Jestem mamą trójki dzieciaków-słodziaków. Jednakże dopiero przy trzecim dziecku zdecydowałam się na zakup niani elektronicznej. Wcześniej mieszkałam w małych mieszkaniach i wszystkie dzieci miałam w pobliżu. W ostatnim czasie zamieszkaliśmy w domu i stwierdziłam, że niania elektroniczna może mi się przydać.

W poprzednich wpisach napomknęłam, że uwielbiam produkty smart, które mogą ułatwiać rodzicielstwo każdego dnia. Dwa razy nie trzeba było mnie więc namawiać na zakup nowego smart urządzenia dla dzieci. Po dwóch dniach poszukiwań w Internecie niania elektroniczna została wybrana. Mój wybór padł na Motorolę MBP 667.

Niania elektroniczna – aplikacja

Do zakupu tego produkty przekonała mnie przede wszystkim dość dobrze oceniana aplikacja. Niania elektroniczna Motorola MBP 667 jest obsługiwana przez aplikację Hubble for Motorola Monitors, która ma średnią 4.0.  Aplikację bardzo łatwo się instaluje, jest prosta w obsłudze i dość intuicyjna. Lubię aplikacje, w których można coś monitorować, dlatego dodatkowe zakładki mile mnie zaskoczyły. Hubble for Motorola Monitors posiada takie zakładki jak np. Hubble for Baby, gdzie możemy śledzić rozwój swojego dziecka (w tym sen, wzrost, karmienie, zmianę pieluszek i laktację).

Pozwolę sobie szerzej opisać np. karmienie i sen.  Na pierwszy ogień idzie karmienie. Wybieram  moduł karmienie piersią, później zaznaczam, czy karmię lewą, czy prawą piersią. Czas start…

Stoper sam mierzy to, jak długo karmię dziecko. To przydatna rzecz, jeżeli np. zapominamy o tym, jaką ostatnio piersią karmiłyśmy. Pozwoli to na lepszą laktację obu piersi. Są też wykresy i coś, co mnie zaskoczyło…  Alerty! W trakcie użytkowania niani elektronicznej na moim telefonie pojawił się alert, że moja córeczka może być głodna. Oczywiście tak się nie stało. Moja córeczka w tym momencie nie była głodna, jednakże zdarzyło mi się zapomnieć włączyć stoper podczas karmienia. Człowiek jest tylko człowiekiem i takie rzeczy się zdarzają. Ale jeżeli jesteście świeżo upieczonymi mamami i chcecie mieć prawidłową laktację obu piersi, ewentualnie zastanawiacie się, czy już powinnaś dziecko budzić na karmienie, czy jeszcze chwilę poczekać,  to ta aplikacja Wam pomoże.

Niania elektroniczna

Pamiętam sama, jak przy pierwszym dziecku stresowałam się tymi kwestiami. Dlatego bardzo spodobała mi się również dodatkowa opcja widżetów – monitorowanie karmienia oraz monitorowanie snu. Jeżeli chodzi o monitorowanie snu, możemy w aplikacji zaznaczać, jak długo nasze dziecko spało w trakcie dnia i w nocy. W nocy możemy korzystać ze skróconej wersji. Klikamy tylko w stoper po każdym skończonym karmieniu.

Jest również wcześniej wspomniany widżet, który jeszcze bardziej ułatwia nam śledzenie tego ważnego aspektu życia niemowlęcia. Pamiętam, jak moja babcia mówiła, że jak dziecko śpi, to rośnie i rozwija się. Staram się, żeby moje dzieci dobrze się wysypiały. Nie tylko dlatego, że tak mówiła moja babcia, ale i dlatego, że tak jest napisane w wielu mądrych psychologicznych książkach, np. „Psychologia rozwoju człowieka” Helen Bee. W aplikacji znajdziecie również ciekawe artykuły (napisane w języku angielskim) dotyczące rodzicielstwa.

Pewnie się zastanawiacie, dlaczego przy zakupie niani elektronicznej tak ważna była dla mnie aplikacja. Pozwolę sobie opisać pierwszy dzień użytkowania niani elektronicznej. Po rozpakowaniu pudełka, włączeniu niani elektronicznej oraz zainstalowaniu aplikacji… przyszli do nas znajomi na grilla. Tak się złożyło, że moja najmłodsza córeczka spała w pokoju na poddaszu, a my siedzieliśmy w kuchni oraz na tarasie. Zasięg Motoroli MBP 667 w wewnątrz budynku wynosi 300 m (jest to standardowy zasięg niań elektronicznych). W naszym przypadku jest on za mały. Nie byliśmy w stanie obserwować naszej córeczki na monitorze niani. Z pomocą przyszła aplikacja! „Wydłużyła” ten zasięg, dzięki czemu mogliśmy monitorować nasze dziecko i przy okazji też przyjemnie spędzić wyjątkowy czas.

Niania elektroniczna

Oczywiście możemy przemierzyć cały dom i szukać większego zasięgu niani elektronicznej. Jednakże będąc np. na weselu, nie jesteśmy w stanie mieć wpływu na to, w jakiej odległości od sali balowej jest nasz pokój. Proszenie pary młodej o to, żeby nasz pokój był ulokowany do 300 m od sali balowej, może spowodować niepotrzebne kłótnie rodzinne 🙂

Moje spostrzeżenia

Jak niania elektroniczna wypadła po tych kilku tygodniach użytkowania? W mojej ocenie bardzo dobrze. W ocenie mojego męża – trochę gorzej. Nasza różnica zdań wynika z jakości obrazu na telefonie. Zdarzało się, że obraz się zacinał i był rozpikselowany. Mój mąż oczekiwał lepszej jakości obrazu ze względu na  dość wysoką cenę niani elektronicznej. Podkreślał, że tak znana firma nie powinna wypuszczać na rynek niedopracowanego produktu. Przyznam szczerze, że jestem w stanie go zrozumieć. W końcu kupiliśmy nianię elektroniczną znanej i popularnej marki, a nie no name.

Podsumowanie

A dlaczego ja oceniłam nianię elektroniczną tak dobrze? Z uwagi na wcześniej opisaną aplikację oraz różne alerty. Bardzo mi się podobają alerty przychodzące na telefon komórkowy, które dotyczą tego, że moja córeczka się poruszyła, wydała jakiś dźwięk. Wczesna interwencja w takich wypadkach pozwala po prostu uniknąć głośnego płaczu dziecka. Większość z nas nie lubi, jak nasze dzieci płaczą i woli im pomóc przy np. budzeniu się. Być może brzmi to dość abstrakcyjnie. Ale wyobraźmy sobie, że budzi nam się dziecko. Zaczyna stękać i wydawać dźwięki i w tym momencie możemy do naszego dziecka coś powiedzieć. Coś, co je ukoi, da znać, że jest dla nas ważne, że jesteśmy przy nim. Możemy do niego powiedzieć zaraz po przebudzeniu np.: „Już do ciebie idę, kochanie”. Niania elektroniczna Motorola MBP 667 dzięki wbudowanemu mikrofonowi pozwala mówić do dziecka.  Tak więc pełni funkcję nowoczesnego walkie-talkie.

Niania elektroniczna

Jeżeli pojawiają  się inne pytania dotyczące niań elektronicznych, z chęcią udzielę odpowiedzi. Zostawcie pytania w komentarzu.

Już teraz pozwolę sobie  odpowiedzieć na najważniejsze pytania. Czy warto kupować nianię elektroniczną z dedykowaną aplikacją? Zdecydowanie tak! Czy niania elektroniczna Motorola MBP 667 jest smart nianią? Znowu  – zdecydowanie tak. Aplikacja Hubble for Motorola Monitors również jest smart 🙂

Niania elektroniczna – specyfikacja techniczna

W tabeli poniżej zamieszczam parametry techniczne niani elektronicznej Motorola MBP 667:

Typ bezprzewodowa
Rodzaj elektroniczna niania
Interfejs Wi-Fi Direct
Częstotliwość 2.4 GHz
Rejestrowanie obrazu kolor
Maks. rozdzielczość 1280 x 720
Wbudowany mikrofon tak
Wbudowany głośnik tak
Odbiornik w zestawie tak
Funkcje praca dwukierunkowa – możliwość mówienia do dziecka,

czujnik temperatury,

kołysanki

Sposób zarządzania kamerą aplikacja (android 4.1 lub nowszy)
aplikacja (iOS 7.0 lub nowszy)
konsola
Zasięg wewnątrz budynku 300 m
Praca w nocy tak
Detekcja dźwięku tak
Czujnik ruchu tak
Czujnik temperatury tak
Wbudowane kołysanki tak
Kolor biały – kamera; pudrowy – monitor
Akcesoria moduł dziecka z kamerą | moduł rodzica | akumulator wielokrotnego ładowania | 2x adapter | instrukcja szybki start
Dodatkowe informacje współpraca z aplikacją Hubble | możliwość podłączenia do 4 kamer


Karolina - Smart Mama ;) Karolina jest mamą trójki słodziaków. Bardzo ceni sobie czas spędzany z rodziną, dlatego stałe poszukuje Smart Gadżetów ułatwiających życie. Przetestowała setki gadżetów, żeby wybrać te najlepsze. W SmartMe chętnie pomoże młodym i trochę starszym rodzicom! Poza czasem spędzonym z pociechami oraz na SmartMe - pracuje jako specjalista psycholog kliniczny ;)

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

2 myśli na “Niania elektroniczna Motorola MBP 667 – recenzja

  1. WWW.XMC.PL pisze:

    Your writing style has been surprised me. Thanks, quite nice post.

Dodaj komentarz