Święta to czas magiczny. Czas spokoju, złapania oddechu, spotkań z rodziną. To również czas ubierania choinki i wywieszania różnego rodzaju ozdób. Każdy dom jest inny, każda choinka inaczej przystrojona. W dzisiejszym artykule chcemy Wam pokazać, jak mogą wyglądać Smart Święta. Kto wie, może do czegoś Was to zainspiruje?

Smart porządki przed Smart Świętami

Każde święta zaczynają się od porządków świątecznych. Wyciągamy wszystko z półek, sprzątamy zakamarki naszych domów. Jest to bardzo pracochłonne i nie każdemu się podoba. W tym celu stworzyliśmy specjalny, przedświąteczny film, w którym pokazaliśmy, jak można sobie z tym poradzić. Zapraszamy Was do obejrzenia go:

Smart Święta

Wszystko może być smart, nawet choinka. Dzisiaj rano wstawiliśmy artykuł, w którym pokazaliśmy, że da się zrobić smart choinkę „last minute”. Można jednak zrobić znacznie, znacznie więcej! Poniżej pokażemy Wam kilka rozwiązań.

Od razu po ubraniu choinki pojawia się pełno igieł (bez względu na to, czy jest prawdziwa, czy sztuczna). Jeśli nie lubicie zamiatać, to idealnym rozwiązaniem okaże się robot sprzątający. W naszym wypadku jest to Roborock S6, który radzi sobie bezbłędnie. Może on wjechać pod choinkę i posprzątać za was! Możecie do tego wykorzystać np. opcję sprzątania konkretnego miejsca. Zwróćcie jednak uwagę na to, czy choinka jest wystarczająco stabilna – jeśli robot w nią uderzy i przewróci, może być nie lada draka. Warto więc zaznaczyć, gdzie robot nie powinien jechać.

Smart Święta

Jeśli jednak taka sytuacja się przydarzy i choince coś się stanie, również mamy smart rozwiązanie. Czujnik zalania wody od razu was poinformuje o tym, czy wasza choinka się przewróciła i wylała się z niej woda. A pamiętajcie, że panele takiej wody naprawdę nie lubią.

Smart Święta

Choinki lubią odpowiednią wilgotność, więc może warto też postawić w pobliżu nawilżacz powietrza? Zimą mocno grzejemy w pomieszczeniach, co nie wpływa na choinkę zbyt dobrze. Choinka stojąca w pomieszczeniu znajduje się w stanie spoczynku, co powoduje niską transpirację. Podwyższanie temperatury przyspiesza oddawanie wody przez igły, w efekcie czego choinka powoli umiera. Wysoka wilgotność powietrza spowalnia ten proces.

Oczyszczacz powietrza zadba także o to, żeby powietrze wokół waszej choinki było krystalicznie czyste. Wszystkie brudy i smog zostaną za oknem, a wy będziecie mogli cieszyć się idealną atmosferą świąteczną. Zdrowe powietrze to przecież podstawa.

I na koniec smart czajnik, w którym będziecie mogli zaparzyć sobie zimową herbatę. A może zieloną herbatę lub melisę? W święta niekoniecznie musimy żyć na pełnych obrotach. Wykorzystajmy ten czas, żeby odpocząć i zrobić coś dla siebie.

Mi Smart Kettle

Jak widzicie, sprzęty smart również nadają się na święta. Mogą wam pomóc posprzątać czy też magicznie sterować oświetleniem albo wprowadzać zdrową atmosferę 🙂 Może to was zainspiruje, żeby samemu zrobić sobie smart dom?

Zespół SmartMe życzy Wam zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia!

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *