza konstrukcja. W porównaniu z innymi oczyszczaczami bliżej mu do 2s niż 3H. Nie posiada m.in. nowego filtra Hepa H13, wyświetlacz jest taki jak w 2S i u góry mamy mniejszą kratkę do przepływu powietrza. Jego wydajność dla PM 2.5 wynosi 500 m3/h.

Jeśli więc zobaczycie go w sklepie, to raczej poszukajcie w dobrej cenie Mi Air Purifier ProH.

Oczyszczacz xiaomi

Jeśli chcecie kupić Mi Air Purifier Pro, to możecie to zrobić poprzez ten link.

Numer 4 – Mi Air Purifier ProH (Najlepszy oczyszczacz Xiaomi do dużych pomieszczeń)

Mi Air Purifier ProH to bardziej wydajna wersja Mi Air Purifier Pro. Posiada nowszy filtr, podobnie jak 2H i 3H. Z dużych oczyszczaczy jest to zdecydowanie najlepsza opcja.

Posiada nowy wyświetlacz. Znacznie zwiększono też jego wydajność. W stosunku do zwykłego Pro mamy skok z 500 m3/h na 600 m3/h. Poprawiono też możliwość działania w większych pomieszczeniach (z 60 m kw. na 72 m kw.). Zmiana filtru z EPA 11 na Hepa H13 również jest lepsza.

Jeśli potrzebujecie dużego oczyszczacza, to jest to zdecydowanie najlepszy wybór.

Oczyszczacz xiaomi

Jeśli chcecie kupić Mi Air Purifier Pro, możecie to zrobić poprzez ten link.

Numer 3 – Mi Air Purifier 3

Oczyszczacz, który sami posiadamy. Jest to bardzo dobry oczyszczacz, przeznaczony na rynek chiński. Jedyna różnica w stosunku do 3H to filtr i region w aplikacji. 3H ma nowszy filtr Hepa. Cena jest podobna, dlatego Mi Air Purifier 3 znalazł się na trzecim miejscu. Recenzję Mi Air Purifier 3H, czyli jego brata bliźniaka, znajdziecie w tym miejscu.

W porównaniu do wersji 2S, Mi Air Purifier 3 przeszedł dużo zmian, które powtarzają się w innych oczyszczaczach z 2019 roku. Zwiększono jego obszar działania o ponad 10 m kw. do prawie 50 m kw. Poprawiła się również wydajność, która wynosi teraz 400 m3/h. Mi Air Purifier 3 pozwala też na dowolne automatyzacje. Możemy go połączyć z czujnikami otwarcia/zamknięcia, poziomem zanieczyszczenia na zewnątrz czy aktualną godziną. To znacznie zwiększa jego możliwości i oczyszczacz staje się praktycznie samodzielny. Sam się uruchamia i dostosowuje prędkość do poziomu zanieczyszczenia.

Mi Air Purifier 3 ma nowszy typ wentylatora, który sprawia, że jest cichszy. Posiada też trzy dodatkowe tryby działania nowego wentylatora, gdzie możemy ustawić jego moc od 1 do 3.

Jedynym minusem tego oczyszczacza jest brak filtru Hepa H13, który znajdziemy w wersji z dopiskiem H.

Jeśli chcecie mieć chińską wersję oczyszczacza, to znajdziecie ją tutaj.

Oczyszczacz xiaomi

Numer 2 – Mi Air Purifier 2H (Najlepszy oczyszczacz Xiaomi do małych pomieszczeń)

Nowy, stary oczyszczacz, który idealnie nadaje się do mniejszych pomieszczeń. Jeśli nie potrzebujecie wyświetlacza i chcecie mieć oczyszczacz do średniej wielkości pomieszczenia, to Mi Air Purifier 2H jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Jest on odświeżoną wersją drugiej generacji z nowym filtrem Hepa H13.

Ma on mniejszą wydajność niż seria 2s, czy 3 i całkowity brak ekranu OLED. Jego powierzchnia działania też jest sporo mniejsza, bo jest przewidziany do pomieszczeń, które mają trochę ponad 20 metrów. Jest to bardzo podstawowy model, który nadal posiada świetny filtr i wszystkie automatyzacje. O poziomie zanieczyszczenia informuje za pomocą specjalnej diody (zielony ok, pomarańczowy średnio, czerwony źle).

Zatem jeśli nie potrzebujecie ekranu, który pokazuje Wam aktualne zanieczyszczenie i nie macie super dużego pomieszczenia to ten oczyszczacz jest idealny.

Mi Air Purifier 2H, podobnie jak jego poprzednik, nie posiada też czytnika RFID, przez co musimy za każdym razem ręcznie resetować licznik zużycia filtrów.

Oczyszczacz xiaomi

Oczyszczacz Mi Air Purifier 2H znajdziecie m.in na Ceneo.

Numer 1 – Mi Air Purifier 3H (najlepszy oczyszczacz Xiaomi dla większości domów)

Na sam koniec zwycięzca – Mi Air Purifier 3H. Ma świetną wydajność, można go automatyzować w aplikacji Xiaomi Home, ma nowy filtr i super cenę. Ten oczyszczacz polecamy z ręką na sercu. Idealnie spisuje się w większości mieszkań.

Posiada on wszystkie zalety zwykłej trójki. Jest wydajniejszy o ok. 30% względem poprzednika i jest wyraźnie cichszy. Gdy postawiliśmy je obok siebie, to wyraźnie słychać różnicę. Xiaomi osiągnęło to dzięki nowszemu wentylatorowi. Podobnie jak w zwykłej trójce, 3H również posiada trzy nowe tryby działania wentylatora. Szybciej wychwytuje zanieczyszczenie.

Dołożenie filtru Hepa H13 to ostatni element, którego brakowało w zwykłej wersji 3. Dzięki temu ten oczyszczacz w przeciwieństwie do poprzedniego modelu jest w stanie wychwytywać nowe zanieczyszczenia.

W stosunku do wersji 2S dużą zaletą są też automatyzacje. Nawet mieszkając w Europie, nie jesteśmy poszkodowani – automatyzacje działają na tej samej zasadzie co w Chinach.

W naszej recenzji wypadł świetnie i jest godnym następcą jego poprzednika, czyli  2S.

Xiaomi Air Purifier 3H

Jeśli chcecie go kupić, to zapraszamy Was pod ten link.

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że pomogliśmy Wam w podjęciu decyzji, jaki oczyszczacz Xiaomi wybrać. Jak sami widzicie, nie ma idealnego rozwiązania. Dlatego właśnie wybraliśmy trzy oczyszczacze. Najlepszy dla dużych pomieszczeń, małych i dla większości z nas.

Ważną zaletą oczyszczacza jest filtr Hepa H13. Jeśli będziecie teraz kupować oczyszczacz, to zwróćcie na to uwagę, bo różnica w cenie jest niewielka, a różnica w dbaniu o zdrowie całkiem duża.

Starajcie się kupować nowe oczyszczacze Xiaomi, czyli te, które zostały wypuszczone na rynek w 2019 roku. Widać wyraźnie, że producent odświeżył całą serię, dzięki czemu oczyszczacze są bardziej wydajne, działają w większych pomieszczeniach, są cichsze i mają pełną automatyzację.

 

Powiązane posty

4 myśli na “Oczyszczacz Xiaomi w 2020. Ranking dostępnych modeli

 1. Mam dwa oczyszczacze 3H. Jeden w sypialni i drugi w salonie. Z automatyzacją działają bardzo dobrze. Również polecam

  1. SmartMe pisze:

   Super! 🙂 Cieszymy się, że Ci odpowiadają.

   1. Choć mam czasem wrażenie, że automatyzacja nie zawsze działa. Raz się załączy, gdy określony parametr zostanie spełniony, a raz nie. Czy zauważyliście to samo?

    1. SmartMe pisze:

     Wybacz za późną odpowiedź. System Xiaomi nie jest w stu procentach nie zawodny, więc jest to raczej normalne przy tych sprzętach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *