Aqara wprowadziła termostat grzejnikowy E1 do automatyzacji grzejników wodnych, w tym grzejników ściennych, podgrzewaczy do ręczników, a nawet ogrzewania podłogowego!

Dzięki niemu systemy grzewcze staną są inteligentniejsze, co zapewni lepszą wydajność energetyczną i komfort. Ten termostat grzejnikowy obsługuje większość zaworów grzejnikowych z gwintem M30*1,5 mm i dołączonymi adapterami do zaworów RA, RAV i RAVL.

Termostat grzejnikowy Aqara E1 jest już dostępny w europejskich sklepach Amazon (Francja, Niemcy, Włochy, Hiszpania, Wielka Brytania), a także u wybranych sprzedawców Aqara w Europie.

W oparciu o protokół Zigbee 3.0, termostat ma obsługiwać przyszłościowy standard Matter poprzez aktualizację OTA kompatybilnego koncentratora Aqara opartego na Zigbee 3.0. Urządzenie jest również kompatybilne z głównymi ekosystemami i asystentami głosowymi, takimi jak HomeKit/Siri, Alexa, Google Home/Google Assistant, IFTTT, Home Assistant i nie tylko. Użytkownicy mogą być spokojni, że termostat współpracuje z ich inteligentnymi konfiguracjami domu dziś i jutro.

W przeciwieństwie do wielu termostatycznych zaworów grzejnikowych (TRV), które polegają wyłącznie na wewnętrznym czujniku do pomiaru temperatury w pomieszczeniu, co może być niedokładne ze względu na bliskość czujnika do grzejnika, termostat grzejnikowy E1 może odbierać odczyty temperatury bezpośrednio z podłączonego czujnika temperatury Aqara (również w HomeKit) i reguluj grzejnik w oparciu o rzeczywistą temperaturę w pomieszczeniu.

Co więcej, po podłączeniu do czujnika drzwi i okien Aqara, termostat można skonfigurować tak, aby przestawał nagrzewać pomieszczenie, gdy dowolne drzwi lub okno są otwarte, w celu zmniejszenia strat energii. Dzięki szerokiej gamie urządzeń Aqara użytkownicy są w stanie stworzyć spersonalizowaną automatykę domową, która ogrzewa domy tylko wtedy, gdy jest to potrzebne.

Aplikacja Aqara Home oferuje również różne opcje automatyzacji grzejników. Można skonfigurować inteligentny harmonogram, umożliwiający użytkownikom ustawienie żądanych temperatur na różne okresy w ciągu dnia, na przykład ustawienie go na 5 ℃ w ciągu dnia w dni powszednie, gdy nikogo nie ma w domu, 25 ℃ na relaksujący wieczór po pracy i 20 ℃ na noc wygodnego snu.

Możliwy jest również geofencing, dzięki czemu grzejniki ogrzeją dom przed przybyciem rodziny. Inną opcją jest automatyzacja grzejników w oparciu o lokalną pogodę, a ogrzewanie włączy się automatycznie, gdy lokalna temperatura spadnie poniżej określonego progu.

Inne cechy termostatu grzejnikowego to:

  • Grupowanie urządzeń: wiele grzejników w jednym pomieszczeniu można zsynchronizować, aby działały wydajniej i umożliwić ustawienie różnych temperatur dla każdego pomieszczenia;
  • Zarządzanie wieloma domami: w przypadku posiadania więcej niż jednego domu, użytkownicy mogą zarządzać grzejnikami w każdym domu z osobna i skonfigurować indywidualną automatykę, taką jak automatyka oparta na geofencing;
  • Tryb przeciwzamrożeniowy: użytkownicy mogą ustawić dla tego trybu temperaturę w zakresie od 5°C do 15°C i łatwo aktywować ten tryb, gdy są poza miastem, aby oszczędzać energię, jednocześnie zmniejszając ryzyko zamarznięcia rur;
  • 12-miesięczna żywotność baterii: dzięki protokołowi Zigbee i energooszczędnemu sprzętowi 2 baterie AA będą zasilać termostat przez okres do jednego roku użytkowania.


Kompletnie zwariowany na punkcie smart. Jeśli tylko pojawi się coś nowego, to koniecznie musi to dostać w swoje ręce i przetestować. Lubi rozwiązania, które się sprawdzają, i nie znosi bezużytecznych gadżetów. Jego marzeniem jest zbudować najlepszy portal z obszaru smart w Polsce (a później na świecie i Marsie w 2025).

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz