W ostatnim miesiącu miałam okazję testować Eve Light Strip – Smart LED Strip. Jest to taśma z lampkami LED-owymi, którą można nawigować w aplikacji Dom na iPhone’ach i iPadach posiadających co najmniej iOS 12. 

eve light stip 

Zestaw Eve Light Strip

Zanim jednak przejdziemy do tego, co z Eve Light Strip możemy zrobić, spójrzmy na samo pudełko i to, co znajduje się w środku.  Na przodzie pudełka znajduje się znaczek HomeKit, co oznacza, że Eve Light Strip będzie działał tylko z urządzeniami Apple’a. Niestety, z pewnością dla użytkowników Androidów to spory minus. Tak więc tylko ci, którzy mają urządzenia iOS, mogą mieć fajne smart lampki. Alternatywą jest skorzystanie z Home Assistant.

W pudełku znajduje się “Eve Light Strip – get started”, czyli krótka instrukcja użytkowania. Na jej  końcu znajdziemy kod QR, który pozwoli nam sparować urządzenia. Otrzymujemy również instrukcję bezpieczeństwa i ulotkę z prośbą o recenzję. Niestety producent nie dodał tekstu w języku polskim, ale mamy za to angielski, hiszpański, niemiecki czy też francuski. Oprócz wszystkich “papierków” w pudełku jest oczywiście nasz Eve Light Strip i dość duży zasilacz. Przyznam, że dużo tego kabla tutaj jest.

eve light strip

Specyfikacja

 Podstawowe informacje o urządzeniu:

 •  Zasilanie: AC 100-240 V, 50/60 Hz, max. 11 A / 2500 W,
 • Połączenie: WiFi 2.4 GHz 802.11 b/g/n,
 • Długość taśmy LED: 2 m (możliwość docięcia taśmy lub łączenie taśm w szereg do 10 m maksymalnej długości),
 • Jasność: 1800 lm (900 lm/m przy 4200 K),
 • Typ LED: potrójne diody o pełnym spektrum barwy białej i kolorowej.

Używałam tego światła nie w swoim domu, więc nie mogłam go nigdzie przykleić na stałe, ale jeśli ktoś wie dokładnie, gdzie takie lampki umieścić, można to zrobić  za pomocą taśmy, która jest przymocowana z drugiej strony urządzenia.

Sterowanie? Oczywiście głosowe za pomocą Siri, jeśli urządzenie jest dodane do aplikacji Dom. Oczywiście Light Strip podłączymy do naszego iPada/iPhona za pomocą WiFi.

Eve Light Strip w aplikacji Dom

Mamy do wyboru 2 aplikacje: Dom i Eve (aplikacja od producenta). Ja jednak skupiłam się na aplikacji Dom. Aplikacja producenta ma jednak dokładnie takie same parametry i funkcje jak ta od Apple, więc uznałam, że nie ma co się rozdwajać, skoro już używałam tej aplikacji przy lampce od Xiaomi. 

Po podłączeniu Eve Light Strip za pomocą kodu QR do naszej aplikacji Dom taśma automatycznie jest dodana do sekcji “Mój dom”. Możemy ją też dodać do dedykowanego pomieszczenia, w którym się znajduje. W moim przypadku była to sypialnia.  Po przytrzymaniu kafelka z Eve Light Strip włączają się podstawowe ustawienia. Możemy:

 • ustawić kolor i jasność, 
 • zmienić nazwę, 
 • ustawić pokój, w jakim się znajduje, 
 • spojrzeć na automatyzacje, do których podpięliśmy urządzenie, 
 • stworzyć sceny, 
 • zgrupować urządzenie z innymi, 
 • kliknąć w odnośnik do aplikacji producenta, 
 • odczytać informacje o samym urządzeniu,
 • usunąć akcesorium. 

Tak jak wspominałam, używałam lampek w nie swoim domu, co miało  plusy i minusy. Minusem było to, że ciężko było znaleźć dobre miejsce, z którego Light Strip by nie spadały i miały podłączenie do prądu, aczkolwiek mobilność też miała swoje zalety.

Początkowo umieściłam sprzęt w sypialni, ale już pierwszej nocy oświetlał korytarz, umożliwiając łatwiejsze przemieszczanie się w ciemnościach. Z tego właśnie powodu Eve Light Strip działa u mnie w różnych scenach. Kiedy wstaję do pracy, jest nadal ciemno, ustawiłam więc urządzenie w taki sposób, by zaczynało swoją pracę o 6:45, prowadząc mnie przez ciemność do mojego komputera. Taśma świeciła na 20% jasności. Bardzo mi się to przydało, bo nie musiałam świecić od razu jasnego światła, które drażniłoby oczy, i przy okazji nie budziłam przy tym innych mieszkańców. Drugą sceną, którą ustawiłam, był moment powrotu do domu. O godzinie 19:30 lampki zapalały się ponownie na ok. 40% jasności, co też ułatwiało wejście do mieszkania. Trzecia scena o nazwie „Night” uruchamiała Light Strip na 8% jasności, co wystarczało na to, by oświetlić drogę w nocy, w razie gdyby ktoś z domowników chciał np. skorzystać z toalety.

eve light stip

Podsumowanie

Nie mam zbyt dużej styczności ze smart urządzeniami i szczerze powiedziawszy, jest to jedno z moich pierwszych, więc nie do końca wiedziałam, na co się piszę, zgłaszając chęć napisania tej recenzji. Muszę jednak przyznać, że naprawdę spodobały mi się te lampki. Eve Light Strip ma wszystkie te elementy, których oczekiwałam. Możemy stworzyć sceny i możemy tworzyć automatyzacje. Co więcej mamy całe spektrum kolorów i odcieni, co dla mnie, osoby wizualnej, jest świetną zabawą. Uwielbiam ustawiać różnego rodzaju kolory i zmieniać je w zależności od pory dnia czy godziny. Nie musimy bawić się w żadne wiercenie ścian, żeby zamontować urządzenie. Możemy je przykleić za pomocą taśmy lub po prostu położyć w wygodnym i odpowiednim miejscu.

Kiedy posiada się urządzenia od Apple’a, taśma Eve Light jest produktem godnym uwagi. Możemy ją zastosować praktycznie w każdym pomieszczeniu w naszym domu. Może być to sypialnia, kuchnia, przedpokój czy też nawet biuro do oświetlenia monitora lub biurka. Może być to salon, żeby nadać mu fajny klimat, łazienka, w której lubicie brać długie prysznice przy delikatnym świetle, albo po prostu inne miejsce, w którym lubicie odpocząć i się zrelaksować. Do wyboru do koloru!  Duże spektrum kolorów pozwala na spersonalizowanie tego urządzenia w taki sposób, jaki nam się podoba.

A jeśli 2 metry to za mało, możecie dokupić jeszcze więcej taśm Eve Light i oświetlić nimi na przykład dookoła cały sufit (co planuję zrobić w przyszłości).

Widzę w urządzeniu dużo możliwości zastosowania, a w mojej głowie rodzi się coraz więcej pomysłów, gdzie mogę go umieścić, żeby było ładnie, wygodnie i przede wszystkim kolorowo!

Tą taśmę Led możecie kupić ze sklepu iCorner od Alstor z tego linku.


Zdecydowanie najbardziej pozytywnie zakręcona osoba w SmartMe. Rozumie, lubi i potrafi świetnie poruszać się w Social Media. Nadzoruje Instagram i Pinterest. To dzięki niej możecie zobaczyć jak piękna potrafi być technologia i jak wygląda nasza praca od kuchni. Bez niej SmartMe nie byłoby tak kolorowe. A poza tym jeszcze tworzy napisy do naszych filmów YouTube oraz pisze Newsy. Kobieta orkiestra!

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Jedna myśl na temat “Eve Light Strip – taśma LED-owa dla HomeKit. Recenzja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *