Słuchawki Xiaomi szturmem podbiły nasze serca oraz portfela. Mieliśmy okazję testować zarówno Mi AirDots Pro oraz Redmi AirDots. Xiaomi jednak nie przystaje ani na chwilę i wypuszcza w obu przypadkach modele z końcówka “S”. Czas sprawdzić, który z nich jest dla Ciebie!

To porównanie pokaże w jaki sposób różnią się dwa najbardziej popularne słuchawki Xiaomi. Skupimy się zarówno na dźwięku, cenie jak i możliwościach. Dzięki temu będziecie w stanie podjąć decyzję – które wybrać?

Specyfikacja techniczna:

Design

Zarówno Xiaomi Mi AirDots Pro 2S jak i Redmi AirDots S nie zmieniły swojego wyglądu względem poprzedników. Nadal są to jednak skrajnie różne słuchawki. Wersja Pro jest zbliżona wyglądem do Apple AirPods, a Redmi AirDots do Galaxy Buds.

Redmi AirDots S towarzyszy kompaktowy i lekki okrągły ładujący pojemnik. Z minimalistycznego designu z przodu znajduje się tylko logo “MI”. AirDots S są zaprojektowane tak, aby nie zostały zauważone w naszych uszach. Są małe i wygodne w noszeniu dzięki ich niskiej wadze.

Xiaomi Mi AirDots Pro 2S posiadają bardziej pojemną obudową niż Redmi ze względu na konstrukcję wkładek dousznych. Chociaż waga każdego słuchawki wynosi zaledwie 4,5 grama, konstrukcja zauszników może być nieco kłopotliwa dla tych, którzy szukają słuchawek, które mają pozostać niezauważone. Jak dla mnie są one wygodniejsze niż Redmi AirDots i lepiej trzymają się w uszach.

Jakość dźwięku i opóźnienie

Mi AirDots Pro 2s posiadają membranę o średnicy 14,2 mm. Dekodowanie Bluetooth LHDC zostało specjalnie zoptymalizowane dla MIUI, kompatybilne z wersją LHDC 3.0 (obecnie obsługuje tylko Redmi K30 Pro i Xiaomi Mi 10), które mogą cieszyć się jakością dźwięku zbliżoną do HD. Kiedy lubimy treści multimedialne, takie jak filmy lub gry, smartfon aktywuje ustawienie niskiego opóźnienia, które zmniejsza opóźnienie występujące pomiędzy obrazem a dźwiękiem.

Redmi AirDots S dzięki konstrukcji wkładki dousznej w teorii lepiej pasują do naszego aparatu słuchowego (aczkolwiek u mnie jest odwrotnie). Membrana jest o znacznie mniejszej o średnicy, zaledwie 7,5 mm. Tym samym słuchawki nie mogą zaoferować tyle mocy i jakości, co Pro. Redmi S nareszcie eliminuje połączenie master-slave pomiędzy słuchawkami. Dzięki temu każda może niezależnie połączyć się z naszym telefonem, a nie jak dotychczas najpierw prawa, a później lewa Korzystanie ze standardu Bluetooth 5.0 poprawia opóźnienie w stosunku do poprzedniej generacji, ale nie można go porównać z opóźnieniem oferowanym przez LDHC.

Oba modele poprawiły jakość dźwięku, ale przede wszystkim największą zaletą jest zmniejszenie opóźnień. Zwłaszcza jeśli używasz smartfona Xiaomi, ponieważ oba modele są pod nie zoptymalizowane.

Podsumowanie

Oba modele słuchawek są obecnie dostępne tylko w sprzedaży w Chinach. Jeśli więc chcemy je teraz zdobyć, będziemy musieli je zaimportować z kraju azjatyckiego, ale tutaj nie musicie się martwić bo najlepsze oferty znajdują się w tym artykule.

Ich cena jest wciąż nieco wyższa ze względu na to, że to nowość i będziemy musieli poczekać kilka miesięcy, aby móc je nabyć po bardziej konkurencyjnej cenie.

Jeśli Twoje użycie słuchawek koncentruje się na słuchaniu muzyki z opcją używania uch od czasu do czasu jako zestawu głośnomówiącego to Redmi AirDots S zaspokaja wszystkie Twoje potrzeby. Jego poprzednik kosztuje około 40 zł mniej, ale moim zdaniem ulepszenia wersji S są tego warte.

Ale jeśli chcesz, aby słuchawki koncentrowały się na korzystaniu z dowolnych treści multimedialnych, Xiaomi Mi AirDots Pro 2s to najlepsza opcja i to w bardzo dobrej cenie. Co więcej, jeśli niedawno nabyłeś Mi 10 lub jego wersję Pro to będziesz mógł je ładować bezpośrednio z telefonu oraz wykorzystywać LHDC 3.0

Gdzie kupić Xiaomi Mi AirDots Pro 2S i Redmi AirDots S?

Xiaomi Mi AirDots Pro 2S dostaniecie za 255 zł! z tego linku.

Redmi AirDots S dostaniecie za 88 zł!!! z tego linku.

Źródło i zdjęcia: XiaomiToday


Kompletnie zwariowany na punkcie smart. Jeśli tylko pojawi się coś nowego, to koniecznie musi to dostać w swoje ręce i przetestować. Lubi rozwiązania, które się sprawdzają, i nie znosi bezużytecznych gadżetów. Jego marzeniem jest zbudować najlepszy portal z obszaru smart w Polsce (a później na świecie i Marsie w 2025).

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Jedna myśl na temat “Xiaomi Mi AirDots Pro 2S vs Redmi AirDots S – które słuchawki są dla Ciebie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *