Podejmując decyzję o postawieniu HomeBridge, pojawia się kolejne pytanie – jakie wybrać wtyczki? Sprawne i bezproblemowe wtyczki HomeBridge sprawią, że upragniony sprzęt pojawi się w HomeKit. Z kolei wtyczki wadliwe mogą sprawić, że konieczne będzie wgranie backupu waszego HB.

Wszystkie wtyczki HomeBridge, o których będziemy pisać, są sprawdzone i w pełni sprawne w momencie pisania artykułu. Jeśli okaże się, że macie z nimi jakieś problemy, dajcie nam proszę znać w komentarzach. Będziemy aktualizować to na bieżąco.

Config UI X

Zaczniemy od najważniejszej wtyczki, która sprawi, że kompletnie inaczej spojrzycie na HomeBridge. To jej widok jest zdjęciem tytułowym tego artykułu. Jest to nakładka graficzna na cały system. Dzięki niej wyjdziecie poza terminal i będziecie mogli zarządzać wygodnie wtyczkami w interfejsie webowym. Config UI X to wtyczka, którą musicie mieć, szczególnie dlatego, że jest na bieżąco rozwijana i ma wsparcie dla języka polskiego!

Wtyczki HomeBridge dla Google

Podstawową wtyczką dla Google jest Homebridge Google Smart Home. To właśnie dzięki niej możemy sterować urządzeniami HomeBridge poprzez Google Home. Szerzej omówiliśmy to w tym artykule.

Temperatura naszej maliny

Ważną wtyczką  jest nas Homebridge Raspberrypi Temperature. Dzięki niej możemy na bieżąco sprawdzać, jaka jest temperatura Raspberry Pi 4B. Zwróćcie jednak uwagę na to, żeby usunąć ją z ulubionych w waszej aplikacji Dom. W przeciwnym razie zaburzy Wam pokazywanie temperatury w całym domu.

Wtyczki HomeBridge

Wtyczki HomeBridge dla Xiaomi

Zaczynamy od Xiaomi, które będzie posiadać całą podsekcję. Jest to związane z tym, że sprzętów Xiaomi jest naprawdę dużo, a co za tym idzie – również wtyczek jest bardzo wiele. Jeśli więc szukacie wtyczek od tego chińskiego producenta, to dobrze trafiliście!

Odkurzacz

W kwestii odkurzaczy Xiaomi polecamy Wam wtyczkę Homebridge Xiaomi Roborock Vacuum. Wtyczka wspiera zarówno roboty Roborock, jak i Mijia. Musicie jednak pamiętać o tym, że w HomeKit nie ma czegoś takiego jak odkurzacze, zatem Wasz odkurzacz będzie widniał w postaci Wiatraka. Wykorzystujemy to do robota Roborock S6.

Wtyczki HomeBridge

Oczyszczacz

Kolejne, bardzo popularne urządzenia Xiaomi to oczyszczacze. Chwilę zajęło znalezienie wtyczki działającej z Mi Air Purifier 3, ale w końcu się udało. W pełni działającą wtyczką jest Homebridge Xiaomi Air Purifier3. Ta wtyczka wspiera wyłącznie trzecią wersję oczyszczacza.

Wtyczki HomeBridge

Nawilżacz

U siebie mam dwa nawilżacze, które miałem okazję recenzować. Nawilżacz ewaporacyjny oraz nawilżacz ultradźwiękowy. Udało mi się znaleźć wtyczkę, która świetnie działa z nawilżaczem ewaporacyjnym, ale niestety z nawilżaczem ultradźwiękowym jeszcze dobrze nie działa. Niemniej jednak, jeśli macie pierwszy typ, to polecamy  Homebridge Smartmi Humidifier.

Wtyczki HomeBridgeOświetlenie

Jeśli chodzi o oświetlenie, to jedynego, czego mi brakowało, to Lampy Led od Philips – Xiaomi. Świetnie jednak sprawuje się Homebridge Mi Philips Light. Wspiera ona trzy urządzenia:

1.Mi Philips Smart Bulb
2.Mi Philips Table Lamp 2
3.Mi Philips Ceiling Lamp

Wtyczki HomeBridge

Wtyczki do gniazdka

Wtyczki Xiaomi, które mieliśmy okazję testować, miały ten mankament, że działały tylko po WiFi. Można je jednak bez problemu dodać do HomeBridge. Idealnie służy do tego Homebridge Mi Outlet. Wspiera ona aż 6 produktów:

  1. Mi PlugBase
  2. Mi PlugBase With USB
  3. Mi Intelligence Pinboard
  4. Mi Qing Pinboard
  5. Mi Qing Pinboard With USB
  6. Mi Plug Base Enhanced

Wtyczki HomeBridge
Wtyczki HomeBridge dla telewizorów

Jeśli jesteście posiadaczami telewizora LG sprzed 2019 roku lub wielu innych modeli, to nie posiadacie wsparcia HomeKit. Na szczęście z pomocą przychodzi nie co innego, jak właśnie HomeBridge! Używamy dwóch wtyczek do dwóch różnych telewizorów.

LG WebOs

Do LG używamy wtyczki HomeBridge Webos TV. Dzięki niej nie tylko włączymy i wyłączymy telewizor, ale również przełączymy kanał, zmienimy głośność oraz będziemy sterować za pomocą HDMI. Wtyczka ma własne ustawienia (duży plus), które oferuję sterowanie praktycznie wszystkim.

Wtyczki HomeBridge

Panasonic Viera

Drugi telewizor, jaki posiadamy, to Panasonic z 2014 roku. W jego wypadku polecam wtyczkę Homebridge Panasonic Viera Tv. W tym wypadku musicie jednak sprawdzić, czy Wasz telewizor obsługuje opcję “Power On Standby”. Jeśli tak, to instalujcie od razu. A jeśli nie, niestety nie będziecie w stanie go uruchomić. Jedyną opcją będzie możliwość wyłączenia telewizora. Możecie ją wykorzystać przy scenach “Dobranoc” i “Do widzenia”.

Wtyczki HomeBridge

Wtyczki HomeBridge – podsumowanie

Na ten moment to wszystko. Jeśli sami chcielibyście się podzielić swoimi ulubionymi wtyczkami, to gorąco zachęcamy Was do komentowania tego artykułu!


Kompletnie zwariowany na punkcie smart. Jeśli tylko pojawi się coś nowego, to koniecznie musi to dostać w swoje ręce i przetestować. Lubi rozwiązania, które się sprawdzają, i nie znosi bezużytecznych gadżetów. Jego marzeniem jest zbudować najlepszy portal z obszaru smart w Polsce (a później na świecie i Marsie w 2025).

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *