Ciekawy design, dobre oświetlenie i prostota w użytkowaniu. To właśnie lampka na biurko Yeelight V1 Pro. Smart urządzenia, które zdecydowanie poprawi komfort pracy lub sprawi, że czytanie książek wieczorem będzie bardzo przyjemne…
Yeelight zasłynęło już z inteligentnych rozwiązań służących oświetleniu mieszkań lub domów. W swojej bogatej ofercie ma smart żarówki, systemy do sterowania, no i oczywiście lampy: stojące, sufitowe, nocne, biurowe. Dzisiaj opowiem co nieco o tym ostatnim rodzaju – lampce na biurko Yeelight V1 Pro.

Niezwykły design Yeelight V1 Pro

Yeelight wie, jak robić produkty, które są minimalistyczne, nowoczesne, a jednocześnie funkcjonalne. Ich produkt zdecydowanie wyróżniają się na tle innych, nocnych czy biurkowych lamp. Zamiast tradycyjnego klosza jest podłużna część, w której zostały umieszczone lampy LED-owe. Ramię lampy jest regulowane w trzech miejscach, dzięki czemu można nie tylko ustawić wysokość, ale także skierować lampę w konkretne miejsce.

Lampa jest koloru białego, tak więc na pewno świetnie wkomponuje się w nowoczesne przestrzenie biurowe, a także będzie przykuwającym oko elementem w każdym mieszkaniu.

Lampka na biurko Yeelight V1 pro, czyli niech stanie się światłość

Dosłownie mnie oświeciło. Zdałam sobie sprawę, jak ważną rzeczą jest odpowiednie światło, dające optymalny komfort – zarówno w czasie pracy przy komputerze, nauki, jak i podczas czytania książek (lampkę możemy przecież trzymać nie tylko na biurku, ale także na nocnej szafce lub innych miejscach). Przekłada to się to oczywiście na zdrowie naszych oczu, które przy dobrym oświetleniu nie męczą się tak szybko. Dobrze dopasowane oświetlenie wykorzystamy nie tylko podczas pracy z ekranem i klawiaturą, przeglądaniem dokumentów czy zapisywaniem notatek. Przyda się także w momencie, gdy będziemy chcieli odpocząć lub stworzyć nastrój.

Smart lampa oferuje następujące funkcje:

  • automatyczny czujnik światła,
  • naświetlanie przednie,
  • sterowanie aplikacją,
  • sterowanie temperaturą kolorów,
  • przyciemnianie,
  • wysokie CRI,
  • inteligentne zarządzanie czasem,
  • dostosowywanie kąta,
  • inteligentne sterowanie,
  • regulator czasowy.

Ponadto jest wyposażona w przyjazne dla oczu LED-y.
Aby włączyć lub wyłączyć Yeelight V1 Pro, należy lekko dotknąć panelu na obudowie żarówek LED. Automatyczne wykrywanie włącza się po przytrzymaniu przez 2 sekundy symbolu z literką „A”. Jest tam także dioda, która świeci się na zielono (światło nadaje się do czytania i pisania) oraz czerwono (światło nie jest odpowiednie do pisania i czytania).
Manualnie (za pomocą panelu dotykowego) można ustawić barwę oraz natężenie światła, a także włączyć tryb zarządzania czasem – domyślny czas pracy to 30 minut, po upłynięciu tego czasu lampka będzie migać, przypominając o przerwie.

Czym byłby smart świat bez dobrej aplikacji

To, co oczywiście jest jednym z ważniejszych elementów w smart urządzeniach, to aplikacja pozwalająca rozszerzyć funkcje sprzętu. I taka jest właśnie lampa na biurko Yeelight LED. Ze smartfonem łączy się za pomocą Wi-Fi, dlatego z dowolnego miejsca można kontrolować lampę (co czasem zaskakuje, szczególnie jeśli ktoś z mieszkańców naszego domu lubi robić sobie żarty i włączać światło znienacka!).

W aplikacji można wybrać czynność – wtedy lampka zaświeci się na odpowiednio ustawione światło. Tych czynności jest naprawdę mnóstwo i oczywiście różnice pomiędzy niektórymi będą mało widoczne. No ale z pewnością każdy zauważy, że inne światło załączy się podczas czynności „Czytanie”, a inne np. przy „Gra na gitarze”. W przypadku gdy sami ustawiamy natężenie oraz barwę światła i chcemy zapamiętać ustawienia, tworzymy scenerię – do wyboru mamy kilka ikonek.
Kolejna kwestia – czas! Ustawienie godziny, w której ma się włączyć lub wyłączyć światło może być przydatne w wielu sytuacjach, na przykład gdy dziecko chce zasypiać przy lekko oświetlonym pokoju. No i oczywiście można też taki timer ustawić wtedy, gdy wiemy, że zdarza nam się zasypiać z książką… Cóż za oszczędność energii! 😉

HomeKit, Google Home, Smart Things

Lampka integruje się zarówno z HomeKit jak i Google Home. Dzięki temu możemy ją dodać do naszego ekosystemu zarówno jeśli jesteśmy fanami nadgryzione jabłka jak i zielonego robota 😉

Poza tym lampka integruję się z Samsung SmartThings oraz rosyjskim asystentem, które nie znam.

Lampka na biurko Yeelight V1 pro– smart wybór!

Regulacja, możliwość dopasowania światła do czynności i do tego ciekawy design – to zdecydowane zalety Yeelight. Do tego prosta w obsłudze aplikacja pozwalająca jeszcze lepiej wykorzystać opcje urządzenia. W zależności od tego, czego potrzebujemy, odpowiednio ustawione oświetlenie pozwoli lepiej skoncentrować się na danej czynności albo po prostu zrelaksować.
Co do wad… No cóż, zdecydowanie cena. Koszt Yeelight LED Desk Lamp V1 Pro waha się od 500 do 700 zł. Z pewnością jest to spora kwota jak za lampkę biurkową. Z drugiej strony – warto też zadbać o komfort pracy czy nauki oraz o zdrowie oczu. A smart lampa Yeelight na pewno w tym pomoże.
Jeśli ta lampka Wam się spodobała, zachęcam Was do jej kupna na stronie InteligentnyDom.co, skąd ją dostaliśmy!


Kompletnie zwariowany na punkcie smart. Jeśli tylko pojawi się coś nowego, to koniecznie musi to dostać w swoje ręce i przetestować. Lubi rozwiązania, które się sprawdzają, i nie znosi bezużytecznych gadżetów. Jego marzeniem jest zbudować najlepszy portal z obszaru smart w Polsce (a później na świecie i Marsie w 2025).

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *