Wracamy z naszymi poradnikami – Smart Home dla każdego. W dzisiejszym poradniku opiszemy jak dodawać oraz usuwać sprzęty z ulubionych w HomeKit.

Jeśli zastanawiacie się, czym jest HomeKit, wtedy odsyłam Was do tego artykułu. Ten poradnik jest stworzony dla osób, które mają już jakieś sprzęty w swoim domu, które są zgodne z Applowskim systemem.

Z czasem, jak będzie dodawać do domu kolejne sprzęty, będzie się Wam rozrastać główny panel HomeKit. Może się też tak czasem zdarzyć, że na głównej stronie nie będzie urządzenia, które dodaliście. Mimo, że jest napewno zintegrowane! Jest to spowodowane tym, że nasz główny panel pokazuje nasze ulubione urządzenia.

Jak mamy 4 urządzenia to każde może być ulubionym. Ale, gdy mamy już ich 30 to warto je uporządkować. Po to właśnie jest opcja ulubionych. Sprzęty, które mają zaznaczoną tą opcję będą dostępne zarówno z poziomu panelu głównego jak i paneli poszczególnych pomieszczeń. Sprzęty z wyłączoną opcją są widoczne wyłącznie w pomieszczeniach.

Jak włączyć / wyłączyć funkcję ulubione na urządzeniu HomeKit

Żeby to zrobić musicie wykonać kroki z instrukcji poniżej:

  1. Otwórz aplikację Home na dowolnym urządzeniu, z którego najczęściej korzystasz z HomeKit
  2. Na iPhonie lub iPadzie naciśnij i przytrzymaj urządzenie, które chcesz usunąć z ekranu głównego aplikacji głównej (nie rozłączaj się, po prostu usuń ulubione elementy z ekranu głównego)
  3. Przesuń w górę, aby zobaczyć jej ustawienia (lub dotknij ikony ustawień w prawym dolnym rogu)
  4. Stuknij przełącznik obok opcji Dołącz do ulubionych, aby dodać lub usunąć urządzenie z siatki ulubionych
  5. W aplikacji Dom na komputerze Mac możesz kliknąć urządzenie prawym przyciskiem myszy, wybrać ustawienia, a następnie włączyć opcję Uwzględnij w ulubionych

I gotowe! Tym sposobem możecie usunąć urządzenie z ulubionych i trochę “odchudzić” ekran główny. Poniżej znajdziecie zrzuty ekranu z poszczególnych opcji, które dotyczą instrukcji. Mamy nadzieję, że się przyda!


Kompletnie zwariowany na punkcie smart. Jeśli tylko pojawi się coś nowego, to koniecznie musi to dostać w swoje ręce i przetestować. Lubi rozwiązania, które się sprawdzają, i nie znosi bezużytecznych gadżetów. Jego marzeniem jest zbudować najlepszy portal z obszaru smart w Polsce (a później na świecie i Marsie w 2025).

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *