Na naszej grupie na Facebook’u co kilka dni ktoś ma problem z harmonogramem działania w automatyzacjach Xiaomi. W związku z tym podajemy dalej rozwiązanie tego problemu, żebyście mogli je łatwo znaleźć. Problem został rozwiązany przez Rezmus, a opublikował go Piteron na forum Xiaomi.

Oryginalny post znajdziecie tutaj, a poniżej znajduje się treść rozwiązania, które możecie wykorzystać. Za pomysł na ten poradnik dziękujemy Piotrowi 😉

PROBLEM  Z HARMONGRAMEM DZIAŁANIA W AUTOMATYZACJI

*Bramka Mi multi hub v3(lumi.gateway.mgl03)

*mod MiHome

*serwery europejskie

  • Jeśli  bramka jest zalogowana usuwamy ją z aplikacji
  • Zmieniamy w telefonie strefę czasową na Pekin/Chiny GMT+8
  • Logujemy/dodajemy bramkę do MiHome
  • Po zalogowaniu/dodaniu odłączamy zasilanie od bramki (robimy tym sposobem reset)
  • Przechodzimy do opcji czasowych w telefonie i zmieniamy time zone na KAIR  (strefa  EET +2 lub GMT+2 w zależności od producenta  telefonu). Tu ważna uwaga. Czas musi być jako EUROPA WSCHODNIA STANDARDOWY  (bez dopisków zimowy lub letni). Odznaczamy (o ile była zaznaczona) opcję automatycznej strefy czasowej.  Automatyczny czas podawany przez sieć/operatora może zostać w automacie.
  • Podłączamy zasilanie  do bramki i czekamy, aż wszystkie urządzenia się załadują lub resetujemy te które są offline.
  • Przechodzimy do ustawień time zone bramki i ustawiamy strefę EET. Jest kilka do wyboru (możecie ustawić Kair).

Po takich  zabiegach  harmonogram dla urządzeń działa perfekcyjnie co do sekundy. W końcu oczyszczacze nie włączają się o 4 nad ranem, a żarówki zapalają się i gaszą w godzinach jakie sobie wybierzecie.

Źródło – Xiaomi Fans Polska


Kompletnie zwariowany na punkcie smart. Jeśli tylko pojawi się coś nowego, to koniecznie musi to dostać w swoje ręce i przetestować. Lubi rozwiązania, które się sprawdzają, i nie znosi bezużytecznych gadżetów. Jego marzeniem jest zbudować najlepszy portal z obszaru smart w Polsce (a później na świecie i Marsie w 2025).

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *