W tym tygodniu Xiaomi wypuściło nowy model słuchawek bezprzewodowych TWS, Xiaomi Mi Air2 SE, które oficjalnie trafiły do sprzedaży 19 maja. Poprzedni model, który Xiaomi zaprezentował w tym samym projekcie, to Mi AirDots Pro 2S. Jaka jest między nimi różnica? Który model jest bardziej dla Ciebie? Ten artykuł Ci w tym pomoże!

Specyfikacja techniczna

Na pierwszy rzut oka widać różnice AirDots Pro 2S w stosunki Air2 SE. Mamy większą baterie w etui, słuchawki są odrobinę lżejsze oraz dodatkowe kodeki LHDC. Czy to jednak sprawia, że cena powinna być ponad dwa razy większa?

Punkt pierwszy – design i sposób ładowania

Obie słuchawki wyglądają bardzo podobnie. Widać podobieństwo do Apple AirPods ale nie mamy już do czynienia z kalką. Jedyne co je znacząco różni to brak jednego otworu w Mi Air 2 SE co sprawi, że dźwięk będzie na pewno słabszy.

Większą różnicę znajdziemy w samym etui. Air 2 SE poszły własną drogą i ich etui jest bardziej zbliżone do Redmi. Chodzi tutaj o sposób ładowania. Air 2 SE ma wyłącznie ładowanie USB-C, podczas, gdy AirDots Pro 2S mają już ładowanie bezprzewodowe.  Kto raz spróbował ładowania bezprzewodowego ten wie, że z tej drogi nie ma powrotu. Dlatego funkcja takiego typu ładowania słuchawek jest tutaj zdecydowanym plusem.

Punkt drugi – czas działania

Obie słuchawki są w stanie działać przez 5 godzin, co powinno wystarczyć większości użytkowników. Trzeba oczywiście pamiętać, że jest to działanie przy umiarkowanej głośności, jeśli słuchawki będą działały cały czas na „full” to odpowiednio się zmniejszy.

Różnica pojawia się przy czasie działania uwzględniającym etui. Wersja Pro ma większą baterię przez co całość jest w stanie dłużej grać. AirDots Pro 2 S to 24 godziny używania, a Mi Air 2 SE to 20 godzin użytkowania, czyli różnica to 4 godziny.

Punkt trzeci – jakość dźwięku

Zarówno Mi Air 2 SE jak i Mi AirDots Pro 2S mają ten sam system redukcji szumów, który zapewni nam przyjemne wrażenia z połączeń. Obydwie wykorzystują tę samą membranę o wielkości 14,2 mm, co zapewnia naturalny dźwięk.

Ale pod względem kodeków Mi AirDots Pro 2S poprzez integrację z LHDC sprawia, że czas oczekiwania jest znacznie krótszy, jeśli chodzi o korzystanie z treści multimedialnych. Zwłaszcza jeśli system operacyjny naszego smartfona to MIUI, w którym protokół ten jest dalej udoskonalany. Dodatkowo, Mi Air 2 SE nie mają jednego otworu, którym mógłby się wydostawać dźwięk.

Podsumowanie

Pod względem wzornictwa i ergonomii w obu modelach nie ma dużej różnicy. Jeśli jednak mówimy o tym co jest w środku to już nie jest identyczne. Jeśli chcemy ich użyć do oglądania filmów lub grania w gry to odrzuciłbym Air 2 SE.

Jeśli potrzebujesz ich do odbierania połączeń i słuchania muzyki to prawie nie zauważysz różnicy. Zatem cena może sprawić, że wybierzesz SE (30 euro to sporo).

A Ty, które wybierzesz? Mamy dla Ciebie oferty dla obu tych słuchawek!

Mi AirDots Pro 2 kupisz z tego linku.

A Mi Air 2 SE z tego linku.

Źródło i zdjęcia artykułu: XiaomiToday


Kompletnie zwariowany na punkcie smart. Jeśli tylko pojawi się coś nowego, to koniecznie musi to dostać w swoje ręce i przetestować. Lubi rozwiązania, które się sprawdzają, i nie znosi bezużytecznych gadżetów. Jego marzeniem jest zbudować najlepszy portal z obszaru smart w Polsce (a później na świecie i Marsie w 2025).

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty