Inteligentne zamki to konieczność dla każdego, kto ma inteligentny dom. Jako ważny element kontroli dostępu do domu, obecność inteligentnych zamków na rynku urządzeń cyfrowych w nadchodzących latach będzie coraz bardziej widoczna. Przewiduje się, że globalny rynek inteligentnych zamków osiągnie 6,74 mld USD do 2030 roku, a popyt na ten produkt gwałtownie urośnie w Europie, Stanach Zjednoczonych i Azji. Mając to na uwadze, Yale, wiodący dostawca zabezpieczeń dla inteligentnych domów, podkreśla zalety inteligentnych zamków, a także aktualizacje i zmiany planowane dla tych urządzeń w nadchodzących latach.

Inteligentniejsza ochrona

Inteligentna kontrola dostępu to główna zaleta smart zamków w porównaniu z tradycyjnymi zamkami mechanicznymi. Wyeliminowanie konieczności używania fizycznych kluczy dzięki wprowadzeniu klawiatur i kluczy wirtualnych sprawiło, że dostęp do domu stał się znacznie wygodniejszy dla użytkowników. Jednak wraz z wprowadzeniem identyfikatorów biometrycznych technologia produkcji takich zamków wkrótce pójdzie o krok dalej. Przewiduje się, że w niedalekiej przyszłości inteligentne zamki będą umożliwiać wejście do domu za pomocą bezdotykowego skanowania części ciała, takich jak oczy czy twarz. Zapewniłoby to użytkownikom bezpieczny i bezdotykowy dostęp do domu.

Inteligentny zamek Linus® firmy Yale już umożliwia łatwy, bezkluczowy dostęp do domu za naciśnięciem jednego przycisku. Użytkownicy mogą udostępniać wirtualne klucze lub kody PIN rodzinie i zaufanym gościom, zapewniając im bezpieczny dostęp do ich domów za pomocą telefonów lub inteligentnej klawiatury. To idealne rozwiązanie dla usługodawców, takich jak osoby sprzątające, opiekunki do dzieci lub przyjaciele, którzy opiekują się domem pod nieobecność użytkowników. A jeśli z jakiegoś powodu dostęp musi zostać szybko odwołany, klucz wirtualny można łatwo anulować i uniemożliwić tej osobie wejście do domu, chyba że zostanie ustawiony nowy kod. Pełną kontrolę nad dostępem do domu ma jego właściciel.

Zwiększony zakres ochrony

Osoby, które chcą lepiej chronić swoje domy i mienie, często muszą inwestować w wiele różnych produktów, takich jak liczne kamery lub konfiguracje systemu CCTV. Dla tych, którzy nie mogą sobie pozwolić na kilka urządzeń zabezpieczających, wybór między nimi może być trudny. Rozwiązaniem tego problemu mogą być inteligentne zamki, ponieważ przewiduje się, że wkrótce będzie możliwość zintegrowania ich z technologią inteligentnych kamer. Inne możliwe integracje obejmują czujniki ruchu PIR, funkcje noktowizyjne, szerokokątne kamery HD i dwukierunkowe audio do komunikacji zdalnej.

Chociaż inteligentne zamki nie są jeszcze tak zaawansowane, kamera Yale Front Door oferuje obecnie wiele z tych korzyści, pozwalając zobaczyć osobę przed drzwiami i rozmawiać z nią za pomocą telefonu. Widząc, kto przyszedł, użytkownik może poprosić o powrót o bardziej odpowiedniej porze, jeśli akurat nie ma czasu. Może też użyć kamery przy drzwiach wejściowych, aby zobaczyć swojego gościa i otworzyć mu drzwi za pomocą zamka Linus® lub innego inteligentnego zamka od Yale, jeśli taki zamek już został włączony do ekosystemu inteligentnych urządzeń.

kamera yale

Jako że inteligentne urządzenia domowe stają się coraz inteligentniejsze i bardziej intuicyjne, konsumenci coraz bardziej domagają się, aby ich urządzenia były lepiej połączone. Wraz ze zbliżającym się wprowadzeniem rozwiązań takich jak nowy standard Matter, czyli certyfikacja, która ułatwi łączenie urządzeń różnych marek, użytkownicy będą mogli łatwo zarządzać i kontrolować cały dom. Oczekuje się, że inteligentne zamki dostosują się do tego wyższego poziomu integracji.

Inteligentne zamki zapewnią również konsumentom bezpieczniejsze i wygodniejsze korzystanie z usług domowych. Rewolucyjna platforma Yale InHome umożliwi zaufanym dostawcom kontrolowany, bezpieczny oraz objęty ubezpieczeniem dostęp do domu użytkownika w celu świadczenia takich usług, jak dostawa artykułów spożywczych, opieka domowa, usługi konserwacyjne, wynajem wakacyjny czy dostawy paczek. Jest to przyszłość inteligentnego dostępu. Dla klientów korzystających z tej usługi Yale najpierw wysyła ​​tymczasowy, zaszyfrowany kod, który pozwala firmie uzyskać dostęp do ich domu za pomocą inteligentnego zamka Yale, jak m.in. Linus® czy Yale Doorman. Następnie mogą zatwierdzić lub odrzucić dostawę czy zlecenie usługi za pomocą aplikacji Yale Access. Żądania dostępu można śledzić od początku do końca za pomocą aplikacji, a jeśli termin dostawy jest niedogodny, można go łatwo zmienić. Pełna kontrola nad procesem dostawy jest w rękach użytkownika.

Przyszłość technologii inteligentnych zamków wygląda optymistycznie. Chociaż za sprawą nowatorskich funkcji Linusa® już dziś możemy cieszyć się licznymi korzyściami, jakie przyniosą przyszłe trendy w sektorze inteligentnych zamków, przed nami wciąż wiele możliwości związanych z najnowszą technologią urządzeń smart. Uważne śledzenie trendów i nowinek branży nie pozwoli przeoczyć rewelacyjnych rozwiązań, jakie wejdą na rynek w nadchodzących latach!

 


Linus Smart Lock

Źródło materiału: Hopscotch Europe, zdjęcia: SmartMe

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz