Aqara w 2023 roku rozszerzy swoje portfolio produktów o innowacyjne czujniki, inteligentne zamki do drzwi, wideodomofony i taśmy LED.

Nareszcie będzie wideodomofon!

Wideodomofon G4 jest uzupełnieniem zestawu wewnętrznych kamer domowych Aqara. Ten dzwonek do drzwi umożliwia bardzo elastyczną instalację, ponieważ może być zasilany bateryjnie lub przewodowo w celu zapewnienia ciągłego zasilania. Obsługuje nie tylko HomeKit Secure Video i lokalne przesyłanie strumieniowe do inteligentnych wyświetlaczy Amazon i Google, ale będzie również współpracować z Matter po przygotowaniu specyfikacji Matter dla kamer. G4 oferuje lokalne rozpoznawanie twarzy z obsługą sztucznej inteligencji, które może uruchamiać różne automatyzacje w zależności od osoby, a urządzenie obejmuje również zarówno 7-dniową bezpłatną pamięć masową w chmurze, jak i opcjonalną pamięć lokalną za pośrednictwem karty microSD.

Czy FP2 będzie lepszy od FP1?

Czujnik obecności FP2 to rewolucyjny dodatek do szerokiej gamy czujników firmy. W oparciu o technologię radarową wykorzystującą fale milimetrowe (mmWave), FP2 wykrywa obecność człowieka nawet wtedy, gdy osoba siedzi nieruchomo. Umożliwia pozycjonowanie stref, co pozwala użytkownikom na zdefiniowanie różnych stref w pokoju, takich jak łóżko, komoda lub sofa, a obecność w każdej z tych stref może uruchamiać różne automatyzacje w celu bardziej spersonalizowanego doświadczenia. Inne funkcje obejmują wykrywanie wielu osób, wykrywanie upadków i wbudowany czujnik światła.

Smart Lock U100 to pierwszy zamek ryglowy firmy Aqara, oferujący bezpieczne i wygodne rozwiązanie dostępu do domu, które można bezproblemowo zintegrować z nowoczesnymi inteligentnymi domami. Blokada U100 jest jedną z niewielu inteligentnych blokad na rynku, która jest kompatybilna z HomeKit i obsługuje funkcję klucza domowego w Apple Wallet. Inne opcje uwierzytelniania dostępu obejmują odciski palców, hasła, aplikację Aqara Home, karty NFC i klucze mechaniczne. Oparty na protokole Zigbee, U100 obsługuje Matter za pośrednictwem kompatybilnego koncentratora Aqara.

Taśma LED T1 to wielofunkcyjna taśma świetlna RGB CCT, która ma na celu wzbogacenie inteligentnych doświadczeń oświetleniowych dla użytkowników Aqara. Wytwarza do 16 milionów żywych kolorów i dostrajanego białego światła. Obsługiwani architekci to HomeKit, Alexa i Google Home, a po uruchomieniu ma zostać dodana obsługa Matter za pośrednictwem kompatybilnego koncentratora Aqara. Taśma LED jest oparta na technologii Zigbee, co oznacza mniejsze zużycie energii i mniej obciążonej domowej sieci Wi-Fi, a także służy jako repeater wzmacniający sieć Zigbee.

Matter w Aqarze?

Aqara pracuje nad integracją Matter z istniejącymi i nowymi urządzeniami. W 2023 r. nowe aktualizacje OTA zostaną wypchnięte do hubów Aqara – zaczynając od M2 – aby mogły służyć jako pomosty Matter i łączyć urządzenia Aqara Zigbee z Matter.

Ponadto firma potwierdziła również nową linię urządzeń opartych na wątkach z natywną obsługą Matter w tym roku, w tym czujnik drzwi i okien P2 oraz czujnik ruchu i światła P2, które mają trafić na rynek w nadchodzących miesiącach. W ramach trwającej współpracy z Aqara, zarówno Google, jak i Samsung prezentują te nowe czujniki na odpowiednich stoiskach na targach CES 2023, wraz z innymi urządzeniami Aqara.


Kompletnie zwariowany na punkcie smart. Jeśli tylko pojawi się coś nowego, to koniecznie musi to dostać w swoje ręce i przetestować. Lubi rozwiązania, które się sprawdzają, i nie znosi bezużytecznych gadżetów. Jego marzeniem jest zbudować najlepszy portal z obszaru smart w Polsce (a później na świecie i Marsie w 2025).

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz