W głowie mam już jedno Wasze pytanie: po co kupować „smart termometr”, skoro zwykłe są tańsze? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w poniższej recenzji. Tak więc życzę miłej lektury artykułu, w którym główną rolę gra czujnik Sonoff!

Czujnik Sonoff – wygląd
Produkt dostaliśmy na testy ze sklepu Houseiq.pl. Na początek tradycyjnie opiszę pudełko, które wygląda troszkę inaczej niż to standardowe, a w którym skrywa się czujnik Sonoff. Zamiast białego tła Sonoff postawił na kolor pomarańczowy. Sądzę, że jest to ciekawy zabieg, gdyż nie jest to urządzenie, które może działać samodzielnie (do działania potrzebny jest mostek Zigbee).

Czujnik Sonoff

Napisy na opakowaniu są koloru białego. Sam termometr jest niewielki, co jest dużą zaletą, ponieważ można go dyskretnie ukryć w pomieszczeniu. Dużym plusem jest taśma dwustronna, która pozwala na zamocowanie czujnika np. na ścianie. Termometr jest biały. Dla mnie to zaleta, ponieważ ściany w moim mieszkaniu są właśnie tego samego koloru. Dzięki temu urządzenie „wtapia” się w tło. Na samym środku jest wygrawerowany symbol termometru.

Czujnik Sonoff

Działanie

Zacznijmy od podstawowych parametrów. Czujnik pokaże temperaturę oraz wilgotność powietrzą w naszym domu. Robi to z dużą dokładnością (sprawdzałem z innymi termometrami). Praktycznie czujnik jest dokładny do 0,1 wartości. Jedyna wada, którą zauważyłem (przynajmniej na początku), to małe problemy z parowaniem z bramką Sonoffa. Później nie doświadczyłem tych problemów.

Czujnik Sonoff

Czujnik Sonoff – aplikacja

Czujnik połączyłem z Sonoff Bridge (a co za tym idzie z aplikacją Ewelink). Dlaczego?  Ponieważ odpowiemy sobie na pytanie ze wstępu. Taki smart termometr daje nam dużo możliwości. Podstawową zaletą jest fakt, że możemy sprawdzić temperaturę gdziekolwiek jesteśmy. Nie jest to super opcja „WOW”, ale miło to wiedzieć.

Czujnik Sonoff

Natomiast najważniejsza zaleta to możliwość stworzenia scenariuszy. Wyobraźcie sobie. Posiadacie smart termostaty. Tworzycie sobie scenariusz – „grzejnik działa, kiedy temperatura jest poniżej 15 stopni, a kiedy jest powyżej 25 stopni wyłącza się – scena ta włącza się w godzinach, kiedy ktoś jest w domu” lub „wilgotność powietrza spada poniżej x % nawilżać powietrza włącza się”. Jest to duża oszczędność czasu i pieniędzy.

Podsumowanie

Smart czujnik temperatura-wilgotność jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą rozbudować swój dom w większym stopniu niż „włączać – wyłączać światło automatycznie”. Inni fani technologii mogą ominąć ten zakup. Ten czujnik możecie kupić pod tym linkiem.


Paweł to bardzo pozytywna osoba, która skrywa nie jedną tajemnicę ? Uwielbia Google Home i wszystko co można z nim połączyć. Nie boi się wyrażać Swojej opinii, a jego celem jest tak zaprojektować smart dom, aby nie było tego widać. Z chęcią recenzuje zarówno produkty Smart Home jak i kamery – np. samochodowe.

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

2 myśli na “Ciepło – zimno? Dlaczego czujnik Sonoff jest lepszy od zwykłego termometru?

  1. Arcy pisze:

    Paweł to bardzo pozytywna osoba, która skrywa nie jedną tajemnicę
    niejedna*

Dodaj komentarz