Koniec lata oznacza powrót chłodniejszej aury oraz dłuższych wieczorów. Gdy wieczory są ciemniejsze, ochrona domu i rodziny staje się jednym z najważniejszych priorytetów dla każdego z nas.

W Polsce 57% populacji obawia się włamania do swojego domu lub mieszkania, przy czym co trzecia osoba uważa takie zdarzenie za wysoce prawdopodobne. Niepokój ten nie jest bezpodstawny, gdyż według danych Komendy Głównej Policji, w 2021 roku odnotowano ponad 71 600 włamań. Nie trzeba się jednak obawiać nadchodzącej zimy, ponieważ Yale, wiodący dostawca zabezpieczeń domowych, stworzył listę wskazówek, które pomogą lepiej chronić Twój dom w okresie jesienno-zimowym.

Wskazówka 1: Inteligentna automatyzacja domu może znacznie usprawnić wychodzenie i powrót do domu

Jesienią, gdy słońce wschodzi później i zachodzi wcześniej, zarówno wyjście do pracy, jak i powrót często odbywa się w całkowitej ciemności. Naraża to konsumentów na większe niebezpieczeństwo, gdy po ciemku szukają kluczy aby otworzyć drzwi zanim włączą światło w domu. Dzięki integracji inteligentnych produktów Yale i współpracy z zaufanymi markami, takimi jak Somfy, powrót do domu może być dużo przyjemniejszy.

Użytkownicy inteligentnych urządzeń domowych Yale mogą cieszyć się ciepłym powitaniem po powrocie do domu, integrując zamek Linus® Smart Lock z inteligentnym alarmem Yale (Sync i SR)* i inteligentnym oświetleniem Philips Hue. Dzięki temu w momencie, gdy Linus® odrygluje drzwi, włączą się światła, a alarm się rozbroi. Po wyłączeniu alarmu wewnętrzna kamera obrotowa Wi-Fi – Pan & Tilt zostanie przełączona w tryb prywatności, co dodatkowo ułatwi wieczorne czynności po długim dniu pracy.

Indywidualnie ustawiane scenariusze Yale i Somfy mogą również z wyprzedzeniem przygotować dom na powrót domowników. Scenariusz „Powrót do domu”, który można uruchomić zbliżając się do domu za pomocą pilota Keygo io lub wybranego asystenta głosowego, automatycznie otworzy bramę i drzwi garażowe, a Linus® Smart Lock odrygluje drzwi wejściowe, co jednocześnie dezaktywuje alarm domowy i włączy światła. Co więcej, w tle zacznie grać Twoja ulubiona muzyka! Korzystanie z funkcji scenariusza znacznie skróci czasu spędzony przed domem w ciemności.

*Dostępne od 31 października 2022 r.

Wskazówka 2: Kamery są najlepszym środkiem odstraszającym

Najlepszym sposobem na zmniejszenie ryzyka włamań jest zainstalowanie widocznych kamer w całym domu. Gama inteligentnych kamer została zaprojektowana w celu ochrony domu wewnątrz i na zewnątrz, integrując się odpowiednio, aby zapewnić pełne zabezpieczenie dostosowane do indywidualnych potrzeb.

Kamery do monitoringu firmy Yale oferują podgląd na żywo w jakości HD i ulepszoną widoczność w nocy, zapewniając użytkownikom wyraźny obraz bez względu na pogodę i porę dnia. Funkcja wykrywania z opcją własnych ustawień umożliwia również monitorowanie wybranych obszarów otoczenia domu, dając użytkownikom pełną ochronę ogrodu, podjazdu i budynków zewnętrznych. Natomiast wewnętrzna kamera obrotowa Wi-Fi – Pan & Tilt daje użytkownikom posiada funkcję sterowania za pomocą aplikacji Yale View. Dzięki temu mogą oni monitorować każdy zakątek domu i śledzić poruszające się obiekty, takie jak ludzie.

W przypadku wykrycia ruchu, bezpośrednio na telefon konsumenta będą wysyłane powiadomienia. Produktami można sterować za pomocą aplikacji mobilnej Yale View, która daje możliwość transmisji na żywo zapewniając poczucie spokoju.

Wskazówka 3: Przechowywanie kosztowności w sejfie lepiej je chroni

Najlepszym sposobem zabezpieczenia cennych przedmiotów jest przechowywanie ich w bezpiecznym miejscu, zwłaszcza jeśli użytkownik pracuje w domu. Sejfy Yale posiadają szereg różnych funkcji zabezpieczających, które łatwo dostosować do swoich potrzeb i zabezpieczyć się przed zwiększonym ryzykiem włamań o tej porze roku.

Istnieje kilka opcji otwierania sejfu. W zależności od modelu sejfu i osobistych preferencji dostęp do cennych rzeczy można uzyskać przy pomocy klucza, odcisków palców lub kodu dostępu. Sejfy Yale są wyposażone w haczyki, oświetlenie i półki idealne do przechowywania przedmiotów takich jak służbowy laptop, telefon czy ważne dokumenty. Dzięki temu pozostają niewidoczne dla innych, gdy użytkownik jest poza swoim domowym biurem. Z kolei najnowszy produkt, Yale Smart Safe, który będzie dostępny wkrótce, zapewni jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwa i wygody dzięki kontroli w aplikacji i integracji głosowej, a także bezpiecznej blokadzie i aktywacji alarmu antysabotażowego po pięciu nieprawidłowych próbach otwarcia.

Wskazówka 4: Pamiętaj, aby zamykać budynki gospodarcze

Wraz z nadejściem jesieni, oprócz posiadania solidnego systemu do monitoringu lub kamer zewnętrznych, zaleca się wnoszenie rzeczy do środka i zamykanie bramy ogrodowej na kłódki o wysokim stopniu ochrony, takie jak kłódki Yale. Podobnie dobrej jakości zamek rowerowy ochroni każdy rower przed niepożądanym zainteresowaniem. Większość z nas nie zdaje sobie sprawy, ile drogich przedmiotów przechowujemy w naszych ogrodach lub szopach. Wymiana rowerów, sprzętu ogrodniczego i narzędzi może być kosztowna, dlatego zabezpieczenie budynków zewnętrznych jest również najwyższym priorytetem.

Oferta kłódek Yale o standardowej, wysokiej i maksymalnej ochronie oraz zapięć rowerowych zapewni odpowiednią ochronę, gdyż posiadają one różne poziomy zabezpieczeń, które można dostosować do indywidualnych potrzeb użytkowników. Kłódki Yale o wysokim stopniu ochrony są również odporne na warunki atmosferyczne, dzięki czemu mogą stawić czoła nieprzewidywalnej pogodzie o tej porze roku. Ponadto, inteligentny alarm domowy Sync swym zasięgiem obejmuje obszar do 200 m, dzięki czemu możesz zapewnić dodatkową ochronę swoim budynkom gospodarczym.

Jako wiodąca marka zabezpieczeń domowych, Yale dąży do tego, aby zapewnić konsumentom ochronę domu bez względu na porę roku. Postępując zgodnie z powyższymi wskazówkami ekspertów i inwestując w urządzenia zabezpieczające Yale, zawsze możesz mieć pewność, że Twój dom będzie dobrze chroniony nie tylko jesienią, ale przez cały rok.

Źródło materiału i zdjęć: Hopscotch Europe PR

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz