Zastanawialiście się kiedyś nad kupnem smart zamka do drzwi, bo na przykład wynajmujecie apartament na wakacje? Wchodzicie w ofertę takiego producenta jak Tedee i nagle uświadamiacie sobie, że macie za mało klientów, aby wydać tyle pieniędzy (lub macie za dużo pokoi do wynajęcia). Omconnect pokazuje, że wcale nie potrzebujecie wydawać dużo pieniędzy. Zapraszam do recenzji Keyboxa firmy Omconnect, oto smart sejf!
Zastanawiałem się, czy warto podawać specyfikację urządzenia, skoro to tylko ” smart sejf na klucze”. Jednakże z racji tego, że ma jakieś części elektroniczne, postanowiłem to wymienić.

  • Wykonany ze stopu cynku
  • Rozmiar: 144 mm x 44 mm
  • Waga: 1,2 kg
  • Łączność bluetooth
  • Zasilany bateriami AAA (4x)
  • Zasilanie awaryjne USB typ C
  • Certyfikaty: IP65 / CE / FCC
  • Współpracuje z Androidem i IOSem

Jak wygląda Smart Sejf?

Mam słabość do ładnych opakowań (ale to już wiecie). A firma Omconnect naprawdę się postarała. Pudełko jest czarne z bardzo ładnym napisem. W środku sprzęt zabezpieczony jest czarną pianką. Znajdziemy tam również skróconą instrukcję (która nota bene nic nie wyjaśnia).

smart sejf

Mocne, ale czy dość mocne?

Keybox jest okrągły w kolorze czarnym. Osobiście uważam, że jest trochę archaiczny. Przyciski „fizyczne” zdecydowanie nie pasują mi do takiego Smart Keyboxa (ale jak to ludzie mówią: jeden lubi tort, a drugi jak mu nogi śmierdzą). Sama obudowa jest ze stopu cynku co troszkę sprawia, że mam obawy czy Omconnect jest mocny. Jak pisze Wikipedia (tak wiem średnie źródło informacji):

Stopy cynku są tanim substytutem miedzi stopowej. W porównaniu do niej stopy cynku posiadają gorsze własności wytrzymałościowe i są mniej odporne na korozję. Ze względu na to stosowane są tylko przy konstrukcjach i elementach mniej wymagających.

Podejrzewam, że jakbym parę razy rzucił tym o beton, to skrzynka mogłaby się rozwalić (przy mniej optymistycznej wersji wystarczyłby młotek). Jednakże muszę poczekać na zielone światło od producenta/redaktora naczelnego, by zrobić crash testy. Poza tym niby ma te certyfikaty np. IP65, lecz jak to się ma do faktu, że stop ten może korodować? Producent jednak uważa, że jest to lepszy stop cynku, który jest odporny na korozję. Kolejną rzeczą są kołki dodawane do zestawu. Są one za małe. Do takiego sprzętu kołki powinny być o wiele większe i to lepszej jakości.

smart sejf

Jak działa?

Keybox działa bardzo dobrze. Osobiście nie zauważyłem żadnych problemów. Jednak sądzę, że warto by było skróconą instrukcję troszkę zmienić. Budowa Keyboxa sugeruje nam, iż urządzenie ładuje się za pomocą USB typu C, a jest to półprawda. Wejście to służy do awaryjnego zasilania w razie, kiedy główne baterie wyczerpią się. Dopiero po wejściu w Internet dowiedziałem się, jak uruchomić sprzęt (mogliby dawać w zestawie baterie). Blokada zamka działa płynnie, nie zauważyłem żadnych problemów. Ciekawą funkcją jest automatyczne zamknięcie zamka, kiedy nikt nie odtworzył keyboxa. Aby odtworzyć keyboxa z aplikacji należy przytrzymać przycisk zwalniania zamka. Jest to moim zdaniem dobre zabezpieczenie przed przypadkowym otwarciem. Z urządzeniem łączymy się poprzez bluetootha. Aby sparować musimy zainstalować wszystkim dobrze znaną aplikację Tuya. Ściągamy pokrywkę, która znajduje się w środku bierzemy „kluczyk” dołączony w zestawie i wciskamy przycisk resetu. Po tym zabiegu aplikacja powinna sama znaleźć nasze urządzenie.

Aplikacja

Aplikacja (jak wspomniałem wyżej) to Tuya Smart. Tutaj zaczyna się tak naprawdę cała zabawa. Aplikacja jest intuicyjna. Na środku  widzimy duży przycisk do otwarcia. Na dole mamy użytkowników (możemy tam dodać osoby, które będą mieć dostęp do keyboxa). Po prawej stronie widzimy Logi w których możemy zobaczyć kto używa urządzenia. No i na końcu oczywiście ustawienia, które pokażę w filmiku poniżej.

Podsumowanie – jak sprawdza się smart sejf?

Podsumowując to wszystko zastanawiam się czy jest sens dawać zalety i wady. Tak naprawdę, aby przetestować porządnie Keybox (moim zdaniem) Trzeba by było wystawić na działania zewnętrzne. Zobaczyć czy rzeczywiście koroduje (lub nie). Dlatego ocenę, czy warto kupić pozostawiam Wam drodzy czytelnicy.


Paweł to bardzo pozytywna osoba, która skrywa nie jedną tajemnicę ? Uwielbia Google Home i wszystko co można z nim połączyć. Nie boi się wyrażać Swojej opinii, a jego celem jest tak zaprojektować smart dom, aby nie było tego widać. Z chęcią recenzuje zarówno produkty Smart Home jak i kamery – np. samochodowe.

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz