vivo dzieli się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi sposobów ładowania baterii smartfonów przez użytkowników, oraz zmian zachodzących w tym procesie dzięki innowacyjnym i bezpiecznym technologiom.

W minionej dekadzie, smartfony stały się urządzeniami wszechobecnymi i zmieniły sposób, w jaki ludzie komunikują się ze sobą, prowadzą biznesy i doświadczają rozrywki. Pomimo tego, porównując je z urządzeniami sprzed lat, wciąż mają jedną wadę: czas pracy na baterii. Podczas gdy, kilkanaście lat temu, telefony komórkowe potrafiły działać na jednym naładowaniu baterii przez tydzień, współczesne smartfony mają problem działać przez dwa dni bez podłączenia do ładowania. Jest to jednak oczywiste, ponieważ duże ekrany oraz wydajne procesory zużywają do swojego działania znacznie więcej energii.

Sytuacja ta przywodzi na myśl pytanie, czy nie należy zmienić paradygmatu i przyzwyczajeń użytkowników do sposobu w jaki ładują baterię w smartfonie, tak aby nie musieli oni obawiać się niskiego stanu baterii. Z modelem X90 Pro, vivo przedstawia odpowiedź na to pytanie, dzięki smartfonowi wyposażonemu w nowoczesną technologię ładowania, która dodatkowo jest certyfikowana przez TÜV Rheinland. 

Zdanie konsumentów: Firmy produkujące smartfony powinny skupić się na długości pracy urządzenia na jednym naładowaniu baterii.

Rozumienie potrzeb klienta to kluczowy aspekt w tworzeniu urządzeń bezkompromisowych, które spełniają wszelkie oczekiwania. Z raportu ekspertów Deloitte „Digital Consumer Trends report from 2022” wynika, że użytkownicy, poszukując nowego smartfona, zwracają szczególną uwagę na jego cenę oraz baterię. Długość życia urządzenia jest niezwykle ważna w dzisiejszych czasach, czego świadomi są badacze vivo. Od początku istnienia serii X, vivo skupia się na dostarczaniu użytkownikom urządzeń, które zapewniają wyjątkową wydajność i doskonały czas pracy na baterii.

Aby lepiej zrozumieć co motywuje konsumentów do wyboru modelu smartfona, zespół vivo w Austrii wykonał własne badanie, które zostało opublikowane w styczniu minionego roku. Jego wnioski zwracają uwagę na nomofobię – uczucie wzmożonego stresu w sytuacji, gdy bateria smartfona jest bliska wyczerpaniu. 61% ankietowanych przyznało się do uczucia niepokoju, gdy poziom naładowania baterii ich smartfona spada poniżej 10%. Około 30% badanych zadeklarowało, że bateria smartfona jest dla nich zadowalająca, natomiast 87% ankietowanych, zwróciło uwagę na to, że producenci powinni skupić się na pracy nad baterią. Dzięki wynikom tych badań, vivo wdrożyło na rynek urządzenie, które pozwoli zredukować uczucie stresu w życiu codziennym, dzięki wytrzymałej i szybko ładującej się baterii.

Inteligentna technologia jako wsparcie zapracowanego stylu życia

Ładowanie smartfona przez całą noc to działanie, które ma negatywny wpływ na proces starzenia się baterii. W przypadku vivo X90 Pro, takie ładowanie może odejść w niepamięć.  vivo X90 Pro wyposażone jest w inteligentną baterię o pojemności 4870 mAh wykonaną w technologii Dual-Cell, która znacznie obniża obciążenie baterii w porównaniu z tradycyjną baterią. Pomimo dużej pojemności, vivo X90 Pro zachowało smukły i elegancki wygląd. Wszystko to dzięki miniaturyzacji pozostałych komponentów smartfona, które pozostawiają teraz jeszcze więcej miejsca na baterię.

Szybkość i bezpieczeństwo ładowania

Bezpieczeństwo jest niezwykle istotne w przypadku smartfonów, dlatego vivo zwraca na nie szczególną uwagę przy każdym z wprowadzanych na rynek modeli. Zarówno X90 Pro, jak i wszystkie poprzednie generacje flagowych urządzeń vivo poddawane są najbardziej rygorystycznym testom wytrzymałościowym, w celu otrzymania stosownych certyfikatów bezpieczeństwa. Certyfikat bezpieczeństwa ładowania to element należący do DNA marki vivo. Model X90 Pro, został certyfikowany przez TÜV Rheinland po niezwykle skrupulatnym, 24 punktowym badaniu, które obejmowało między innymi monitorowanie baterii i obwodów ładowania, protekcję wysokiego napięcia i portów ładowania oraz przewodu. Testy te zapewniły, że vivo X90 Pro to wyjątkowo bezpieczne urządzenie.

Dobrze zaprojektowany vivo X90 Pro, wyposażony w wysokiej jakości standardy ładowania, dostarcza użytkownikowi nie tylko wysoką wydajność i szybki czas ładowania, ale również wyjątkową odporność i trwałość. Badania przeprowadzone w laboratorium vivo, wykazują, że po 1460 cyklach pełnego ładowania, bateria wciąż utrzymuje ponad 80% swojej objętości, co zapewnia, że urządzenie wytrzyma próbę czasu.

Praktyczność i wygoda

Jako jedna z niewielu firm, które dołączają ładowarkę w zestawie ze smartfonem, warto zwrócić uwagę na to, że w pudełku vivo X90 Pro znajdziemy 120W ładowarkę, która nie tylko szybko naładuje smartfona, ale również pozwoli na naładowanie pozostałych sprzętów takich jak laptopy, tablety, słuchawki i wiele innych urządzeń, które wypełniają codzienny ekosystem użytkownika. Fakt ten sprawia, że konsument nie ma potrzeby noszenia i kupowania wielu różnych ładowarek i może rozkoszować się wygodą. 

Biorąc pod uwagę, że vivo X90 Pro to idealny smartfon dla entuzjastów fotografii, szybkie ładowanie połączone jest ze standardem USB 3.2, który zapewnia szybki transfer danych nawet największych plików między smartfonem a komputerem. Dzięki temu użytkownik może przesłać wyjątkowe zdjęcia w formacie RAW na komputer z większym ekranem w mgnieniu oka. 

Czasami nie należy podejmować ogromnych i rewolucyjnych kroków, lecz skupić się na technologiach, które faktycznie wpłyną na poprawę jakości życia. vivo stawia sobie ten aspekt za priorytet, oferując najnowsze flagowe urządzenie, które jest w stanie zapewnić godziny użytkowania po zaledwie kilkunastu minutach ładowania. 

Źródła i zdjęcia: Fleischmann Hillard

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz