Jest takie  powiedzenie: jeżeli w gabinecie masz same wyjątkowe i trudne przypadki, z którymi nic się nie da zrobić, to albo masz niewiarygodnego pecha, albo po prostu jesteś niedouczony. A ja ostatnio miałam wrażenie, że cały czas recenzuje słabe odkurzacze. Na szczęście passa się odwróciła i trafiłam na odkurzacz idealny Jimmy H9 Pro, który jest odkurzaczem pionowym. Brakowało mi do szczęścia odkurzacza samojezdnego. I w tej kategorii też miałam kilka egzemplarzy do testów, ale nic mnie tak naprawdę nie zachwyciło, nie porwało… do czasu pojawienia się Yeedi Vac Station.

Yeedi Vac Station – czy powinien dostać Pokojową Nagrodę Nobla?

Uwielbiam odkurzacze z bazą lub stacjami, takiej jak Yeedi Vac Station. Myślę, że osoba, która je wymyśliła powinna dostać pokojową nagrodę Nobla 🙂 Kto z nas nigdy nie kłócił się albo nie dyskutował w taki sposób:

– Ty poodkurzaj.

– Nie… Ty… Ja odkurzałam ostatnio…

Albo:

– Ty opróżnij odkurzacz…

– Nie… Ty…

– A może da radę machnąć jeszcze jedno odkurzanie bez opróżniania?

Aż dochodzimy do takiego momentu, kiedy odkurzacz już nie ma gdzie zbierać tych odpadków i śmieci i sunie zrezygnowany po podłogach i dywanach.

Yeedi Vac Station

Wiadomo, technika idzie do przodu

I jest w czym wybierać, jeśli chodzi o odkurzacze. Możemy przecież zakupić:

  • zwykły odkurzacz,
  • odkurzacz samojezdny,
  • odkurzacz samojezdny z bazą

albo…

  • odkurzacz Yeedi Vac Station – inteligentny robot sprzątający z bazą/stacją dokującą i opróżniającą.

Yeedi Vac Station

Stacja Yeedi jest w stanie pomieścić 2,5-litrowy worek na śmieci, co pozwala na przynajmniej miesiąc regularnego odkurzania. Ma ona wymiary 43 x 20 x 42 cm i wygląda bardzo elegancko. Dodatkowo wytrzymała, plastikowa osłona podłogi pozwala na bezpieczne korzystanie z mopa. Zapobiega wylewaniu się wody z mopa na podłogę.

Natomiast sam odkurzacz ma pojemnik na śmieci o pojemności 450 ml i jest opróżniany po każdym odkurzaniu, niezależnie od tego, w ilu procentach jest zapełniony.

Worki na odpadki i śmieci, które wkładamy do bazy, możemy zakupić w licencjonowanym sklepie Yeedi za około 80 zł za 3 sztuki.

Yeedi Vac Station

Z czego zbudowana jest ta bestia, czyli Yeedi Vac Station?

Jak wiadomo, mamy dwa urządzenia: bazę oraz odkurzacz. Baza została opisana jeden akapit wyżej, natomiast jeżeli chodzi o odkurzacz, to…

Na jego górze umiejscowiony jest tylko jeden przycisk, którym uruchamiamy lub zatrzymujemy urządzenie. U góry znajdziemy również zamontowaną kamerę, która dzięki systemowi nawigacji Visual SLAM mapuje nasz dom, tak aby robot mógł łatwiej poodkurzać podłogę.

Yeedi Vac Station

Po otwarciu górnej pokrywy znajdziemy typowy pojemnik na śmieci, który można samemu opróżnić. Rekomenduję, aby raz na jakiś czas umyć i wysuszyć filtr.

A na spodzie znajdują się dwie szczotki. Szczotka do zmiatania kurzu z narożników i przy krawędziach oraz główna szczotka obrotowa, która przenosi brud do mechanizmu ssącego. Z tyłu robota umiejscowiony jest zbiornik na wodę o pojemności 240 ml oraz ruchoma nasadka do mopa, która za pomocą ściereczki z  mikrofibry wyciera podłogę.

Plusy odkurzacza Yeddi Vac Station

Yeedi Vac Station nie tylko poodkurza nam świetnie podłogę, ale również ją umyje, a na końcu sam z siebie opróżni zbiornik na śmieci. Trzeba przyznać, że bardzo dobrze myje podłogi. I nie mam tutaj na myśli rozmazywania brudu, jak to ma miejsce w przypadku innych odkurzaczy samojezdnych. Odkurzacz potrafi domyć nawet małe zaschnięte plamy.

Kto z nas nie chciałby takiego odkurzacza? W jednej cenie mamy urządzenie 3w1. A cena? To tylko 1600 zł za inteligentny odkurzacz samojezdny z bazą!

Yeedi Vac Station

Czy Yeedi Vac Station jest odkurzaczem cichym? Zdecydowanie tak. Włączaliśmy odkurzacz wieczorem, kiedy kładliśmy się spać. Dotychczas nie zdarzyło się, aby Yeedi Vac Station obudził któregoś z domowników. Standardowo odkurzacze samojezdne wydają dźwięki 75 dB, natomiast Yeedi Vac Station wydawał hałas na poziomie 64 dB.

Najlepsza rzecz w Yeedi Vac Station to przede wszystkim moc ssania. Odkurzacz w fazie sprzątania, kiedy zbiera odpadki lub okruchy z podłogi ma bardzo dobrą moc ssania – 3000 Pa z czterostopniowym sprzątaniem podłogi.

Jak również sama baza ma tę moc. Miałam już wcześniej odkurzacz z bazą/stacją i przyznaję, że byłam nawet zadowolona. I nie sądziłam, że baza powinna też mieć dużą moc ssania, do czasu, aż poznałam Yeedi Vac Station.  Baza/stacja Yeedi Vac Station ma naprawdę bardzo dużą moc ssącą i pozbywa się wszystkich odpadków z pojemnika na śmieci.

Poza tym odkurzacz jest w stanie samodzielnie odróżnić dywan od twardej podłogi i zwiększyć moc ssania, kiedy najedzie na dywan. Ponadto przy nałożonej nakładce mopującej, kiedy najedzie na dywan, stara się go nie zamoczyć.

Baza Yeedi Vac Station

Bezapelacyjnie plusem bazy Yeedi Vac Station jest to, że wysysa z pojemnika na odpadki/śmieci absolutnie wszystko… I, co najważniejsze, wysysa włosy ludzkie, które z innych baz wylatywały z różnych miejsc albo ciągały się po podłodze. Tutaj nie ma miejsca na takie sytuacje. Odkurzacz Yeedi Vac Station po podkurzaniu mieszkania wjeżdża do bazy/stacji i ma turbodoładowanie. Jest czyściutki i milusi.

Jeden minus bazy/stacji Yeedi Vac Station to hałas. Niestety baza kiedy czyści odkurzacz jest głośna. I do tej głośności trzeba się przyzwyczaić. Cały proces zasysania śmieci trwa jednak parę sekund i nie jest jakoś bardzo uciążliwy.

Same konkrety

Czas

Na jednej baterii możemy odkurzać nawet do 200 minut. Jeżeli odkurzacz nam się rozładuje podczas sprzątania, to wróci naładować się do bazy, a następnie skończy sprzątać mieszkanie. Czas pełnego naładowania baterii odkurzania to 6 godzin.

Jakość wykonania

Yeedi Vac Station jest urządzeniem bardzo starannie wykonanym. Materiały, z których jest zrobiony, są bardzo dobrej jakości. I zauważyłam, że wszystkie elementy Yeedi Vac Station są wykonane w ten sposób (trwale i staranie), poczynając od największej bazy, a kończąc na całkiem małej nakładce mopujacej.

Aplikacja

Aplikację pobieramy ze sklepu Play. Instalacja jest bardzo prosta i intuicyjna. Również użytkowanie i sterowanie Yeedi Vac Station jest bardzo proste. W aplikacji możemy ustalić cykliczne sprzątanie. Możemy również wydzielić osobne strefy do sprzątania albo wskazać sfery zakazane. Mamy również możliwość “podzielenia się” odkurzaczem Yeedi Vac Station z innym użytkownikiem.

Często korzystałam w aplikacji z wyboru trybu sprzątania. Są trzy tryby. Ja najczęściej wybierałam tryb Max. Możemy również w aplikacji wybrać poziom nawilżenia szmatki myjącej podłogi. Jest to przydatna funkcja w przypadku sprzątania brudniejszych podłóg.

Poniżej załączam różne zrzuty ekranu z aplikacji.

Niestety w aplikacji możemy korzystać z tylko jednej mapy, więc jeżeli posiadamy wiele pięter, które wymagają czyszczenia, to musimy za każdym razem wyczyścić mapę.

Ciekawostka: za pomocą Amazon Alexa i Asystenta Google możemy głosowo zarządzać robotem.

Coś dla fanów specyfikacji

średnica robota 35 cm
wysokość robota 7,7 cm
wymiary stacji dokującej (bazy) 43 ✕ 20 ✕ 42 cm
waga 11,5 kg
typ połączenia Wi-Fi b/g/n 2,4 GHz
filtr Hepa
akumulator litowo-jonowy
do 200 min pracy na jednym ładowaniu
czas ładowania 390 min
moc ssąca 3000 Pa
poziom hałasu robot ok. 65 dB
czujniki antykolizyjny, krawędzi, odległości, przeciążenia, przeszkód, schodów
wirtualne ściany możliwość ustawiania w aplikacji
automatyzacje automatyczne sprzątanie lub manualne
pojemnik na kurz 0,45 litra, zmywalny
pojemnik na wodę 0,24 litra
funkcje automatyczny powrót do bazy, wirtualna ściana, programator pracy, automatyczne opróżnienie pojemnika, automatyczne wyłączenie, zasysanie próżniowe, zdalne sterowanie
aplikacja mobilna yeedi w języku angielskim, na urządzenia z systemami Android i iOS

Podsumowanie

Mimo że Yeedi Vac Station jest kolejnym odkurzaczem w moich rękach i zasadniczo nie powinnam się tak zachwycać, to jednak… tak po prostu jest. Robot odkurza wręcz perfekcyjnie. Śmiało można robić test białej rękawiczki. Ściera i myje podłogę bardzo dokładnie. Świetnie opróżnia pojemnik na odpadki i śmieci. Posiada dobrze napisaną aplikacje. I jest do tego wykonany z supermateriałów.

Jaka ocena? Zdecydowanie 5 na 5.

Kup teraz

Zapraszamy do zakupu produktu na stronach wymienionych poniżej...


Karolina - Smart Mama ;) Karolina jest mamą trójki słodziaków. Bardzo ceni sobie czas spędzany z rodziną, dlatego stałe poszukuje Smart Gadżetów ułatwiających życie. Przetestowała setki gadżetów, żeby wybrać te najlepsze. W SmartMe chętnie pomoże młodym i trochę starszym rodzicom! Poza czasem spędzonym z pociechami oraz na SmartMe - pracuje jako specjalista psycholog kliniczny ;)

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz