Dzisiejszy świat gamingu jest dla mnie czymś nowym, sam żyję jeszcze w czasach dzielonego ekranu i początków WoW’a. Zawsze jednak dobry mikrofon był na wagę złota. Dzisiaj się to nie zmienia i jeśli chcemy faktycznie mieć frajdę z gry albo streamowania to musimy odpowiedzieć sobie na pytanie – jaki mikrofon wybrać?

Pamiętacie jeszcze Wolfenstein: Enemy Territory? Kultowe ET było jedną z pierwszych gier w których na poważnie zacząłem używać mikrofonów do gamingu. Nie było nic bardziej irytującego niż przegranie meczu przez to, że ktoś miał tak słaby mikrofon, że nie było go słychać. Dlatego od ponad dwudziestu lat zadaję sobie często pytanie – jaki mikrofon wybrać?

jaki mikrofon

Jaki mikrofon wybrać do gamingu?

Zacznijmy od tego co zawsze było najważniejsze dla mnie, czyli jaki mikrofon wybrać do gamingu. Od Wolfensteina do WoW’a. Od Diablo 2 (nie resurrected) do MU Online. Mikrofony gamingowe od zawsze pełniły ważną rolę w grach online. To co było istotne w 2000 roku, tak samo jest ważne w 2022!

jaki mikrofon

Jeśli chcemy naprawdę spędzić miło czas ze znajomymi zatapiając się w świat MMORPG albo innej gry online dobry mikrofon gamingowy jest na wagę złota. A dobry, wcale nie oznacza ekstremalnie drogi. Na Euro znajdziecie zarówno dobre mikrofony za lekko ponad dwie stówki jak i naprawdę topowe za ponad 700 złotych. Ale nie musicie wydawać fortuny, żeby się dobrze słyszeć. Ten mikrofon Trust kosztuje niecałe 60 złotych, a już pozwoli nam na wygodną komunikację w trakcie rozgrywki!

jaki mikrofon

Mikrofon komputerowy nie jest wyłącznie do gamingu!

Pandemia nauczyła nas pracy zdalnej. Pracy oraz nauki. Sam od lat nie miałem czasu na naukę, ale dzięki rozwoju nauki zdalnego nauczania startuję w październiku z nauką niemieckiego i doszkalaniem angielskiego.

jaki mikrofon

Tym samym kluczowym sprzętem u mnie stał się mikrofon do komputera. Jeśli ma być wysoka jakość rozmów, pracy i nauki to mikrofon jest nawet ważniejszy niż kamera. Jeśli będę wypowiadać słowa w innym języku to chociaż dobrze by było, żeby było słychać jak mi idzie.

Ja, streamer, czyli sprzęt dla gracza 2022 roku

Streaming stał się niezwykle popularny w naszych czasach. Kiedyś oglądaliśmy inne osoby grające w gry dlatego, że nie było nas na nie stać. Dzisiaj jest to forma rozrywki, a Streamerzy są w stanie nas zarówno rozbawić jak i doprowadzić do refleksji.

jaki mikrofon

Szukając odpowiedniego sprzętu warto wygooglować jaki jest najlepszy mikrofon do streamowania i zerknąć na wszelkiego rodzaju rankingi. Jeśli chcemy streamować gry, wtedy powinniśmy się do tego naprawdę porządnie przygotować. Dobry dźwięk i dobre wideo to podstawa od której powinniśmy zacząć. W tym wypadku powinniśmy iść na jakość i z góry zainwestować w naprawdę porządny sprzęt.


Kompletnie zwariowany na punkcie smart. Jeśli tylko pojawi się coś nowego, to koniecznie musi to dostać w swoje ręce i przetestować. Lubi rozwiązania, które się sprawdzają, i nie znosi bezużytecznych gadżetów. Jego marzeniem jest zbudować najlepszy portal z obszaru smart w Polsce (a później na świecie i Marsie w 2025).

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Dodaj komentarz