Zastanawialiście się czy LED-y są Wam potrzebne? Czy opłaca się w nie inwestować? A jeśli tak to w jakie? W dzisiejszej recenzji opowiem wam o Kolorowej taśmie LED czyli Meross Smart Led Light Strip – kolejnej taśmie LED-owej, którą mam okazję recenzować.

Meross Smart Led Light Strip

Co znajdziemy w pudełku?

Zanim przejdziemy do wszystkich technicznych informacji i tego jak działa Meross Smart Led Light Strip, zajmijmy się tym, co znajdziemy w zestawie.

Już na samym pudełku widzimy, że urządzenie jest zgodne z HomeKit, ale nie oznacza to, że użytkownicy Androida zostają w tyle. O tym jednak opowiem w dalszej części recenzji.

W samym pudełku znajdziemy trochę papierologii, „7 things you need to know about HomeKit” oraz instrukcję obsługi. Jak mogliście zauważyć na opakowaniu, tej taśmy jest dużo. Aż 10 metrów. Taśmę dostajemy w 2 rolkach, każda z nich zawiera 5 metrów paska. Czy to plus czy minus dowiecie się za moment. Mamy również jeden kontroler, na którym mamy przycisk do manualnego uruchamiania Meross Smart Led Light Strip oraz przyklejony znaczek HomeKit.

Oczywiście w pudełku znajdziemy zasilacz, który podłączamy do gniazdka i do adaptera. Mamy też parę klipsów, które pomogą nam zamocować taśmę. Ostatnim elementem są dwa łączniki, które pomogą nam złączyć ze sobą taśmy jeśli chcemy np. stworzyć z nich zamkniętą figurę geometryczną.

Meross Smart Led Light Strip

Meross Smart Led Light Strip – Jak możemy ją zamocować

Firma Meross daje nam parę możliwości, jak przymocować taśmę led. Możemy to zrobić na dwa sposoby.

Meross z tyłu ma taśmę 3M. Wystarczy zerwać zabezpieczenie i przykleić do ściany, podłogi, sufitu czy gdzie tam chcecie.

Dodaktowo mamy zaczepy, które również posiadają z tyłu taśmę. Przewlekamy przez nie taśmę i przyklejamy. Ten sposób się przyda kiedy np. nie jesteśmy pewni czy właśnie w tym miejscu chcemy zamocować Meross Smart Led Light Strip na stałe. Koncepcje mogą się zmieniać, a Meross daje nam parę rozwiązań, dzięki którym możemy ustawić taśmę tak, jak nam odpowiada.

Specyfikacja techniczna

Spójrzmy teraz na parametry techniczne taśmy ledowej

 • Model:  MSL320HK
 • Wymiary: 10 M (2 rolki po 5M)
 • Temperatura Robocza: 0 – 40°C
 • Wilgotność Robocza: 10 – 90%­, Bez Kondensacji
 • Zasilanie: 12V 3A 36W
 • Temperatura Koloru: RGB 2700 – 6500 K

Pierwsze wrażenie i pierwsze połączenie

Zacznijmy od tego, że tej taśmy jest dużo! Mówiąc dużo mam na myśli DUŻO! Dobrym sposobem na rozłożenie jej jest na pewno użycie rolki. Ja oczywiście z wrażenie od razu ściągnęłam z niej całą taśmę. No i okazało się, że ilość taśmy mnie przerosła i miałam mały problem organizacyjny jak ją rozłożyć.

Kiedy w końcu wymyśliłam gdzie i jak zabrałam się do pracy. Samo rozkładanie taśmy, jak się ją rozkłada z głową, nie tak jak ja, jest prościutkie i przyjemne. Musimy jednak pamiętać o tym, że obie rolki muszą być połączone z kontrolerem. Trzeba wiec rozplanować ich rozłożenie tak, aby obie miały dostęp do controlera, a controler do zasilacza i prądu.

Tutaj pojawia się właśnie pytanie, czy te dwie rolki to plus, czy minus? Z jednej strony, kabla jest dużo. Z drugiej strony jeśli chcemy np. mieć takie światła na suficie, trochę ciężko będzie schować pozostałe kable. Moim zdaniem nie do końca dobre rozwiązanie, ale hej… mamy 10 metrów ledów, coś za coś.

Podłączenie do aplikacji Dom jest banalne. Wystarczy kliknąć na „dodaj urządzenie”, zeskanować kod i gotowe. Tak samo możemy zrobić na aplikacji Meross przy iOS’ie.

Dla androidów jest to troszkę bardziej skomplikowane, ale aplikacja przeprowadzi Was przez cały proces krok po kroku.

Meross Smart Led Light Strip w aplikacjach

Smart listwa nie byłaby smart gdybyśmy nie mogli jej podłączyć pod telefon czy tablet. Jeśli kojarzycie firmę Meross, to wiecie, że ona udostępnia swoje produkty każdemu. Pomimo znaczka HomeKit na opakowaniu, taśma również sprawdzi się użytkownikom Androida. Producent posiada dedykowaną aplikację Meross dla swoich produktów, którą znajdziemy i w App Store i w Google Play. Jest to duży plus.

W aplikacji Home, dla iOSa, znajdziemy wszystkie podstawowe funkcje:

 • Zmiana jasności i barwy
 • Zmiana temperatury
 • Miejsce w którym Meross Smart Led Light Strip się znajduje – w moim przypadku to sypialnia
 • Automatyzacje
 • Sceny
 • Zmiana nazwy

Więcej ciekawych rzeczy znajdziemy już w aplikacji producenta, gdzie znajdziemy jedną rzecz, która mnie zaskoczyła. Oczywiście pozytywnie.

Tutaj możemy zrobić parę dodatkowych rzeczy. Oprócz tych wymienionych wyżej mamy również:

 • dostęp do instukcji online
 • możliwość zmiany zdjęcia „profilowego”
 • Ustawić efekty lub stworzyć własne.

I to właśnie ta ostatnia rzecz mnie pozytywnie zaskoczyła. Nie są to do końca sceny, jak można by było się spodziewać. Są to efekty, które pozwalają dopasować Meross Smart Led Light Strip do naszego nastroju czy czynności jaką wykonujemy. Mamy tutaj nawet efekt „Party”, czyli nasza taśma miga sobie wesoło. Możemy też ustawić własny Efekt. Dodać kolory, które chcemy, janość, w jaki sposób i jak szybko ma migać.

Meross Smart Led Light Strip – podsumowanie

Czy polecam tą taśmę? Zdecydowanie tak. Czy widzę w niej jakiś minus? Właściwie to jeden – kontroler. Co prawda jest mały i zgrabny, ale myślę, że miałabym z nim problem, gdybym chciała zaczepić taśmę gdzieś wyżej.

Meross Smart Led Light Strip

Tych złączeń i połączeń troszkę jest i może być ciężko z ukryciem kontrolera w niewidocznym miejscu, ale również w miarę dostępnym. Jak pamiętacie, właśnie na nim znajduje się przycisk do manualnego uruchamiania i wyłączania taśmy. Tym samym przyciskiem możemy też zrestartować urządzenie. Więc w razie gdyby coś się gdzieś wysypało, moglibyśmy mieć mały problem z dotarciem do urządzenia.

To co mi się naprawdę spodobało w tym urządzeniu i to, co moim zdaniem wygrywa nawet z listwą ledową od Eve (tutaj możecie znaleźć jej recenzję), to oprócz ceny i długości paska, są to właśnie efekty. To one w prosty sposób pozwalają nam personalizować listwę. Miałam dużo zabawy przy zmienianiu kolorów i ustawień w efektach.

Jedna mała uwaga – pamiętajcie aby podłączyć obie listwy w dobrą stronę. Połączenie na kontrolerze czerwonym w dół, a listwa światłami w górę. Inaczej nie zadziała.

Tyle taśmy za 189 zł zdecydowanie się opłaca.

Meross Smart Led Light strip możecie dostać na stronie Smartbest.pl pod tym linkiem.


Zdecydowanie najbardziej pozytywnie zakręcona osoba w SmartMe. Rozumie i lubi social media, a w dodatku potrafi świetnie się w nich poruszać. Nadzoruje cały proces powstawania recenzji na SmartMe! To dzięki niej możecie zobaczyć, jak piękna potrafi być technologia i jak wygląda nasza praca od kuchni. Bez niej SmartMe nie byłoby tak kolorowe i poukładane. Poza tym tworzy napisy do naszych filmów YouTube. Kobieta orkiestra!

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz