Wiele osób pyta się, w jaki sposób uruchomić na raz dwa regiony w Mi Home (polski oraz chiński). W tym artykule krok po kroku wyjaśnię Wam, w jaki sposób możecie zarządzać urządzeniami zarówno z regionu europejskiego, jak i chińskiego.

Jeśli zastanawiacie się, czym jest regionalizacja w Mi Home, to gorąco zapraszam Was do przeczytania mojego poprzedniego artykułu na ten temat. A jeśli zastanawiacie się, jak w ogóle zmienić region w Mi Home, to odsyłam Was do tego artykułu. W tym artykule będziemy działać już bezpośrednio na smartfonie.

W artykule przedstawię dwa sposoby:

  1. Klonowanie aplikacji.
  2. Zmodowaną aplikację Kapiba.ru.

Pierwszy sposób pozwoli Wam na posiadanie dwóch aplikacji Mi Home, dzięki któremu będziecie mogli się przełączać pomiędzy regionami. Drugi to zmodowana aplikacja Mi Home, nad którą czuwa Rezmus, za co mu serdecznie dziękujemy!

Poradnik powstał na bazie sposobu opisanego na forum XiaomiFans. Wszystkie pliki wykorzystywane w tym poradniku również pochodzą z tego źródła. Pamiętaj, że pobierasz pliki oraz używasz poradnika wyłącznie na własną odpowiedzialność. SmartMe nie będzie ponosić żadnej odpowiedzialności za ewentualne konsekwencje jego wykorzystania.

Sposób nr 1 – klonowanie aplikacji

Pierwszym sposobem jest klonowanie aplikacji. Z perspektywy różnych telefonów wygląda to trochę inaczej, ponieważ np. w telefonie Xiaomi macie od razu możliwość klonowania aplikacji.

Dzisiejszy poradnik przygotowaliśmy na telefon Samsunga, w którym mamy dwie opcje:

  1. Dodanie do aplikacji w Mój Sejf.
  2. Instalacja aplikacji zewnętrznej.

My wykorzystaliśmy aplikację App Cloner, którą możecie pobrać ze sklepu Google.

Po instalacji aplikacji, wybieramy interesującą nas aplikację i klikamy „Klonuj”. Później dodajemy do niej skrót, żeby w efekcie finalnym mieć na pulpicie dwie aplikacje Mi Home.

Dwa regiony Xiaomi
Dwa regiony Xiaomi
Dwa regiony Xiaomi
Dwa regiony Xiaomi

Następnie w jednej aplikacji logujemy się do naszego konta i wybieramy Region Chiny, język polski (lub angielski), a w drugiej Region Polska, język polski lub angielski. I gotowe!

Teraz możecie na jednej aplikacji używać sprzętów kupionych w Polsce, a na drugiej w Chinach. Jeśli jednak jest to dla Was niewystarczające, możecie przejść do sposobu numer 2.

Dwa regiony Xiaomi
Dwa regiony Xiaomi

Sposób nr 2 – zmodowana aplikacja

Czym jest zmodowana aplikacja? Tym czym powinna być w pierwszej kolejności. Aplikacja zmodowana pozwala na używanie urządzeń zarówno z regionu europejskiego, jak i z Chin. Pamiętajcie jednak, że to nie jest autoryzowana aplikacja.

Aplikację możecie ściągnąć z tego linku. W razie wątpliwości odsyłamy Was też na forum Xiaomi Fans, gdzie znajduje się największa dyskusja dotycząca tego modu. My również znaleźliśmy go przez członków tego forum, za co bardzo dziękujemy.

Dwa regiony Xiaomi
Dwa regiony Xiaomi
Dwa regiony Xiaomi
Dwa regiony Xiaomi

Po wejściu na stronę pojawią Wam się znaki cyrylicy. Nie odświeżajcie monitorów, to tak ma być. Jeśli macie wątpliwości, czy to dobra strona najlepiej uruchomcie translator Google i sami zobaczcie, co jest tam napisane. Na samym dole strony znajdziecie link do zmodowanej aplikacji wraz z hasłem, które może być wymagane. Hasło się zmienia, więc go tutaj nie zapiszemy.

Po ściągnięciu pliku upewnijcie się, że usunęliście swoją aplikację Mi Home, żeby mogła się zainstalować. Później logujecie się na swoje konto i voilà 🙂 W moim przypadku zalogowałem się na swoje konto z regionem Chiny i miałem dostęp do wszystkich sprzętów.

Zwróćcie dodatkowo uwagę na kwestię subskrypcji aplikacji, żeby dostawać jej aktualizacje.

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że ten poradnik Wam się przydał i dzięki niemu Wasz smart dom oparty na Xiaomi będzie jeszcze wygodniejszy w użytkowaniu. Zapraszamy Was również do komentowania.

Raz jeszcze też gorące podziękowania dla Rezmusa!

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *