Obecnie, coraz więcej szczoteczek elektrycznych zaczyna spełniać coraz to głębsze potrzeby użytkowników wliczając to połączenie z aplikacją, wyświetlacz, monitorowanie czyszczenia, rekomendowanie programu i inne dodatkowe funkcje. Dzisiaj porównamy dla Was trzy marki szczoteczek elektrycznych.

  Oral-B Philips Oclean
Świadomość marki Wysoka Wysoka Nowa Marka
Cena 94.99$-249.99$ 179$-279$ 49.99$-69.99$
Aplikacja
Wykrywanie nieumytego miejsca
Wykrywanie nieumytego miejsca przez szczoteczkę (Blind zone detection) × ×
 

Informacje na temat nieumytego miejsca (Blind zone)

Czas szczotkowania, zasięg szczotkowania, siła szczotkowania Czas szczotkowania, zasięg szczotkowania, siła szczotkowania Ruszanie się główki szczoteczki, moment obrotu, siła, czas szczotkowania, efektywność, czas szczotkowania danej powierzchni,
Śledzenie informacji o szczotkowaniu  Długo   7dni  Długo
Schematy szczotkowania  7 5 20
Dostosowanie planu na podstawie użytkowania × × 100+
Głośność 65db-75db 60db-65db 45db-60db
Wskaźnik wydajności

Oral-B

Oral-B zawsze było reprezentatywną marką szczoteczek elektrycznych.

Jeśli chodzi o inteligencję, seria Oral-B Genius i seria iO wspiera połączenie z mobilną aplikacją, śledzenie nieumytego miejsca (blind spot) i posiada opcję przechowywania danych.

Użytkownicy mogą połączyć szczoteczkę z aplikacją przez Bluetooth podczas szczotkowania i monitorować proces na aplikacji. Jest to jednak niewygodne rozwiązanie, bo trzeba patrzeć na telefon podczas szczotkowania.

Wykrywanie nieumytych miejsc (Blind spot monitoring) jest podzielone na 6 obszarów i pobiera 3 różnego rodzaju dane (czas szczotkowania, zasięg, siłę) oraz generuje raport szczotkowania. Seria iO, która posiada wyświetlacz używa wesołej i smutnej miny by przekazać informację zwrotną o jakości mycia.

Tryby szczotkowania mogą być ustawiane przez aplikację. Np. iO9 posiada 7 trybów szczotkowania. System będzie polecał najlepszy tryb szczotkowania spośród tych 7 trybów zgodnie z potrzebami użytkownika.

Oral-B zawsze miało problemy z głośnością szczoteczek, co jest spowodowane sposobem działania szczoteczek elektrycznych. Po wielu ulepszeniach, głośność szczoteczki w końcu została zredukowana do 65db w serii iO, ale głośność pozostałych urządzeń pozostaje na poziomie 75db.

Cena produktów Oral-B waha się pomiędzy US$90-250 (ok.340-940 zł). Ich ostatni model iO9 kosztuje trochę ponad 900 zł.

Oclean

Philips

Philips reprezentuje marki szczoteczek sonicznych.

Jeśli chodzi o inteligencję, Philips posiada 3 serie produktów, które wspierają łączenie z aplikacją, Diamond Clean Smart, Flex Care Platinum oraz Expert Clean. Aplikacja pozwala na monitorowanie nieumytych miejsc (blind spot monitoring) oraz posiada funkcje przechowywania danych. Podczas czyszczenia, użytkownicy mogą połączyć się z aplikacją za pomocą Bluetooth, żeby monitorować proces szczotkowania.

Monitorowanie szczotkowania jest podzielone na 12 obszarów. Szczoteczka jest w stanie wyłapać zasięg mycia, siłę podczas czyszczenia, przypomnieć użytkownikowi o poprawnej metodzie czyszczenia, pokazuje raport po czyszczeniu. Niestety, szczoteczki Philips mogą przechowywać dane tylko z 7 dni.

Inteligencja szczoteczek Philips również pokazuje się w indukcji szczotkowania oraz dopasowywaniu programów szczotkowania. Użytkownik może nie tylko włożyć odpowiednią główkę na szczoteczkę, ale również sama szczotka rozpoznaje dany rodzaj główki i dopasowuje odpowiedni program.

Soniczne szczoteczki używają wibracji do wprowadzenia wody, by oczyścić dokładnie jamę ustną, a głośność szczoteczki jest o wiele niższa niż przy mechanicznych szczoteczkach elektrycznych. Dlatego też, nie naniósł żadnych poprawek dotyczących głośności, która wynosi około 65db.

Szczoteczki Philips dostaniemy w cenie USD $179-279 (ok. 670-1011 zł), a najlepszy model, Diamond Smart można dostać za 1011 zł.

Oclean

Oclean to nowa marka produktów do pielęgnacji jamy ustnej. Podobnie jak Philips, specjalizuje się w sonicznych szczoteczkach do zębów.

Oclean X Pro to jeden z najbardziej udanych modeli. Ten model to pierwsza na rynku szczoteczka do zębów z elektronicznym ekranem dotykowym. Oprócz funkcji wyświetlania informacji, ekran dotykowy może również wykonywać operacje, takie jak regulacja trybu / regulacja siły / regulacja czasu.

Pod względem inteligencji Oclean może również łączyć się z aplikacjami mobilnymi przez Bluetooth, obsługując monitorowanie nieumytych miejsc (Blind spot monitoring) i śledzenie danych.

Oclean

Monitorowanie nieumytych miejsc (Blind spot monitoring) dzieli się na 8 obszarów i może gromadzić 6 rodzajów danych dotyczących szczotkowania zębów, w tym wychylenia główki szczoteczki, momentu obrotowego, nacisku, czasu szczotkowania, efektywnego czasu szczotkowania i czasu szczotkowania w zamkniętym obszarze.

W przeciwieństwie do Oral-B i Philips, wyniki monitorowania szczotkowania zębów Oclean mogą być wyświetlane bezpośrednio na ekranie dotykowym szczoteczki do zębów, ponieważ zbieranie i analiza danych są wykonywane niezależnie przez szczoteczkę do zębów, nawet jeśli aplikacja nie jest podłączona, wynik szczotkowania zębów i to co nie doczyściliśmy są również wyświetlane na ekranie elektronicznym po szczotkowaniu zębów przez użytkownika. Gdy użytkownik połączy się z aplikacją, szczegółowe dane dotyczące szczotkowania zębów zostaną zsynchronizowane z aplikacją, a użytkownik będzie mógł śledzić, analizować i dostosowywać swoje nawyki szczotkowania.

Inteligencja Oclean znajduje również odzwierciedlenie w dostosowywaniu spersonalizowanego programu szczotkowania w aplikacji. Aplikacja Oclean zapewnia ponad 20 planów szczotkowania zębów. Aplikacja może automatycznie dopasować i zalecić najbardziej odpowiedni plan mycia zębów zgodnie z nawykami użytkownika i stanem jamy ustnej. Jednocześnie użytkownicy mogą dostosować ponad sto programów szczotkowania według własnych preferencji.

Oclean

W przypadku problemu hałasu elektrycznych szczoteczek do zębów Oclean opracował technologię ultradźwiękowej aktywnej redukcji szumów i zastosował ją w Oclean Air 2. Dźwięk Air 2 to tylko około 45 dB.

Koncepcja marki Oclean polega na umożliwieniu użytkownikom cieszenia się zdrowiem jamy ustnej za rozsądną cenę. Dlatego jego produkty są wyposażone w zaawansowaną technologię, cena wynosi tylko od 10 do 59 USD (30-220 zł). Jej najlepszy produkt – Oclean X Pro kosztuje tylko 205 zł. Wszystkie ich produkty znajdziecie pod tym linkiem.

Podsumowanie

Oral-B i Philips nadal zajmują większość udziałów w rynku branży elektrycznej. Jednak z punktu widzenia technologii branżowych nie należy lekceważyć siły wschodzących marek, takich jak Oclean. Dla tych, którzy wybierają inteligentne elektryczne szczoteczki do zębów, jeśli wolisz duże marki, Oral-B iO9 i Philips Sonic Diamond Smart Series będą dobrym wyborem; Jeśli interesujesz się nową technologią szczoteczek do zębów i zwracasz uwagę na wygodę użytkownika, możesz rozważyć produkty Oclean.

Artykuł przygotowywany z marką Oclean.


Kompletnie zwariowany na punkcie smart. Jeśli tylko pojawi się coś nowego, to koniecznie musi to dostać w swoje ręce i przetestować. Lubi rozwiązania, które się sprawdzają, i nie znosi bezużytecznych gadżetów. Jego marzeniem jest zbudować najlepszy portal z obszaru smart w Polsce (a później na świecie i Marsie w 2025).

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz