Dzisiaj nietypowa recenzja. Recenzja, która wieńczy kilka tygodni testowania różnych sprzętów, żeby dokonać niemożliwego. Żeby w końcu móc zapalać LED’y w garderobie za pomocą ruchu, po HomeKit. Dokonałem tego z Sonoff Touch z wgranym softem HAA, czyli włącznik bez N z HomeKit.

W przypadku moich LED’ów miałem okazję przetestować kilka produktów. Dzięki niefortunnemu ułożeniu kabli przy zasilaczu i włączniku praktycznie nic nie mogło mi dać finalnego efektu takiego jak chciałem. Sonoff Mini (recenzja wkrótce) nie nadawał się, gdyż musiałbym użyć aż trzy egzemplarze, żeby je spiąć z zasilaczami. Przy włączniku też nie mogłem go zainstalować, bo brakowało kabla N. W międzyczasie zamontowałem bardzo dobry Sonoff TX, jednak ten konkretny egzemplarz nie miał integracji z HomeKit. Finalnie jednak natrafiłem na włącznik bez N z HomeKit, czyli Sonoff Touch z HAA!

W jaki sposób komuś się udało stworzyć dotykowy włącznik, który nie dość, że nie potrzebuje kabla N to jeszcze ma połączenie z HomeKit? Pewnie z odrobiną magii 😉 Ale czapki z głów, bo to jest coś, czego szukałem już od jakiegoś czasu. Dodatkowo, ma on wgrany soft HAA, który jest nie tylko prostszy w konfiguracji niż Ravencore ale również bezpieczniejszy.

Pierwsze wrażenie

Włącznik Sonoff Touch wygląda tak jak każdy inny dotykowy włącznik. Personalnie bardziej mi się podoba niż Sonoff TX, który ma duże logo z wifi (moim zdaniem niepotrzebne). Możemy go dostać w kilku kolorach i wersjach, dzięki czemu bardziej wpasuje się w wystrój domu. W zestawie dostajemy włącznik, śruby do zamontowania oraz kondensator, który musicie zamontować przy żarówce (lub zasilaczu LED), żeby włącznik działał.

Włącznik bez N z HomeKit

Włącznik bez N z HomeKit sposób podłączenia

Sposób podłączenia przycisku jest identyczny do każdego włącznika dotykowego i do wcześniejszego włącznika bez N. Więc jeśli będziecie mieli Deja Vu to wszystko w porządku, tak ma być 😉 Poniżej możecie zobaczyć jak go podłączyłem:

Włącznik bez N z HomeKit

Parowanie z HomeKit

Parowanie z HomeKit jest jeszcze prostsze niż przy Ravencore. Przy Sonoff TX musiałem instalować aplikację eWeLink, ale w tym wypadku nawet to jest zbędne. Musicie tylko podążać krok po kroku z instrukcją HAA. Dostęp do niej dostaniecie po zakupie produktu.

W skrócie, wyszukujecie w sieci wasz włącznik i podłączacie się do niego. Później wyszukujecie Waszą sieć domową i podajecie Swoje hasło. Następnie przechodzicie do aplikacji i Dom i ręcznie dodajecie urządzenie. Efektem końcowym jest działający włącznik światła, którym możecie sterować z poziomu HomeKit.

Włącznik bez N z HomeKit

Włącznik bez N z HomeKit na co dzień

Jak działa na co dzień? Po prostu działa! Bez problemu mogłem go sparować z czujnikiem ruchu, dzięki czemu za każdym razem jak wieczorem wchodzę do pokoju to zapalają się wszystkie LED’y. Kiedy opuszczam pokój, wtedy gasną.

To jest dokładnie taki efekt jaki chciałem osiągnąć. W połączeniu z Dimmer’em LED możemy budować już naprawdę interesujące automatyzacje i określić, że np. wieczorem LED’y mają się zapalać przyciemnione na 50%, podczas, gdy w ciągu dnia chcemy 100%. Wszystko zależy od naszej inwencji twórczej.

Kod rabatowy

Sklep w którym zakupiłem ten włącznik to HejSiri. Na stanie możecie jeszcze dostać egzemplarze w kolorze złotym oraz czarnym, a my mamy dla Was specjalny kod rabatowy. Wystarczy, że wpiszecie smartme10 i wartość produktu zostanie obniżona o 10%! Nie ma za co 😉

Wersję czarną kupicie tutaj, a wersję złotą tutaj.


Kompletnie zwariowany na punkcie smart. Jeśli tylko pojawi się coś nowego, to koniecznie musi to dostać w swoje ręce i przetestować. Lubi rozwiązania, które się sprawdzają, i nie znosi bezużytecznych gadżetów. Jego marzeniem jest zbudować najlepszy portal z obszaru smart w Polsce (a później na świecie i Marsie w 2025).

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *