Ostatnio miałam okazję recenzować lampkę od Meross (recenzję znajdziecie tutaj), a teraz czas na taśmę led – Vocolinc LS3 ColoFlux Light Strip. Opowiemy sobie o tym czy to dobry pasek ledowy, jak działa, jakie ma funkcje i gdzie możemy go podłączyć. 

Pierwsze wrażenie i co znajdziemy w opakowaniu

Pudełko jest małe jak to na pasek ledowy przystało, ale kryje w sobie parę rzeczy.

  • 5 metrowy pasek ledowy,
  • Smart WiFi kontroler, który pomoże nam w parowaniu urządzenia,
  • Adapter, by go podłączyć do prądu,
  • Instrukcja obsługi,
  • taśma 3m, żeby przyczepić kontroler do ściany lub sufitu,
  • parę zaczepów z taśmą 3M i wkrętami gdybyśmy chcieli lepiej przyczepić naszą taśmę w wyznaczonym miejscu.

Sama taśma również ma z tyłu taśmę 3M więc nie musimy używać pozostałych elementów, no chyba, że budujemy jakąś konstrukcję, która wymaga dodatkowego podparcia. Jak wiadomo możemy tworzyć różnego rodzaju kształty z taśmą w zależności gdzie ona ma się znajdować.

W dotyku taśma jest dość cienka ale solidnie wykonana. Również kable adaptera i kontrolera są dość długie, więc nie powinno być problemu z pociągnięciem ich do gniazdka. Drugi koniec paska Vocolinc LS3 zakończony jest końcówką, która umożliwia przedłużenie paska. Gdyby nam te 5 metrów nie wystarczyło i chcielibyśmy obkleić taśmą cały sufit dookoła to spokojnie możemy to zrobić dokupując kolejny egzemplarz i podłączając jeden do drugiego.

Vocolinc LS3 zawartość pudełka

Pierwsze użycie Vocolinc LS3

Co może być trudnego i skomplikowanego w użyciu paska ledowego? W teorii, nic. W praktyce miałam parę problemów.

Pierwszy problem pojawił się zaraz po podłączenia Vocolinc LS3 do gniazdka bo… po prostu nie działał. Próbowałam w różnych miejscach go podpinać i nic. Zrezygnowana już chciałam odsyłać pasek do biura twierdząc, że ma wadę fabryczną i po prostu nie działa. Dopiero po rozmowie z Arielem okazało się, że przy wtyczce jest malutka, prawie niewidoczna strzałka, która pokazuje w jaki sposób ma być kabel podpięty. W samej instrukcji ta informacja jest wspomniana, ale małym druczkiem wiec nie zwróciłam na nią uwagi. Vocolinc, może by tak wyraźniej? Nie wszyscy mają dobry wzrok a ja dawno u okulisty nie byłam :P.

Ale najważniejsze, że zadziałał, prawda? Teraz będzie z górki, nie?

No właśnie nie do końca.

Kolejny problem pojawił się przy parowaniu z aplikacją. Nie wiem dlaczego, ale cały czas wyskakiwał mi błąd, mimo, że postępowałam zgodnie z instrukcją.

Vocolinc LS3 błąd

Po paru resetach i momentach irytacji udało się jednak wymusić parowanie i Vocolinc LS3 został podłączony do aplikacji z sukcesem!

Brawo ja!

Aplikacja dla Vocolinc LS3

Jak już jesteśmy przy aplikacji to miejmy już ten rozdział z głowy. Ale tutaj nic negatywnego nie powiem, a wręcz przeciwnie. Dla mnie zawsze główną aplikacją jest Apple Dom, z którym Vocolinc LS3 łączy się natywnie. Duży plus ode mnie (jak to mówi Ariel :P). Jednak tutaj wielkiego szalu nie ma.

HomeKit

To co możemy zrobić w HomeKit to:

  • włączyć i wyłączyć urządzenie,
  • zmienić jasność,
  • ustawić ulubione kolory,
  • zmienić barwę,
  • ustawić w którym pokoju się znajduje,
  • podłączyć do automatyzacji i scen,
  • zgrupować z innymi urządzeniam.

Zresztą sami spójrzcie na screeny.

Vocolinc

Cała zabawa jednak jest w aplikacji Vocolinc, czyli aplikacji producenta. Szczerze powiedziawszy tego się nie spodziewałam i było to bardzo pozytywne zaskoczenie. Opcji mamy wiele i są one przeróżne. Z Vocolinc LS3 nie będziecie się nudzić, oj nie! Na głównej stronie możemy go wyłączyć lub włączyć (podstawowa rzecz), ale to nie tutaj dzieje się magia. Klikamy dalej i lecimy z zakładkami:

Overview – tutaj widzimy podstawowe informacje, możemy zmienić jasność, kolor, ustawić timer. Kiedy zaczniemy edytować jeden z kolorów możemy ustawić liczbowo nasze RGB, wiec ustawimy dokładnie taki kolor jaki chcemy.

Effects – są to bardzo fajne efekty np. kolory przepływają, albo migają jak szalone, albo pulsują, albo naśladują miganie świecy. Dodatkowo, trzy pierwsze efekty możemy edytować, zmienić kolor, zmienić częstotliwość zmiany kolorów i ich jasność. W pozostałych dwóch kolorów nie zmienimy ale nadal pobawimy się dwoma pozostałymi opcjami.

Colorful – są to kolejne efekty, tym razem np. będą mienić się w rytm muzyki, którą usłyszy Wasz telefon. Tutaj też mamy tęczę, meteor, Choinkę na Święta, oraz „Random,” gdzie Vocolinc LS3  po prostu miga sobie różnymi kolorami jak mu się podoba.

Daylight – tutaj ustawiamy sobie nasz „system dnia,” że tak go nazwę. Pokazujemy mu kiedy wstajemy, kiedy jest wieczór i kiedy idziemy spać a światło samo się dostosowuje do naszego rytmu.

Schedule – nazwa już sama w sobie jest logiczna i nie wiele trzeba tutaj tłumaczyć. Po prostu ustawiamy o której godzinie i jak ma świecić nasz taśma LED.

Ostatnią zakładką są Ustawienia, w które nie będę się zagłębiać bo są to dokładnie te same ustawienia, które zobaczymy np.w HomeKit.

Całkiem nieźle to wykombinowali.

Specyfikacja techniczna

Szybkie spojrzenie na specyfikację:

  • Regulowany kolor i jasność światła,
  • 16 milionów kolorów światła,
  • Ściemianie w zakresie 1-100 %
  • Sterowanie głosem – Siri, Hey Google, Alexa,
  • Zdalny dostęp,
  • Strumień światła – 100 lm/m,
  • Długa żywotność – 15 000 godz,
  • WiFi 2,4 GHz,
  • Długość 5 m z możliwością przedłużenia.

Podsumowanie Vocolinc LS3

Przyznam szczerze, że na początku trochę się do taśmy zniechęciłam przez problemy z jej podłączeniem. Naprawdę wydaje mi się, że te oznaczenia powinny być trochę bardziej wyraźniejsze. Takie ślepe osoby jak ja mają ciężkie życie. Na szczęście się nie poddałam i sytuacje udało się opanować.

Co więcej, uważam, że to naprawdę świetna taśma LED. Pomimo pierwszego negatywnego wrażenia muszę przyznać, że Vocolinc zaskoczył mnie, pozytywnie, tym, co możemy zrobić w aplikacji.

Taśma Vocolinc LS3 świetnie sprawdzi się nie tylko jako ozdoba, ale i jako „instrument” na imprezy, kiedy leci muzyka i mamy dosłownie świetlaną dyskotekę!

Te wszystkie opcje, które możemy dostosować pod siebie. „Daylight,” które pozwala paskowi LED „nadążyć” za naszym rymem dnia. Możemy Vocolinc podłączyć pod sceny i automatyzacje. Jest tyle fajnych rzeczy, które możemy zrobić z Vocolinc LS3, że to pierwsze negatywne wrażenie i trudy podłączenia go znikają w mgnieniu oka!

Podsumowując, czy polecam Vocolinc LS3 ColorFlux Light Srip? Jak najbardziej tak! Będzie to świetny dodatek do Waszego Smart Home.

I niech moc kolorowego światła będzie z Wami!

Kup teraz

Zapraszamy do zakupu produktu na stronach wymienionych poniżej...


Zdecydowanie najbardziej pozytywnie zakręcona osoba w SmartMe. Rozumie i lubi social media, a w dodatku potrafi świetnie się w nich poruszać. Nadzoruje cały proces powstawania recenzji na SmartMe! To dzięki niej możecie zobaczyć, jak piękna potrafi być technologia i jak wygląda nasza praca od kuchni. Bez niej SmartMe nie byłoby tak kolorowe i poukładane. Poza tym tworzy napisy do naszych filmów YouTube. Kobieta orkiestra!

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz