Oto recenzja mojego pierwszego zakupu smart, który zrobiłam jakiś już czas temu. I w końcu nadeszła okazja, by podzielić się wrażeniami! Xiaomi Mi Bedside Lamp 2  to moje „smart dziecko”, które stało się nieodłącznym elementem  życia.

Mi Bedside Lamp 2 to urządzenie, które zawsze chciałam mieć. Zawsze chciałam mieć możliwość sterowania lampka za pomocą mojego telefonu. Pewnego pięknego wieczoru popsuła się moja lampka, która stała przy łóżku i stwierdziłam, że to najlepszy moment, żeby zainwestować w coś smart. Zaczęłam więc od sprawdzenia, co jest dostępne na rynku, i zdecydowałam się na zakup Mi Bedside Lamp 2. Lampka od Xiaomi przykuła moją uwagę przede wszystkim wyglądem.

Jak już pewnie wiecie po przeczytaniu moich recenzji (na przykład o Xiaomi inFace ION Facial Device Jajko), wygląd jest pierwszą rzeczą, na którą zwracam uwagę.

Zanim jednak przejdę do moich doświadczeń z tą lampką, przedstawię jej specyfikację.

Specyfikacja Mi Bedside Lamp 2

  • Marka: Xiaomi
  • Kompatybilność: Android 4.4 i wyższy, iOS 9 i wyższy, Google Assistant, Amazon Alexa, Apple HomeKit
  • Funkcje: Sterowanie dotykowe, zdalne sterowanie przez aplikację
  • Łączność: Bluetooth 4.2 BLE, Wi-Fi, Wi-Fi 2.4G, 802.11 b/g/n
  • Zakres temperatur: -10°C ~ 40°C
  • Zakres wilgotności: 0% ~ 85% RH
  • Moc znamionowa: 9 W
  • Moc wejściowa: 100-240V ~ 50/60Hz 0.5A (Zasilacz) / 12V 1A (Lampa)
  • Temperatura koloru: 1700K ~ 6500K
  • Strumień świetlny: 400 Im
  • Żywotność: ~ 25 000 h
  • Kolor: Biały
  • Wysokość: 200 mm
  • Szerokość: 140 mm
  • Dodatkowe informacje: 16 milionów kolorów z palety RGB

Prezentowana lampka jest idealna ze względu na to, że ma bardzo dużą barwę kolorów, którymi po prostu można się bawić. Dodatkowo, jest dość jasna, co jest na pewno dobre dla takiego mola książkowego jak ja. Mogę sobie ustawić ją tak, aby było mi wygodnie czytać bez względu na to, jak bardzo ciemno jest za oknem.

Zawartość pudełka i pierwsze uruchomienie

W pudełku oprócz Mi Bedside Lamp 2 znajduje się kabel zasilający i instrukcja obsługi. Ja nie otrzymałam jednak instrukcji po polsku, ale jeśli kupicie urządzenie w polskim sklepie Xiaomi, wydaje mi się, że otrzymacie polskojęzyczną wersję.

Jeśli chodzi o pierwsze uruchomienie, sprawa jest naprawdę prosta. Po pierwsze trzeba ściągnąć aplikację MiHome, jeśli jeszcze nie ma się jej na swoim telefonie czy iPadzie. Następnie należy ją uruchomić, a potem podłączyć lampkę do prądu. Kolejny krok to kliknięcie w aplikacji na plus, który znajduje się w prawym górnym  rogu. Kiedy aplikacja wyszuka urządzenie  warto podążać za instrukcjami, które pojawiają się na ekranie smartfona. Po wykonaniu tych czynności wszystko po krótkiej chwili będzie połączone.

Jak można kontrolować lampkę?

Mi Bedside Lamp 2 można kontrolować na dwa sposoby:

  1. manualnie – poprzez dotykowy panel na urządzeniu. Po naciśnięciu górnego przycisku zmieniają się kolory, a po przesunięciu palcem w górę i w dół po panelu zmienia się jasność barwy; panelu;
  2. za pomocą smartfona. I to na parę sposobów:
  • MiHome – kontrola za pomocą aplikacji producenta dostępna na androida i iOS-a;
  • Dom – aplikacja dostępna tylko na iOS’a. Można również pod nią podpiąć lampkę;
  • Kontrola za pomocą głosu – urządzenie działa z Asystentem Google, Alexą oraz Siri.

Ustawienia Mi Bedside Lamp 2 w aplikacjach

Tak jak już wspomniałam wyżej, użytkownik każdego smartfona może spokojnie zakupić tę lampkę i cieszyć się z jej możliwości. Jest to ogromna zaleta, bo nie trzeba się martwić, że nie będzie kompatybilna z urządzeniem.

Po przejściu do aplikacji MiHome, czyli aplikacji producenta, i uruchomieniu opcji lampki na dole pojawią się 4 przyciski. Pierwszy z nich to po prostu włączenie i wyłączenie urządzenia. Drugi o nazwie „Biała” to po prostu kolor biały, a panel pojawiający się po naciśnięciu tej opcji pozwala na sterowanie odcieniami i jasnością. Trzeci pozwala na bawienie się i ustawienie odpowiadającego koloru. Czwarty przycisk to „Przepływ”, którym można ustawić 4 kolory, systematycznie zmieniające się nieustannie. Powiedziałabym, że jest to taka opcja „pseudo disco”.

Oczywiście lampkę można dodać do różnego rodzaju scen i automatyzacji. Ja ustawiłam np. w ten sposób, że urządzenie uruchamia się o 19.15, dając mi znać, że powoli nadszedł czas na oderwanie się od komputera,  a wyłącza o 22:00, co daje mi znać, że  nadszedł ten czas, kiedy trzeba położyć się do łóżka.

Niech Was też nie zmyli nazwa. Mi Bedside może służyć nie tylko jako oświetlenie obok łóżka, ale także w innym miejscach – nawet w łazience, gdy bierzemy relaksującą kąpiel.

Na zdjęciu poniżej możecie zobaczyć inne dodatkowe opcje, które mamy w aplikacji.

Podsumowanie

Jak pisałam na początku, lampka urzekła mnie wyglądem. Świetne w niej jest to, że świeci całą swoją powierzchnią. Jest to bardzo nowoczesne rozwiązanie, które powoduje, że pomieszczenie jest lepiej oświetlone. Kolejną jej zaletą jest to, że można ją obsługiwać z wielu aplikacji. Nie ważne, czy jest to telefon z Androidem, czy iOS-em. Każdy może taką lampkę zainstalować u siebie. Oprócz tego – sterowanie głosem. To przecież przydaje się bardzo często, np. kiedy mamy ubrudzone ręce, a potrzebujemy włączyć światło.

Mi Bedside Lamp 2 działa w różnych automatyzacjach, więc jest to prawdziwie smart lampka. Raz ustawiona w odpowiedniej dla konfiguracji nie będzie potrzebować później pomocy, aby działać. Moim zdaniem jest to idealne rozwiązanie, chociażby dlatego, że nie muszę się martwić o to, że popsuję wzrok przez czytanie książek wieczorami.

Jest to moja ulubiona lampka na ten moment i cieszę się, że w nią zainwestowałam. Świeci jasno, ma szeroką barwę kolorów i można ją kontrolować na przeróżny sposób, od manualnego (co przydaje się w razie problemów z Internetem) po głosowy. Dodatkowo użycie jej w automatyzacjach pozwala, żeby działała bez ingerencji. Scenach z kolei tworzą odpowiedni nastrój podczas wieczornej kolacji z ukochaną osobą albo relaksującej kąpieli w wannie.

Jej zaletą jest również cena. Na Aliexpress kosztuje ok. 150 zł w regularnej cenie, a na przecenie można dostać ją jeszcze taniej.

Ja rozważam zakup kolejnej takiej lampki i postawienie jej w jakimś innym miejscu.

Lampkę Mi Bedside Lamp 2 możecie kupić na przykład przez ten link tutaj.


Zdecydowanie najbardziej pozytywnie zakręcona osoba w SmartMe. Rozumie i lubi social media, a w dodatku potrafi świetnie się w nich poruszać. Nadzoruje cały proces powstawania recenzji na SmartMe! To dzięki niej możecie zobaczyć, jak piękna potrafi być technologia i jak wygląda nasza praca od kuchni. Bez niej SmartMe nie byłoby tak kolorowe i poukładane. Poza tym tworzy napisy do naszych filmów YouTube. Kobieta orkiestra!

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Jedna myśl na temat “Mi Bedside Lamp 2. Recenzja lampki od Xiaomi

Dodaj komentarz