Randomowe uruchamianie asystenta Google, przypadkowe wyłączanie, niechcące przełączanie utworów i poszukiwanie zaginionej słuchawki na podłodze… Tak, początki bywają trudne. Warto jednak się przełamać, poznać i przyzwyczaić. Słuchawki AWEI T19 – pierwsze słuchawki bez plączącego się kabla w moim życiu.

Pierwsze wrażenie – słuchawki AWEI T19

Zawartość żółto-szarego opakowania to czarne pudełko do ładowania, w którym są schowane słuchawki AWEI T19. Jest zgrabne, choć jak na swój rozmiar nieco ciężkie. Znajdują się na nim dwa wejścia: USB i microUSB. W zestawie do słuchawek został dołączony także kabel do ładowania oraz kilka gumowych nakładek o różnej wielkości, dzięki którym można dopasowywać słuchawki do ucha.

Zestaw słuchawki AWEi T19

Cały zestaw jest bardzo ładnie wykonany, dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej i białej. Na pudełku znajduje się wyświetlacz, wskazujący procent naładowania, z kolei na słuchawkach została zamontowana dioda, która miga w zależności od tego, czy są włączone, grają lub wymagają wsadzenia do ładowarki.

Parowanie ze smartfonem

Parowanie słuchawek AWEI ze smartfonem jest banalnie proste. Wystarczy uruchomić w telefonie Bluetooth i nacisnąć nazwę AWEI. Wtedy w słuchawkach powinien wybrzmieć dźwięk parowania i kobiecy głos: „Connected”.

Podobno słuchawki AWEI mają zasięg 10 m. Kiedy jednak smartfon zostawi się w pokoju i przejdzie do kuchni, to transmisja może być zakłócona – i nie będzie to kwestia odległości, tylko raczej… hmm, grubości ścian?

Sterowanie

Jeśli słuchawki AWEI to sprzęt Bluetooth, który użytkujesz po raz pierwszy w życiu, warto na początku zerknąć do instrukcji. Można też postawić na samodzielne rozpoznanie funkcji słuchawek – zabawy jest mnóstwo, ale to wersja dla tych, którzy są cierpliwi (i leniwi, bo nie chce im się czytać wskazówek producenta).

Sterowanie jest jednak bardzo proste:
– start/pauza – jedno dotknięcie lewej lub prawej słuchawki,
– poprzednia piosenka – dotknięcie lewej słuchawki,
– następna piosenka – dotknięcie prawej słuchawki,
– głośność: ściszenie – dłuższe przytrzymanie słuchawki lewej, zgłośnienie – dłuższe przytrzymanie prawej słuchawki.

Ponadto dotknięcie trzy razy jednej ze słuchawek włączy asystenta głosowego, np. Google.

Słuchawki mają wbudowany mikrofon, a to oznacza, że można używać ich do prowadzenia rozmów. Oczywiście, tak jak w przypadku słuchania muzyki, połączenie przychodzące możemy odebrać lub odrzucić za pomocą gestów:
– odebranie połączenia – jedno dotknięcie którejś ze słuchawek,
– odrzucenie połączenia – dwa dotknięcia którejś ze słuchawek,
– zakończenie połączenia – jedno dotknięcie lewej lub prawej słuchawki.

Jak grają słuchawki AWEI T19?

Słuchawki AWEI T19 grają całkiem przyzwoicie. Muzyki słucha się dobrze, a po dokładnym dopasowaniu do ucha i odpowiednim ustawieniu głośności można wyeliminować dźwięki pochodzące z zewnątrz. Oczywiście, nie jest to sprzęt, dzięki któremu usłyszymy każdy detal, każde szarpnięcie za struny wiolonczeli i każdorazowe uderzenie w werbel. Nadadzą się jednak do codziennego użytkowania.

Ponadto sprzęt posiada dwa tryby: muzyki i gry. Przełącza się je za pomocą dwukrotnego kliknięcia w jedną ze słuchawek.

Ładowanie i czas grania

Tak jak wcześniej pisałam, pudełko ładujące jest wyposażone w wejście microUSB oraz USB. Ładowanie słuchawek to jedna rzecz, a druga… – pudełko może być wykorzystane jako powerbank do telefonu! Oczywiście nie zastąpi „pełnoprawnego” powerbanka, ale w kryzysowych sytuacjach może być bardzo przydatne.

Według producenta na ciągłym graniu słuchawki wytrzymują 5 godzin. Czas ładowania zajmuje z kolei 1 godzinę. Nie miałam jednak jeszcze okazji testować ładowania „od zera”, więc póki co muszę zaufać danym AWEI.

Pudełko Słuchawki AWEI T19

Podsumowanie

Z początku dość sceptycznie podchodziłam do kwestii użytkowania słuchawek Bluetooth, zawsze wydawało mi się, że nie są zbyt wygodne i bardzo łatwo je zgubić. Jak pisałam wcześniej, początki nie były takie proste.  Słuchawki faktycznie notorycznie wypadały mi z uszu, zanim dopasowałam odpowiednią nakładkę i się do nich przyzwyczaiłam (podobno są wodoodporne, ale nie zmniejszyło to mojego niepokoju, kiedy widziałam, jak słuchawka o centymetr minęła się z miską wody…). Warto było się jednak do nich przekonać – choćby ze względu na całkiem niezłe odtwarzanie muzyki, no i oczywiście brak plączącego się i często denerwującego kabla.

Słuchawki AWEI T19 z pewnością będą odpowiedzią na potrzeby osób, które szukają dobrze grającego sprzętu Bluetooth do codziennego użytkowania w niewygórowanej cenie. AWEI T19 można kupić za ok. 100 zł.


Polonistka, która ratuje nam życie! Nie ukryje się przed nią żadna literówka albo dziwnie skonstruowane zdanie. Każde zdanie w serwisie musi przejść jej rygorystyczne testy. Z zamiłowania podróżniczka, szczególnie umiłowała sobie góry.

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *