Po dziesięcioleciach rozwoju odkurzacze zakończyły aktualizację sterowania od fizycznych przycisków do sterowania aplikacją, od przypadkowej kolizji po dokładną ocenę unikania przeszkód, od przypadkowej operacji do dynamicznego planowania trasy. Wraz z szybkim rozwojem technologii inteligentne odkurzacze weszły w życie ludzi i stały się dobrym pomocnikiem w ich życiu.

Zdjęcie Roidmi

Jednak wraz ze wzrostem częstości użytkowania częste czyszczenie pojemników na kurz stało się problemem dla użytkowników. Dlatego zaczyna się pojawiać technologia zbierania kurzu. Po zakończeniu sprzątania odkurzacz automatycznie wraca do stacji bazowej bez ingerencji użytkownika, a śmieci znajdujące się w pojemniku są zasysane do pojemnika, co rozwiązuje problem użytkownika z częstym czyszczeniem pojemnika na kurz.

Obecnie głównymi inteligentnymi odkurzającymi tego typu na rynku są iRobot i7 +, Ecovacs T8 AIVI i Roidmi EVE PLUS.

Zdjęcie Roidmi

Moc czyszczenia

Siła ssania odkurzacza, szczotka główna i sposób mopowania wpływają na moc czyszczenia.
1, Ssanie: Z danych: Roidmi EVE Plus (2700 pa)> iRobot i7 + (2200 pa)> Ecovacs T8 AIVI (1500 pa).
2, szczotka główna: Oprócz iRobot i7 +, wszystkie pozostałe trzy produkty używają jednej szczotki walcowej. Szczotka rolkowa ma zmienną konstrukcję, która może obracać się w dół, aby oczyścić kurz. W iRobot i7 + zastosowano podwójną, łączoną gumową szczotkę, która może ściśle przylegać do podłoża i czyścić.
3, metoda mopowania: Roidmi EVE Plus stosuje trzystopniową metodę mopowania typu Y, głębokie czyszczenie, a jego elektroniczny zbiornik na wodę może dokładnie regulować objętość wycieku wody bez pozostawiania zacieków; Ecovacs T8 AIVI posiada podwójny zbiornik na wodę i tryb podwójnego mopowania, który można wybrać w zależności od określonych warunków. Tryb tarcia wibracyjnego o wysokiej częstotliwości zapewnia dobry efekt czyszczenia uporczywych plam, ale metoda wibracji jest również może powodować na zacieki wodne i nie nada się do czyszczenia podłóg drewnianych; iRobot i7 + nie ma funkcji mycia podłogi, , o czym należy pamiętać przy wyborze.

Trwałość baterii

Żywotność baterii odkurzacza bezpośrednio wpływa na jej wydajność pracy. Ich żywotność baterii to:
Roid Mi EVE Plus (250 min)> Ecovacs T8 AIVI (175 min)> iRobot i7 + (75 min). Wytrzymałość Roidmi EVE Plus jest wyjątkowa, a długa żywotność, 250 minut, pozwala wyczyścić jednorazowo 250 metrów kwadratowych.

Umiejętność planowania/nawigacja

Zdolność planowania określa, czy odkurzacz może samodzielnie wykonać ogólne czyszczenie. Powyższe trzy odkurzacze wykorzystują różne technologie nawigacji. Roidmi EVE Plus wykorzystuje technologię laserową 4.0 SLAM i jest wyposażony w system inteligentnych map Roidmi, aby ogólne planowanie było dokładniejsze; iRobot i7 + wykorzystuje technologię wizualnego SLAM do opanowania układu środowiska poprzez zbieranie danych o cechach, tworzenie wizualnych punktów orientacyjnych i planowanie map; Ecovacs T8 AIVI Wykorzystując technologię laser + wizyjne SLAM, technologia uzupełniająca zwiększa możliwości planowania nawigacji.

Funkcja stacji zbierania kurzu

Zdjęcie Roidmi

Powyższe trzy odkurzacze mają podobne zasady działania i efekty zbierania kurzu. Po zakończeniu czyszczenia odkurzacz powróci do stacji, aby uruchomić funkcję zbierania kurzu i zasysa śmieci z pojemnika do worka na kurz dzięki dużej mocy ssania. Wśród nich tylko Roidmi EVE Plus jest wyposażony w system bakteriostazy i dezodoryzacji. Po zebraniu kurzu zostanie uruchomiony program sterylizacji ozonem i dezodoryzacji, który będzie trwał 30 minut, aby uniknąć wtórnego zanieczyszczenia spowodowanego rozwojem bakterii; Ponadto stacja zbierania kurzu ma ekran LED, który jest wygodny dla użytkowników, aby sprawdzić stan ładowania, stan sterylizacji, stan pełnego zapylenia itp., naciśnij i przytrzymaj ekran elektroniczny, aby rozpocząć zbieranie kurzu jednym dotknięciem.

Pod względem innowacji technologicznych podwójna szczotka w iRobot i7 + niewątpliwie zaskakuje konsumentów; a jeśli chodzi o możliwości planowania nawigacji, Ecovacs T8 AIVI łączy dwie technologie SLAM, aby odkurzacze były lepsze w omijaniu przeszkód, ale niektórzy ludzie kwestionują również ryzyko wycieku prywatności z kamery?

Z ceny, iRobot i7 + 798 USD, stację odpylania można kupić za 249 USD; Ecovacs T8 AIVI 799,99 USD, stacja odpylania również 249,99 USD; Stacja odpylania Roidmi EVE PLUS + kosztuje około 400 USD. Ogólnie rzecz biorąc, wydajność Roidmi EVE Plus jest dobra. Stacja odpylania uwzględnia wrażenia użytkownika, a cena jest bardziej przystępna. Jest to niewątpliwie najbardziej opłacalny produkt spośród wymienionych odkurzaczy.

Artykuł powstał przy współpracy z ROIDMI.


Zdecydowanie najbardziej pozytywnie zakręcona osoba w SmartMe. Rozumie, lubi i potrafi świetnie poruszać się w Social Media. Nadzoruje Instagram i Pinterest. To dzięki niej możecie zobaczyć jak piękna potrafi być technologia i jak wygląda nasza praca od kuchni. Bez niej SmartMe nie byłoby tak kolorowe. A poza tym jeszcze tworzy napisy do naszych filmów YouTube oraz pisze Newsy. Kobieta orkiestra!

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *