Odkurzacz PURON PU20 to bezprzewodowe urządzenie, które świetnie sprawdzi się w codziennym sprzątaniu. Sprzęt ten będzie też nieodłącznym kompanem rodzinnych imprez – szybko pomoże posprzątać cztery kąty i cieszyć się udanym spotkaniem.
Bardzo lubimy z mężem przyjmować gości. Większość naszych znajomych, gdy wchodzi do naszego domu to pyta, jak to możliwe, że przy trójce małych dzieci mamy porządek. I to jest jedno z moich ulubionych pytań! Wtedy włącza mi się tryb gawędziarza. Najchętniej zapaliłabym fajkę, siadła przy kominku z kubkiem gorącej herbaty z rumem i zaczęła snuć historie. Dawno, dawno temu (tak dokładniej to 4 lata temu), za siedmioma górami i siedmioma morzami… kupiłam pierwszy produkt smart! I tak krok po kroku doszłam do odkurzacza PURON PU20.

Fantazje fantazjami, a rzeczywistość rzeczywistością

Na co dzień nie palę fajki, nie palę papierosów. Ba, nawet nie żuję tytoniu. Rumu w naszym domu też nie spotkacie. Prawda jest taka, że najczęściej po pytaniu: „jak to możliwe, że macie taki porządek?” pojawiają się moje dzieciaki i zaczynają wołać: „mamo woda, mamo jeść, mamo, a Ania rozmazała plastelinę na podłodze, mamo, mamo, mamo…”. No i tryb gawędziarza musi iść w odstawkę. Po opanowaniu dziecięcych spraw mówię moim gościom: „chodź, pokażę Ci… sam/sama sobie wyrobisz opinię”. No i włączam te wszystkie sprzęty. Tak lubię takie kawałki i odpalam je tylko na życzenie przyjaciół i rodziny. Normalnie to nie męczę ludzi takimi sprawami.

W minionym miesiącu urządzaliśmy chrzciny naszej najmłodszej pociechy. Z tej okazji zaprosiliśmy naszą najbliższą rodzinę. Z wielkim zapałem zaczęłam sprzątać dom. W sensie odpaliłam roboty… Na co dzień używam Roborocka s50 i Bobota mop 9070.

Ostatnio na testach miałam Viomi A9 i od tego czasu nie wyobrażam sobie życia bez pionowych, ręcznych odkurzaczy. I jak niektórzy cieszą się na nowe modele telefonów, tak ja się cieszę na testy odkurzaczy.

I po tym przydługawym wstępie dochodzę do odkurzacza pionowego PURON PU20.

Dlaczego PURON PU 20 został gościem honorowym imprezy rodzinnej?

Jak wspominałam, w minionym miesiącu urządzałam chrzciny. I wtedy okazało się, że najlepiej zająć nastolatków (było ich czterech), dając im do zabawy roboty sprzątające. Powiem szczerze, że dawno nie miałam aż tak czystego domu. Bardzo dawno! Chłopaki wszędzie wsadzali PURON PU20 i wyczyścili wszystkie zakamarki. Łącznie z szufladami na pościel. Bardzo często dawali mi przydatne wskazówki. „Ciociu… a slime to lepiej nie wciągać tym odkurzaczem” (prawda, cała prawda i tylko prawda). Bóg zapłać, że nie postanowili tego sprawdzić empirycznie, tylko tak to wydedukowali. Bóg zapłać 🙂

Obie rodziny po odwiedzinach postanowiły kupić pionowe odkurzacze, z czego jedna od razu kupiła PURON PU20.

PURON PU20PURON PU20PURON PU20PURON PU20PURON PU20

A przecież każdy wie, że kiedy zaprasza się większą liczbę osób do domu, nie minie chwila, jak się coś rozsypie, rozgniecie, potłucze. I w takich wypadkach ratował nas PURON PU20.

Sobotnie popołudnie – gość w domu, Bóg w dom

PURON PU20

I znowu chciałabym podziękować moim chłopakom, którzy przyjechali dzień wcześniej i pomagali mi przygotować dom na chrzciny. Na bieżąco sprzątali wszystko, co się rozsypywało i rozgniatało (np. suchy makaron). Dodatkowo udekorowali dom i rozegrali ze mną partyjkę planszówek, więc było superancko.

A wiecie, co się dzieje, jak się potłucze szklanka, a w domu jest dziesięcioro dzieci? No właśnie… Myślę, że na podstawie takiego zdarzenia dałoby się nakręcić parę dramatycznych odcinków wenezuelskiej telenoweli. Trochę zaspojleruję. W ruch poszły wszystkie odkurzacze w domu (a było ich 5).

Konkrety o PURON PU20

Czas na konkrety. Ostatnio tak konkretna byłam 9 lat temu, kiedy pewien ksiądz zadał mi jedno z najważniejszych pytań w moim życiu: „czy bierzesz tego mężczyznę za męża?”. I ja wtedy bardzo konkretnie i treściwie odpowiedziałam: tak. Zatem koniec snucia rodzinnych historii, opowiadania fantazji z kominkiem. Czas na suche fakty.

Kto pyta, nie błądzi

Dlaczego warto kupić odkurzacz PURON PU20?

 1. Jest ultra lekki. Waga odkurzacza PURON PU20 to zaledwie 1,5 kg w trybie ręcznym oraz 2,4 kg z założoną rurą i turboszczotką.
 2. Jest mega zwinny. Manewrowanie tym odkurzaczem to czysta przyjemność. Odkurzymy nim wszystkie zakamarki dzięki miękkiej nasadzie turboszczotki. Łączenie ssawy z rurą wygina się na boki aż do 270°. W pionie odkurzacz może wygiąć się do 180°.
 3. Jest cichy. W porównaniu do innych odkurzaczy ręcznych jest bardzo cichy. Znam kilka takich urządzeń, które buczały jak odrzutowiec, a ciąg był nie najlepszy. PURON PU20 można porównać do X-Plane, nowego projektu NASA, czyli najcichszego samolotu naddźwiękowego.
 4. Ma tę moc. PURON PU20 świetnie sobie radził w naszym domu z płaskimi powierzchniami (panele, drewno, gres), dywanami krótkowłosymi, dywanami shaggy, a nawet tapicerkami. I co ciekawe, po nałożeniu małej nakładki z miękkim włosiem PURON PU20 świetnie sobie radził z odkurzaniem zabawek, w tym LEGO.
 5. Piach, brud, trociny i szkło. PURON PU20 niczego się nie boi. Pamiętacie, jak pisałam o stłuczonej szklance przy dziesięciorgu dzieci? W takich sytuacjach trzeba być absolutnie, na 1000% procent pewnym, że odkurzyło się wszystko. Nie może zostać nawet jeden szklany okruszek.
 6. Pajęczyny. Zdarza się tak, że gdzieś pod sufitem jakiś jeden zabłąkany pajączek utka sobie małą pajęczynę. PURON Pu20 jest bardzo lekki i zwinny, dlatego bez problemu można odkurzyć nawet wysoko położone miejsca. Polecam do tych czynności używać wąskiej końcówki. Dzięki niej możemy dokładniej odkurzyć podsufitowe zakamarki (np. rogi, listwy przysufitowe), a i dzięki temu odkurzacz jest lżejszy (w porównaniu do nakładki z turboszczotką).
 7. Jest precyzyjny. Niczym zawodowy snajper, po naciśnięciu włącznika (który kształtem i umiejscowieniem przypomina guzik spustu w pistoletach) każdy odkurzy wszystkie miejsca w domu.
 8. Jest prosty w obsłudze. W odkurzaczu PURON PU20 są dwa przyciski. Jeden to wcześniej wspominany on/off, drugi reguluje tryb pracy odkurzacza. Oznaczony jest na wyświetlaczu symbolem +/-.
 9. Jest czytelny. Na wyświetlaczu można obserwować poziom naładowania baterii. Im wyższy tryb pracy (silniejszy), tym szybciej zużywa się bateria. Jednakże odkurzacz na bieżąco informuje o tym, ile mocy zostało w danym trybie pracy. Przy zmianie trybu pracy, spada poziom naładowania baterii. Wiadomo, że na pierwszym trybie możemy dłużej odkurzać aniżeli na trzecim. I to wszystko możemy sobie podpatrzeć na wyświetlaczu. PURON PU20 nie zaskoczy nagłym wyłączeniem z powodu rozładownia. A i takie odkurzacze się zdarzają.
 10. Jest efektywny. Jak wspomniałam, odkurzacz radził sobie z dywanami shaggy. Najchętniej odkurzałam je na trybie trzecim (najmocniejszym). Robiłam tak, żeby mieć pewność, że nic nie zostało w dywanie.
 11. Jest wielofunkcyjny – może służyć jako odkurzacz ręczny, samochodowy, do tapicerek, mebli, zabawek, miejsc trudnodostępnych. Wystarczy zamontować akcesoria bezpośrednio do rękojeści. Posiada bardzo bogaty zestaw dodatków.
 12. Jest innowacyjny – dzięki zmywalnemu filtrowi jest bardziej eko. Przez to generujemy mniej śmieci, takich jak np. zużyte filtry.
 13. Jest bardzo starannie wykonany. Już na pierwszy rzut oka widać, że firma PURON nie oszczędzała na materiałach. Metal jest bardzo wytrzymały. Przypadkiem sprawdziła to moja trzyletnia córka, która postanowiła wykorzystać odkurzacz do ćwiczenia równowagi i chodziła po nim jak po równoważni. Poza tym elementy plastikowe są przyjemne w dotyku i miękkie. Dłuższe używanie odkurzacza nie powoduje żadnych otarć czy odcisków. A takie odkurzacze też miałam.
 14. Potrafi odkurzać przez długi czas: 45 min. / 20 min. / 8 min. zależnie od wybranej siły ssącej. Spokojnie sobie radzi z odkurzaniem powierzchni 100 m kw., na których znajduje się 5 dużych dywanów. Bateria jest bardzo pojemna i szybko się ładuje. Czas naładowania od zera do maksimum wynosi 3 godziny.
 15. Jest pojemny. Zbiornik na zanieczyszczenia ma pojemność 550 ml.
 16. Posiada bardzo dobrej jakości lampki LED. Są one umieszczone przy turboszczotce, oświetlają powierzchnię, ułatwiając znalezienie kurzu i okruchów. Co ciekawe, lampki LED tak dobrze oświetlają powierzchnię, że lepiej ją odkurzać w nocy, a nie w dzień. Wyobraźcie sobie minę mojego męża, kiedy w środku nocy odpalam odkurzacz.
 17. Jest przyjazny dla alergików. W walce z alergenami (np. roztoczami) mamy armię składającą się z: a) zaawansowanego systemu filtracji cyklonowej, b) zmywalnego filtra, c) metalowej obudowy filtra wstępnego, która nie wpływa na siłę ssącą urządzenia, d) bezworkowy system. Po opróżnieniu zbiornika, nie zalegają tam drobnoustroje, jak w worku, który wymienia się raz na jakiś czas.
 18. Jest zawsze pod ręką, dzięki dołączonemu do zestawu uchwytowi na ścianę.
 19. Jest bardzo ładny. Wiem, że wygląd jest kwestią gustu. W mojej ocenie jest on bardzo ładny. Kolorystyką kojarzy mi się z Transformersem Optimusem Prime. Wyglądem idealnie komponuje się z moim robotem Bobot Win 9070.
 20. Jest niezawodny!

Pytanie za milion

Jeżeli kiedyś będziecie brali udział w programie telewizyjnym, w którym można można wygrać milion złotych, i usłyszycie pytanie: „Czy warto kupować odkurzacz PURON PU20”, to koniecznie wybierzcie odpowiedź: TAK!

Suche fakty PURON PU20

Silnik bezszczotkowy odkurza z siłą urządzeń przemysłowych. PURON PU20 wytwarza potężną moc ssącą sięgającą aż 25000 Pa! Urządzenie może odkurzać w trzech trybach:

 • MIN – 8000 Pa
 • MEDIUM – 14000 Pa
 • MAX – 25000 Pa

Poziom hałasu mierzony decybelomierzem oddalonym o metr od odkurzacza – hałas generowany przez odkurzacz pracujący na trybie:

 • MIN – 67 dB
 • MEDIUM – 69 dB
 • MAX – 71 dB

Specyfikacja

 • Maksymalna siła ssąca: 25 KPa.
 • Czas pracy: 45min/20min/8min.
 • Ciśnienie akustyczne: 75 dB.
 • Rodzaj baterii / pojemność: litowo-jonowa/2000 mAh.
 • Czas ładowania: 2~3 godz.
 • Moc całkowita: 400W.
 • Zasilanie: 29,6 V.
 • Pojemność zbiornika na zabrudzenia: 550 ml

Dodatkowe akcesoria PURON PU20

PURON PU20

Turboszczotka

PURON PU20

Turboszczotka nadaje się praktycznie do każdej powierzchni ze względu na miękkie kółka i miękki włos szczotki. Nie wkręcają się w nią włosy i sierść – wszystko wciągnięte ląduje w zbiorniku. Wykonana jest z bardzo wytrzymałych materiałów. Posiada bardzo dobrej jakości lampki LED i solidne metalowe łożysko znajdujące się wewnątrz.

Dodatkowa szczotka do dywanów

 

W powyższej ssawie możemy zainstalować drugą szczotę obrotową, która jest przeznaczona do odkurzania dywanów, zbierania sierści i włosów. Układ włosia w kształcie litery V pozwala na lepsze wyczesywanie i zbieranie zanieczyszczeń z dywanów.
Wymiana końcówek jest banalnie prosta.
Ssawa szczelinowa długa przeznaczona do trudno dostępnych miejsc
Odkurzysz dzięki niej wąskie przestrzenie, takie jak zakamarki w fotelach, kompletach wypoczynkowych czy listy przypodłogowe.
Mała turboszczotka do tapicerek i miękkich powierzchni
Twarde włosie szczotki doskonale wyczesuje włosy i zanieczyszczenia z miękkich powierzchni, np. legowisk dla zwierząt. Super odkurza również materace, w których znajdują się m.in. roztocza, resztki jedzenia czy naskórek.
Płaska ssawa z wysuwanym włosiem
Niezbędna podczas sprzątaniu mebli, klawiatur, kokpitów samochodów czy ułożonych zestawów LEGO. Można używać jedynie twardej ssawy np. przy odkurzaniu kanap czy też poduszek lub wyciągnąć włosie i nie martwić się o zarysowania np. parkietu. Odkurzałam tą końcówką szczeliny w podłodze drewnianej i super sobie z nimi radziła.
Szczoteczka ułatwiająca czyszczenie elementów odkurzacza i ssaw


Pamiętajmy, że jak będziemy dbać o nasz odkurzacz, to będzie nam służył przez wiele lat.

A gdzie minusy PURON PU20?

Producent podaje, że pojemnik na śmieci opróżnia się jednym przyciskiem. Tak nie do końca jest. Tyle razy próbowałam i ani razu mi się nie udało. Nie udało się to też mojemu mężowi, bratu, szwagrowi i czterem nastolatkom. Otwieranie pojemnika na śmieci, opróżnianie go i zakładanie ponownie wymaga wprawy.

A teraz pytanie za dwa miliony!

I gdyby ktoś zadał mi pytanie nie za milion, a za dwa miliony, czy jest to odkurzacz idealny? Odpowiedź brzmiałaby: nie. Odkurzacz ten ma bardzo dużo zalet i z pewnością go polecam. Jednakże nie znalazłam jeszcze idealnego odkurzacza. To cały czas przede mną.

Podsumowanie

Czy dzięki temu wpisowi lepiej poznaliście odkurzacz PURON PU20? Mam nadzieję, że tak. Czy dzięki temu odkurzaczowi wiecie, że potrafię liczyć do 20? Mam nadzieję, że tak. Czy dzięki temu odkurzaczowi wiecie, jak brzmi pytanie za milion? Mam nadzieję, że tak. A czy już znacie odpowiedź na to pytanie za milion? Zdecydowanie tak. I nawet na to za dwa miliony też.

To, co jest zdecydowanie najlepsze, to stosunek ceny do jakości.  Odkurzacz możemy kupić w promocji już za około 1099 zł. To nie jest wysoka cena za tak dobrej jakości produkt. Możecie go kupić z tego linku.


Karolina - Smart Mama ;) Karolina jest mamą trójki słodziaków. Bardzo ceni sobie czas spędzany z rodziną, dlatego stałe poszukuje Smart Gadżetów ułatwiających życie. Przetestowała setki gadżetów, żeby wybrać te najlepsze. W SmartMe chętnie pomoże młodym i trochę starszym rodzicom! Poza czasem spędzonym z pociechami oraz na SmartMe - pracuje jako specjalista psycholog kliniczny ;)

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Jedna myśl na temat “Bezprzewodowy odkurzacz PURON PU20 gościem honorowym imprez rodzinnych

Dodaj komentarz