Czasem trzeba robić bardziej hardkorowe testy, prawda? Dlatego gdy dowiedziałem się, że mam przetestować smart uchwyt do ładowania telefonu, który sam się ustawia, stwierdziłem “ok”! Ale trzeba go przetestować tam, gdzie nie wiadomo, gdzie góra, a gdzie dół, czyli na stromych drogach Madery. Jak się sprawdził xBlitz GX3?

Dobra, nie udawajmy, że mam taki budżet, żeby móc testować uchwyt na wyspie 5 godzin lotu stąd. Ale tak się zdarzyło, że akurat leciałem tam na urlop, miałem wypożyczyć samochód i potrzebowałem uchwytu. Zatem okres recenzji zbiegł się idealnie. Kończąc wstęp, powiem tylko, że samochodem, którym tam jeździłem, był Fiat 500 z silnikiem 0,001 l. Serio, mam wrażenie, że moja szczoteczka ma więcej mocy niż ten potworek, ale to tyle. Koniec dygresji.

xblitz gx3

xBlitz GX3 – ładny, tylko się go montuje?

xBlitz GX3 to uchwyt na telefon, który montujemy w samochodzie. Zbytniej filozofii nie powinno w tym być, ale jednak. Potrzebowałem chwili, żeby zrozumieć, jak go zamontować. Dotychczas miałem uchwyty montowane na szybę (99%) i w kratkę wentylacyjną (1%).

xBlitz jest montowany na desce rozdzielczej. Inaczej, ale w sumie ok. Wygoda użytkowania porównywalna z montowaniem na szybie. Dotychczas wyłącznie montaż w kratce określam jako kompletną porażkę.

xblitz gx3

Uchwyt montujemy za pomocą przyssawki do deski i następnie wpinamy zasilacz do gniazda na zapalniczkę. To moim zdaniem największa wada tego rozwiązania, bo zdecydowanie bardziej wolę, gdy mamy kabelek USB i możemy podpiąć do gniazdka dodatkowy kabel. W tym wypadku nie ma takiej opcji, więc trzeba kupić rozgałęziacz, jeśli chcemy np. podpiąć kamerkę.

Co takiego jest “smart” w uchwycie xBlitz?

xBlitz GX3 to ładowarka bezprzewodowa, czyli nie musimy do naszego telefonu podpinać kabla. Ładuje się indukcyjnie. Takich ładowarek z uchwytem mamy jednak sporo i nie jest to element, który wyróżnia to urządzenie.

To, co jednak wyróżnia xBlitz GX3, to właśnie automatyczne ustawienie trybu samochodowego. Działa to w ten sposób, że gdy włożymy w uchwyt telefon w pionie, on go łapie i obraca się, dzięki czemu mamy telefon stabilnie trzymany w poziomie.

xblitz gx3

Proste, ale genialne. Tak to można określić najprościej, bo zawsze gdy jeździłem, to pozostawałem właśnie w trybie pionowym. Obracać mi się nie chciało, chyba, że na naprawdę długie podróże. Tutaj uchwyt robi to sam, w efekcie czego praktycznie cały czas jeździliśmy z widokiem tak, jak powinniśmy.

Specyfikacja techniczna

iejsce montażu: Kratka wentylacyjna lub powierzchnie płaskie (szyba/kokpit)
Moc pracy: 5W, 7.5W, 10W, 15W max
Wejście: 9V / 1.67A, 5V / 2A, 12V / 1.5A
Wyjście: 9V / 1.2A, 5V / 1.0A, 12V / 1.25A
Port zasilania: USB-C
Automatyczny obrót: TAK
Detektor ciał obcych: TAK
Zabezpieczenie przed przepięciem: TAK
Zabezpieczenie przed przegrzaniem: TAK
Zasięg sensora: ~6mm
Kondensator Farah: 1.5F
Wydajność ładowania: 70%
Regulowana stopa: TAK
Temperatura pracy: -20~45°C
Waga: 149g (uchwyt wentylacji), 230g (uchwyt na szybę)
Rozmiar(bez uchwytu): 123 x 78 x 52mm

 

xblitz gx3

xBlitz GX3 na co dzień

Uchwyt trzymał mocno wtedy, gdy jechaliśmy ostro pod górę i gdy jechaliśmy w dół. Podobnie na ostrych zakrętach przy niskiej i średniej prędkości (duża prędkość w przypadku tej 500 to 40 km/h na dwupasmówce).

xblitz gx3

9 na 10 obróceń działało, jak należy. Czasem zdarzało mu się trochę zwichrować i postawić telefon w poziomie, później postawić do pionu i znowu w poziomie. Jeśli szukacie ciekawego uchwytu, który pozwoli Wam na wygodniejszą jazdę, to xBlitz GX3 jest dobrym wyborem. Kupicie go np. na Allegro za 199 zł. Link znajdziecie poniżej 🙂

Kup teraz

Zapraszamy do zakupu produktu na stronach wymienionych poniżej...


Kompletnie zwariowany na punkcie smart. Jeśli tylko pojawi się coś nowego, to koniecznie musi to dostać w swoje ręce i przetestować. Lubi rozwiązania, które się sprawdzają, i nie znosi bezużytecznych gadżetów. Jego marzeniem jest zbudować najlepszy portal z obszaru smart w Polsce (a później na świecie i Marsie w 2025).

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *