Wczoraj na łamach SmartMe opublikowaliśmy pierwszą część zestawienia wszystkich firm Xiaomi, które działają w obszarze Smart Home. Dzisiaj publikujemy drugą część, która pokazuje pozostałe firmy zajmujące się szeroko rozumianą automatyką domową i nie tylko.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, to zapraszamy Was do przeczytania pierwszej części naszego zestawienia. Przypominamy również, że na ekosystem Xiaomi składa się aż 130 firm!

Aqara

Aqara – to jest firma, której nie musimy przedstawiać. W ostatnim czasie dosłownie podbija rynek Smart Home. Na łamach SmartMe o Aqarze i Aqara Hub pisaliśmy wielokrotnie. Aqara produkuje czujniki, sensory, kamery, silniki do rolet, przyciski i wiele więcej.

Health

iHealth – firma, która zajmuje się produkcją sprzętów domowych z obszaru medycyny. W ich portfolio znajdziemy m.in. termometry, tonometry, ciśnieniomierze i inne.

huamu

Huami – Huami jest najbardziej znane z produkowania smart opasek, zegarków i wag. W naszym kraju dość popularna.

Yeelight

Yeelight – to główna firma, jeśli chodzi o oświetlenie. Żarówki, lampy, paski LED. Yeelight bardzo często współpracuje z aplikacją Mi Home.W Polsce ich produkty również są bardzo popularne.

70mai

70mai – firma nie bezpośrednio związana ze Smart Home, a bardziej z tym, co mamy w aucie. Produkuje wysokiej jakości kamery drogowe, z których jedną mieliśmy okazję testować. Kolejne recenzje pojawią się już wkrótce.

yi

XiaoYi (Yi) – producent bardzo wielu rodzajów kamer, w tym kamer domowych wewnętrznych i zewnętrznych. W ostatnim czasie kamery te zniknęły z aplikacji Mi Home, ale w dalszym ciągu Yi widnieje jako firma Xiaomi.

Ninebot

Ninebot – popularna firma Xiaomi, która produkuje m.in. hulajnogi oraz Segwaye. Jak sama nazwa wskazuje Ninebot kupił Segwaya i wkrótce na rynku ma się pojawić więcej produktów z logiem tej firmy.

Honeywell

Honeywell – firma najbardziej znana z produktów związanych z wykrywaniem ognia, jak np. czujniki  dymu. Poza tym tworzy jeszcze m.in. termostaty, maski oraz respiratory. Honeywell produkuje też nowe buty dla dzieci.

Roidmi

Roidmi – druga firma dbająca o to, by nasz samochód był smart. Spod znaku Roidmi mamy dwa produkty. Pierwszy to Roidmi 3S, który pozwala nawet w starym samochodzie puszczać muzykę wprost z telefonu. Drugi to oczyszczacz powietrza, który montujemy na tylnych siedzeniach.

To już koniec naszego zestawienia. Czym jeszcze zajmuje się Xiaomi? Wszystkim! Pełną listę firm, które się składają na tego giganta, znajdziecie na tej stronie. Mamy nadzieję, że ta mała ściąga się przyda i sami zobaczycie, że prawdopodobnie używacie całkiem sporo sprzętu Xiaomi.

Źródło i zdjęcia: Xiaomi


Kompletnie zwariowany na punkcie smart. Jeśli tylko pojawi się coś nowego, to koniecznie musi to dostać w swoje ręce i przetestować. Lubi rozwiązania, które się sprawdzają, i nie znosi bezużytecznych gadżetów. Jego marzeniem jest zbudować najlepszy portal z obszaru smart w Polsce (a później na świecie i Marsie w 2025).

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Jedna myśl na temat “Firmy Xiaomi związane ze Smart Home – zestawienie (cz.2)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *