Kamery samochodowe to gadżety, bez których spora część kierowców nie wyobraża sobie podróżowania swoimi pojazdami. Wideorejestrator Xblitz V3 Magnetic 4K to według producenta sprzęt najwyższej klasy, który spełni oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników. Czy udało mu się spełnić moje? Zapraszam do recenzji.

Wideorejestrator firmy Xblitz został zapakowany przez producenta w niewielkie i zarazem estetyczne pudełko, które przedstawia urządzenie w pełnej krasie. Już na pierwszy rzut oka widać, że mamy do czynienia z zaawansowanym sprzętem, a na każdej ze ścianek kartonika przedstawiono jego kluczowe cechy i parametry. Gadżet oferuje szereg funkcjonalności, które powinny znaleźć się w każdym nowoczesnym wideorejestratorze.

Zawartość opakowania Xblitz V3 Magnetic 4K

Wewnątrz opakowania znajdziemy zaledwie kilka elementów, jednak producent zadbał o to, aby umieścić w nim wszystko to, co tak naprawdę jest potrzebne.

wideorejestrator xblitz v3 magnetic 4k

Załączone wyposażenie obejmuje:

 • Wideorejestrator Xblitz V3 Magnetic 4K
 • Przewód zasilający z wtyczką do gniazda zapalniczki
 • Aktywny uchwyt do montażu na szybę samochodu
 • Dodatkową dwustronną taśmę 3M
 • Czytnik kart microSD
 • Instrukcję obsługi

Jakość wykonania i opis urządzenia

Sama kamera sprawia wrażenie solidnie wykonanej. Matowe, przyjemne w dotyku tworzywo sztuczne nadaje urządzeniu elegancji i wrażenia z obcowania ze sprzętem klasy premium. Wideorejestrator jest niewielki i lekki, natomiast w oczy rzuca się wystający obiektyw kamery. Jest to zdecydowanie najważniejszy element kamery, a producent chwali się, że zamontowany sensor to Sony IMX 415. Odpowiada on za nagrywanie materiałów filmowych w maksymalnej rozdzielczości 4K i cechuje się kątem widzenia wynoszącym 150 stopni. To bardzo ważne z punktu widzenia zastosowania tego rodzaju sprzętów, gdyż pozwala uchwycić wszystko to, co dzieje się przed naszym pojazdem.

wideorejestrator xblitz v3 magnetic 4k

Na górnej krawędzi wideorejestratora znajdziemy włącznik, złącze Mini USB (szkoda, że nie USB-C) oraz złącze AV. Na prawej znalazło się miejsce dla czterech fizycznych przycisków, które służą do nawigowania po menu urządzenia. Szkoda, że nie umieszczono ich na lewej krawędzi — zdecydowanie ułatwiłoby to użytkowanie urządzenia z fotela kierowcy. W efekcie kamerką sterujemy trochę „na oślep”, przynajmniej do momentu, gdy nie nauczymy się funkcji poszczególnych klawiszy.

 

U dołu znajdziemy zaś slot na karty microSD (kamerka obsługuje karty o maksymalnej pojemności 256 GB i klasy 10), mikrofon oraz przycisk do resetowania sprzętu. Należy podkreślić, że slot na karty pamięci jest na tyle głęboki, że jej montaż i demontaż wymaga wykorzystania dodatkowego, wąskiego przedmiotu. Warto więc mieć zawsze coś takiego pod ręką. Wyświetlacz ma przekątną wynoszącą 3 cale i jest wypukły, co z całą pewnością poprawia jego walory estetyczne. Jest czytelny i nie miałem do niego żadnych uwag w trakcie użytkowania.

Montaż nie sprawia problemów

Montaż kamerki przebiega sprawnie i szybko. Wystarczy wyznaczyć na przedniej szybie odpowiednie miejsce, oczyścić powierzchnię i przykleić uchwyt za pomocą taśmy dwustronnej. Montaż kamerki w uchwycie jest pewny, a wykorzystany magnes na tyle mocny, że z praktycznego punktu widzenia nie ma możliwości, aby sprzęt wypadł z mocowania nawet w trakcie jazdy po terenie o sporych nierównościach.

Świetnie, że producent postanowił dołączyć do zestawu dodatkową taśmę na wypadek, gdybyśmy chcieli wykorzystać wideorejestrator w innych samochodzie. Co ciekawe, w uchwyt wbudowano moduł GPS (rejestruje on naszą trasę), a także niezależne złącze do podpięcia zasilania. Warto je wykorzystać w trakcie użytkowania — wtedy to napięty przewód zasilający nie będzie wprawiał naszej kamerki w ruch, wpływając tym samym negatywnie na stabilizację nagrywanego obrazu. Należy także podkreślić, że kamerka nie ma wbudowanego akumulatora. Producent zdecydował się bowiem na montaż superkondensatora 2,7V/5F.

Jakość nagrań Xblitz V3 Magnetic 4K

Kamerka może nagrywać w następujących rozdzielczościach:

 • 3840 x 2160 pikseli @ 30 fps
 • 2560 x 1440 pikseli @ 30 fps
 • 1920 x 1080 pikseli @ 60 fps
 • 1920 x 1080 pikseli @ 30 fps

W praktyce okazuje się, że najlepsze efekty nagrywania daje najwyższa dostępna opcja. Obraz jest wyraźny, wystarczająco płynny i charakteryzuje się naprawdę świetną szczegółowością. Bez problemu dostrzeżemy na wideo wszystkie niezbędne elementy, odczytamy informacje ze znaków drogowych oraz tablic rejestracyjnych innych pojazdów. Nagrany z taką jakością 2-minutowy materiał zajmuje na karcie pamięci około 450 MB. Szeroki, 150-stopniowy kąt widzenia sprawia, że uwadze naszego wideorejestratora nie umkną sytuacje, które będą miały miejsce zarówno na obu pasach jezdni, jak i na poboczach. Dobrze wypadają też nagrania w trudnych warunkach oświetleniowych, dlatego wideorejestrator zapewni zadowalającą szczegółowość nawet w trakcie nocnych przejażdżek.

Zdecydowanie gorzej wyglądają nagrania w rozdzielczości 1080p. Są mniej wyraźne, nieco zniekształcone, a na karcie pamięci 2-minutowy film w takiej jakości zajmuje około 300 MB. Takie ustawienie powinniśmy traktować raczej jako ciekawostkę. By w pełni wykorzystać potencjał, jaki drzemie w kamerce Xblitz V3 Magnetic 4K, powinniśmy korzystać z najwyższej dostępnej jakości nagrywania obrazu.

Moduł Wi-Fi i współpraca z aplikacją mobilną

Xblitz V3 Magnetic 4K został przez producenta wyposażony w moduł łączności Wi-Fi. Dzięki niemu mamy możliwość połączenia się z urządzeniem za pomocą smartfona. W tym celu należy pobrać aplikację Ucam, która jest dostępna zarówno w sklepie Google Play, jak i App Store. Oprogramowanie nie jest szczególnie rozbudowane i oferuje bardzo podstawowe funkcjonalności. 

Po prawidłowym podłączeniu kamerki uzyskujemy na ekranie naszego telefonu podgląd z wideorejestratora. Otrzymujemy możliwość rozpoczęcia lub zatrzymania nagrywania, a także możemy w łatwy sposób wykonać zdjęcie. Użytkownik dostaje też możliwość przeglądania zapisanych materiałów filmowych oraz fotografii. Sekcja ustawień zawiera opcje dostosowania jakości nagrań i długości materiałów rejestrowanych w pętli. Możemy też w łatwy sposób włączyć lub wyłączyć nagrywanie dźwięku, dodać znak wodny z datą, sformatować kartę pamięci lub przywrócić sprzęt do ustawień fabrycznych.

Nie brakuje zaawansowanych opcji

Bardziej zaawansowani użytkownicy z całą pewnością ucieszą się z wielu możliwości konfiguracji sprzętu, o udostępnienie których zadbał producent. Na szczególną uwagę zasługuje tryb WDR, który odpowiada za czytelność materiałów nagrywanych w trudnych warunkach oświetleniowych. Otrzymujemy też możliwość dostosowania ustawień ekspozycji i balansu bieli, a także włączenia nagrywania poklatkowego. Zaimplementowany G-Sensor odpowiada za obsługę czujnika grawitacyjnego, który zabezpiecza materiały nagrane w momencie wstrząsu urządzenia (np. w trakcie kolizji lub gwałtownego hamowania pojazdu). Dostępny jest też tryb parkingowy (wykrywający wstrząsy zaparkowanego samochodu), tryb detekcji ruchu, a także alarm przypominający o konieczności zrobienia sobie przerwy w trakcie jazdy.

Podsumowanie i wnioski

Xblitz V3 Magnetic 4K to wideorejestrator dla zaawansowanych i wymagających użytkowników, którzy spędzają za kierownicą samochodu sporo czasu. Świetnie sprawdzi się w profesjonalnych zastosowaniach, na przykład w przypadku kierowców zawodowych.

Sprzęt oferuje wiele funkcjonalności, które umożliwiają dostosowanie jego działania do własnych preferencji. Świadczy o tym również cena, gdyż wynosi ona około 500 złotych. Urządzenie jest dobrze wykonane, ma czytelny wyświetlacz i oferuje dobrą jakość nagrywanych materiałów wideo, oczywiście uwzględniając jego zastosowanie. Z powodu implementacji szeregu zaawansowanych ustawień, nauka obsługi kamerki będzie wymagała trochę czasu, jednak nie powinna ona przysporzyć użytkownikowi wielu problemów.

Szkoda, że producent nie wyposażył tego sprzętu w bardziej nowoczesne złącze, a do zestawu dołączył jedynie przewód zasilający z wtyczką do gniazda zapalniczki. W tym aspekcie mógł jednak zdecydować się na bardziej współczesne rozwiązanie. W trakcie testów brakowało mi także wbudowanego akumulatora, który jest standardem w przypadku konkurencyjnych produktów, na przykład marki 70mai. Mam też zastrzeżenia dotyczące umiejscowienia przycisków fizycznych — w moim odczuciu bardziej praktyczne byłoby umieszczenie ich na przeciwnej krawędzi.

Xblitz V3 Magnetic 4K — werdykt

Mimo kilku zastrzeżeń, wideorejestrator Xblitz V3 Magnetic 4K to dobry wybór dla wymagających użytkowników i oferowane przez niego funkcje spełnią większość ich oczekiwań. Zdecydowanie jest to sprzęt, który warto wziąć pod uwagę przy wyborze wysokiej jakości kamerki samochodowej.

wideorejestrator xblitz v3 magnetic 4k

Specyfikacja techniczna

 • Procesor: Nt96670
 • Rozdzielczość nagrywania: Maksymalnie 4K
 • Sensor: SONY IMX 415
 • Obiektyw: 6G+IR
 • Kąt widzenia: 150 stopni
 • Wymiary: 50 x 90 x 41 mm
 • Waga: 96 g (bez obiektywu)
 • Pamięć: Karty microSD do 256 GB (klasa 10)
 • Format zapisu: MP4 H.256
 • Zasilanie: 5V
 • Złącze: Mini USB
 • Mikrofon/głośnik: Wbudowane
 • GPS: Dołączany magnetycznie
 • Bateria: Superkondensator 2,7V/5F

Kup teraz

Zapraszamy do zakupu produktu na stronach wymienionych poniżej...

logo

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty