Trzy różne gniazdka! EVE, Aqara oraz Meross! Które z nich jest najlepsze? Które z nich jest najtańsze? A które najbardziej okrągłe? Oto porównanie!

Smart Gniazdka – różnice i podobieństwa

Gniazdka elektryczne smart Aqara, Eve oraz Meross mają zróżnicowane funkcje, których znajomość może ułatwić wybór odpowiedniego gniazdka do Twojego domu. Przyjrzyjmy się różnicom i podobieństwom tych trzech modeli w różnych kategoriach. 

  • Wygląd 

Różnicę pomiędzy Eve, Aqarą, a Merossem widać na pierwszy rzut oka. Najlepiej prezentuje się inteligentne gniazdko Eve. Jest najmniejsze, zgrabne, posiada diodę led oraz wygrywa pod względem designu. Jeśli chodzi o gniazdka smart plug Aqara oraz Meross, ten ostatni wydaje się za duże w porównaniu do reszty. Aqara z kolei wielkościowo jest podobna do Eve, jednak wyróżnia się okrągłym kształtem, co może dla niektórych osób być istotne. 

  • Funkcje

Jeśli szukasz gniazdka smart WiFi to Eve i Meross sprawdzą się idealnie. Do działania nie potrzebują bramki. Wystarczy wpiąć smart gniazdka i połączyć je z HomeKit za pomocą kodu. Minusem jest jednak to, że jeśli posiadasz dużo urządzeń w sieci, może dochodzić do jej zapychania. Tego problemu nie będzie w przypadku Aqary, ponieważ te gniazdka smart działają po ZigBee, co oznacza, że potrzebują bramki. Jest to rozwiązanie dla osób, które planują cały dom w systemie smart, ponieważ nie powodują przeciążenia sieci. 

  • Zużycie energii 

Jest to przydatna funkcja, która pozwala Ci monitorować ilość zużytej energii elektrycznej. Opcję zużycia prądu posiadają inteligentne gniazdka smart plug Eve oraz Aqara i różnią się pod względem dokładnych informacji na ten temat w aplikacji. Smart gniazdka Aqara mierzą zużycie energii w ciągu dnia, miesiąca lub przez cały okres użytkowania. Z kolei gniazdka smart Eve, dają dostęp do aplikacji, która samodzielnie oblicza koszt zużytej energii w danym roku. 

  • Aplikacja (HomeKit i producentów)

Jeśli chodzi o wygląd i obsługę w aplikacji HomeKit to wszystkie gniazdka elektryczne smart mają te same opcje i wygląd w aplikacji. W aplikacji producenta Meross umożliwia podgląd siły sygnału, tworzenie scen oraz automatyzację. Aqara umożliwia ustawienie timera, pokazuje zużycie energii oraz pokazuje, gdzie znajduje się gniazdko. Z kolei w przypadku smart gniazdka Eve najlepsze funkcje to zużycie prądu oraz automatyzacja

Ostateczny wybór smart gniazdka zależy od tego, jakich opcji oczekujesz od tego urządzenia. Każdy z tych modeli ma przydatne opcje oraz sprawdzi się w innych warunkach domowych. 


Kompletnie zwariowany na punkcie smart. Jeśli tylko pojawi się coś nowego, to koniecznie musi to dostać w swoje ręce i przetestować. Lubi rozwiązania, które się sprawdzają, i nie znosi bezużytecznych gadżetów. Jego marzeniem jest zbudować najlepszy portal z obszaru smart w Polsce (a później na świecie i Marsie w 2025).

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz