Lubię recenzować różnego rodzaju oświetlenie. Zaczynam myśleć, że to moje nowe hobby zaraz po recenzowaniu produktów beauty. Dlatego też dzisiaj mam dla Was recenzję żarówek od firmy Ledvance – Smart+ WiFi Candle Multicolor. Sprawdźmy, czy są warte zakupu.

Pierwsze wrażenie i połączenie z aplikacją Smart+ WiFi Candle

Żarówka jak żarówka, tutaj niczego szczególnego nie ma, przynajmniej z wyglądu. Jest to zwyczajnie wyglądająca żarówka w kształcie świeczki. Widać jednak, że jest zbudowana solidnie. Przychodzi w dość sporym opakowaniu i jest dobrze zabezpieczona przed potrzaskaniem. Nie musicie więc się martwić, że roztrzaska się przy dostarczaniu.

Aplikację możemy pobrać zarówno na iOSa, jak i na Androida. O samej aplikacji opowiem później. Teraz tylko wspomnę, że połączenie się z nią jest bardzo proste. Wystarczy zainstalować aplikację, zalogować się do niej albo stworzyć konto. Wkręcamy żarówkę Smart+ WiFi Candle tam, gdzie chcemy, żeby się znalazła, uruchamiamy światło i już po chwili widzimy, jak żarówka zaczyna migać. To znak dla nas, że urządzenie jest gotowe do sparowania.

Smart+ WiFi Candle

W aplikacji klikamy na plusa znajdującego się w prawym górnym rogu, a następnie przełączamy na zakładkę „Anuto-Scan”. To właśnie tam zobaczymy Smart+ WiFi Candle. Klikamy zgodnie z tym, co mówi nam aplikacja, czekamy parę minut i mamy żarówkę sparowaną z aplikacją.

Proste i bardzo intuicyjne. Dla mnie wielki plus.

Smart+ WiFi Candle

Informacje technicznie

Zanim przejdziemy do reszty recenzji, rzućmy okiem na specyfikację techniczną Smart+ WiFi Candle

  • Trzonek / gwint: E14
  • Napięcie (zasilanie) [V]: 230V
  • Moc (Wat): 5
  • Strumień świetlny (lumen) [lm]: 470
  • Kolor światła: Biały ciepły, Biały zimny, Biały neutralny, RGB multikolor
  • Temperatura barwowa [K]: 2700-6500 + RGB
  • Kształt: Świeca
  • Obudowa: B40
  • Rodzaj szybki: Mleczna
  • Wskaźnik oddawania barw CRI [Ra]: 80
  • Współpraca ze ściemniaczem: tak
  • Liczba cykli pracy / włączeń: 100000
  • Trwałość (godziny) [h]: 20000
  • Czas zapłonu (sekund) [s]: < 0,5s
  • Rozmiar [mm]: dł. 107 x śr. 37,5
  • Klasa energetyczna: A+
  • Optymalne warunki eksploatacji [°C]: od -20°C do +40°C
  • Certyfikaty: CE, RoHS

Smart+ WiFi Candle możemy podłączyć zarówno do telefonów z Androidem, jak i iOSem ponieważ działa ona z aplikacją producenta. Niestety nie ma integracji z HomeKitem, jak np. Meross Smart Led Light Strip (recenzję znajdziecie tutaj). Jest za to integracja z asystentem Google i możemy spokojnie mu powiedzieć, żeby włączył światło za nas. Działa to również, jeśli mamy Alexę.

Smart+ WiFi Candle

Główne czynności dla Smart+ WiFi Candle w aplikacji

Tak jak już wspominałam, do sterowania lampką głównie będziemy używać aplikacji producenta – LDV WiFi. Sprawdźcie jednak, którą wersję żarówki macie, bo są dwie aplikacje – dla tych, które łączą się po WiFi, i tych, które łączą się po Bluetooth.

Jak widzicie po nagłówku, ja recenzuję tę, z którą łączymy się po WiFi. Przejdźmy więc najpierw wszystkie zakładki, które znajdują się na dole.

Kiedy tylko otworzymy aplikację, od razu pokazuje się zakładka „Mój Dom”, w której widzimy każdą żarówkę osobno. To właśnie tutaj możemy zmienić ustawienia każdej z nich: kolor, czas uruchomienia i inne.

Następnie jest zakładka „Group”. Jeśli mamy więcej niż jedną żarówkę Smart+ WiFi Candle, możemy zgrupować je razem w jeden pokój i sterować wszystkimi na raz. Jest to przydatne kiedy np. szybko chcemy wyłączyć wszystkie żarówki w jednym momencie.

Kolejna zakładka to „Inteligentny”. To właśnie tutaj możemy ustawić rutyny i automatyzacje żarówki Smart+ WiFi Candle. Kiedy klikniemy na trzy kropki w prawym górnym rogu, możemy zobaczyć „Logi”, czyli każdą operację, która była automatycznie wykonywana.

Ostatnią zakładką jest „Ja”.  To właśnie tutaj możemy zarządzać domem, dodać członków rodziny, zmienić ustawienia o powiadomieniach push i tak dalej.

Sterowanie Smart+ WiFi Candle

Chciałabym się zagłębić w same opcje sterowania żarówką Smart+ WiFi Candle. Bez względu na to, czy klikniemy w „Mój dom” i wybierzemy żarówkę lub „Group” i wybierzemy grupę żarówek, dostajemy dokładnie takie same opcje.

Na dole mamy panel do sterowania. Pierwszy przycisk pozwala nam uruchomić żarówkę lub ją wyłączyć. Kiedy ją uruchomimy, pojawia się od razu podświetlona zakładka „Control”. To właśnie w niej możemy ustawić kolor lub kolory oraz ich nasycenie. Kiedy przesuniemy w prawo, pojawia się dodatkowe kółko, w którym możemy zmieniać temperaturę światła białego.

Co ciekawe, u góry mamy parę opcji przygotowanych przez producenta. Każdą z nich oczywiście możemy edytować do woli. Dla mnie jednak zostały takie, jakie były. Mamy tutaj np. „Oko”, które daje pomarańczowe światło, przez co oczy się nie męczą.

Kolejną zakładką są „Sceny”, w której również mamy parę opcji do wyboru. Wszystko możemy edytować lub też mamy opcję, by stworzyć własne. Fajne jest też to, że możemy dodać aż do 8 różnych kolorów oraz ustawić, w jaki sposób i jak szybko mają się zmieniać.

Ostatnia zakładka to „More”, oferująca aż 4 nowe opcje. Pierwsza z nich to „Biological Rythms”. Jest to coś, czego nie widziałam u żadnego innego producenta. Możemy określić własny „cykl życia” i ustawić nasze żarówki tak, aby nam towarzyszyły podczas danych zajęć. Jest to ciekawa opcja.

„Sleep/Wake up Plan” to praktycznie to samo, co opcja wyżej, z czymże żarówka włącza się, kiedy powinniśmy wstać, i wyłącza, kiedy idziemy spać. Możemy ustawić też czas, w którym żarówka ma się rozjaśniać lub przyciemniać. Żarówka Smart+ WiFi Candle może np. pomóc nam się wybudzić delikatnym światłem.

Dwie ostatnie opcje nie potrzebują opisu. „Schedule” to po prostu ustawienie, kiedy światło ma się włączyć i kiedy wyłączyć bez dodatkowych opcji.  Za to „Timer” pozwala jednorazowo ustawić, aby światło wyłączyło się za jakiś czas, np. za godzinę.

Podsumowanie

Czy polubiłam się z żarówką? Tak. I to do tego stopnia, że zastąpiłam pozostałe dwie tymi samymi żarówkami, więc teraz mam ich komplet w pokoju.

Czy widzę jakieś wady? Również tak. Jak możecie zauważyć, aplikacja jest po połowie w języku angielskim i w języku polskim. Brakuje też integracji z HomeKit, co trochę mi przeszkadza. Nie mogę niestety powiedzieć: „Hi Siri, turn on the light”. Ma za to ingerencję z asystentem, więc jakoś można to obejść nawet na iPhonach.

Żarówkę możecie dostać w bardzo przystępnej cenie, bo kosztuje ok. 39 zł. Tylko tyle więc będzie Was kosztować smart oświetlenie.

Podsumowując, zdecydowanie polecam żarówkę Smart+ WiFi Candle.


Zdecydowanie najbardziej pozytywnie zakręcona osoba w SmartMe. Rozumie i lubi social media, a w dodatku potrafi świetnie się w nich poruszać. Nadzoruje cały proces powstawania recenzji na SmartMe! To dzięki niej możecie zobaczyć, jak piękna potrafi być technologia i jak wygląda nasza praca od kuchni. Bez niej SmartMe nie byłoby tak kolorowe i poukładane. Poza tym tworzy napisy do naszych filmów YouTube. Kobieta orkiestra!

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz