Całkiem niedawno rozpisywałam się szczegółowo się na temat inteligentnego odkurzacza firmy PURON PU20. Razem z Arielem robiliśmy jego wideorecenzję. Nazwałam go nawet gościem honorowym rodzinnej imprezy. Jak to się stało, że  kuzyn naszego gościa honorowego (PURON PR10) zaczął mieć własne okręgi wyborcze? Czy inteligentny, samojezdny odkurzacz PURON PR10 jest tak naprawdę inteligentny? Odpowiedź na to i wiele innych pytań znajdziecie w poniższym artykule.

Harakiri naszego starego robota sprzątającego

Pamiętam, że już od kilku dni „marudziłam” w firmie, że chciałabym przetestować inteligentny odkurzacz samojezdny. Nasz stary, po blisko 3 latach walki na froncie popełnił harakiri. Nie powiem służył dzielnie, ale ostatnio zamiast być cichy i niewidoczny jak ninja stał się głośny jak defilada czołgów. Odkurzacza nie dało się nie słyszeć. Myślę, że nawet moi ulubieni sąsiedzi (oddaleni 3 domy od nas) wiedzieli kiedy włączamy robota sprzątającego. Z tych właśnie względów potrzebowałam szybko nowego robota sprzątającego i tutaj na ratunek przyszedł odkurzacz samojezdny PURON PR10.

Puron PR10

Pierwsze wrażenia z PURON PR10

Pamiętam, że po otwarciu pudełka Puron Pr10 moim oczom ukazała się niezwykle piękna maszyna. Odkurzacz PURON PR10 jest w kolorze czarnym. Jest on elegancki i moim zdaniem stylowy. Widać, że producent nie oszczędzał na materiałach i wykończeniu. Urządzenie wykonane jest w stylistyce – „na wysoki połysk”.

Czy wysoki połysk PURON PR10 sprawia, że podłogi lśnią?

Po uruchomieniu PURON PR10 moje podłogi lśniły, ale nie był to efekt stylu w jakim urządzenie zostało to zaprojektowane. Moje podłogi lśnią, gdyż odkurzacz jest bardzo dokładny. Bez problemu radzi sobie  z kurzem, włosami, okruszkami, konfetti itp.  Świetnie sobie radzi sobie również z dywanami. A po nałożeniu nakładki mopującej jest w stanie odświeżyć podłogę w taki sposób, żeby lśniła.

Puron PR10

Tryby pracy

Odkurzacz PURON PR10 pracuje na czterech trybach pracy – nocnym, komfort, standard i turbo. Wszystkie tryby są bardzo dokładne i skuteczne. Tryb Turbo włączałam kiedy chciałam bardzo dokładnie poodkurzać dywany. Rzeczywiście już na pierwszy rzut oka było widać, że dywany się lepiej prezentują. Na podłodzie nie było ani jednego okruszka.

Czy Puron PR10 jest głośny?

Absolutnie nie! Jak już wspominałam w domu miałam bardzo głośny odkurzacz. Nawet nie wiecie jak bardzo się ucieszyłam kiedy po włączeniu PURON Pr10 prawie nic nie słyszałam. Jest prawie tak bezszelestny jak kot skradający się do kanapki z szynką. Zawołałam nawet męża i sąsiadów, żeby pokazać im jak ciche urządzenie mieszka w naszym domu. Nie wiem kto odetchnął z większą ulgą… mój mąż? sąsiad i sąsiadka?

PURON PR10 jest tak cichy, że śmiało można go włączać przy usypianiu niemowlaka (sprawdzone!).

Puron PR10

Czy PURON PR10 umyje nam podłogi?

Niestety nie. PURON PR10 przetrze nam podłogi, odświeży je, ale nie umyje. Odkurzacz przeciera podłogę w sposób „na jodełkę” – do przodu i do tyłu. Każde miejsce na podłodze jest praktycznie dwukrotnie przetarte, ale odkurzacz nie radzi sobie z zaschniętymi plamkami np. po napoju. W mojej ocenie podłoga jest tylko odświeżona, ale nie umyta.

PURON PR10 wymaga od nas zmiany pojemników na kurz oraz na wodę. Lubię jak po odkurzaniu podłogi, zostanie ona za chwilę przetarta, odświeżona przez ten sam pojemnik (2 w 1). Lubię to robić zdalnie klikając w aplikacji rożne tryby. W przypadku PURON PR10 musimy mu fizycznie zmienić pojemnik.

Puron PR10

Żegnajcie bakterie, roztocza i inne drobnoustroje…

PURON Pr10 posiada wbudowaną lampę UV. Pozwala ona w jeszcze większym stopniu zadbać o czystość podłóg. Zabija rożnego rodzaju drobnoustroje takie jak bakterie oraz wirusy.

Odkurzacz używa lampy UV przy każdym odkurzaniu. Jest przy tym bardzo dyskretny, żeby zobaczyć niebieskie światło trzeba się dość mocno nagimnastykować. Co akurat uważam za bardzo duży plus ponieważ odkurzacz skutecznie zabija np. roztocza, a przy tym nie naraża naszych oczu.

Dane techniczne inteligentnego odkurzacza PURON PR10

Fizyczne
 • Głębokość [cm] – 33
 • Średnica [cm] – 33
 • Szerokość [cm] – 33
 • Waga [kg] – 2.8
 • Wysokość [cm] – 9.6
Funkcje

 

 • Automatyczne opróżnianie pojemnika – Nie
 • Automatyczny powrót do bazy i ładowanie – Tak
 • Czujniki – Antykolizyjne; Przeciw zaplątaniu się w kable; Przeszkód; Uskoku podłoża
 • Funkcje dodatkowe – Funkcja mopa; Harmonogram pracy; Komunikaty głosowe; Lampa UV; Sterowanie pilotem Wi-Fi; Sterowanie za pomocą smartfona
 • Liczba programów czyszczenia – 4
 • Programator pracy – Tak
 • Wirtualna ściana – Tak
 • Wi-Fi – Tak
 • Funkcja mopowania – Tak

 

Parametry
 • Kolor – Czarny
 • Rodzaj – Robot sprzątający
 • Wyposażenie – 2 filtry; 2 mopy czyszczące; Grzebień do czyszczenia szczotek; Pojemnik na wodę; Stacja dokująca; Szczotki boczne; Zasilacz
 • Załączona dokumentacja – Instrukcja obsługi w języku polskim Karta gwarancyjna
 • Gwarancja – 24 miesiące

 

Techniczne
 • Czas ładowania akumulatora [min] – 300
 • Czas pracy [min] – 120
 • Model filtra – POPR10.Z1
 • Nazwa filtra – HEPA
 • Pojemność zbiornika na kurz [l] – 0.6
 • Poziom hałasu [dB] – 50

 

Producent i znak zgodności

 

 • Nazwa producenta/importera – PURON
 • Znak zgodności – CE

Aplikacja

Dzięki aplikacji WeBack możemy jeszcze bardziej zwiększyć efektywność pracy urządzenia PURON PR10.W aplikacji możemy wybierać różne tryby pracy odkurzacza – od cichego do turbo. Możemy również określić poziom nawilżenia szmatki, która przeciera podłogę.

W PURON nazw poszczególnych  pomieszczeń to okręgi wyborcze. Jeżeli chcemy, żeby robot poodkurzał nam sypialnie… musimy w tym wypadku kliknąć ikonkę sprzątanie okręgów wyborczych i na mapie wybrać naszą sypialnię.

Dzięki naciśnięciu ikonki „czysta strefa” możemy wyznaczyć obszar, który chcemy lepiej poodkurzać np. miejsce gdzie leży dywan. Edycja partycji pozwala nam modyfikować mapę np. łączyć lub rozdzielać od siebie rożne pokoje. Natomiast dzięki zarządzaniu mapami możemy zaktualizować mapę lub ją zresetować. W aplikacji możemy również wyznaczać wirtualne ściany i określać miejsca, które mają być niedostępne dla odkurzacza.

Podsumowanie dobrze wychowanego z nienagannymi manierami PURONAPR10

Celowo w nagłówku użyłam zwrotów dobrze wychowany i nienaganne maniery, gdyż odkurzacz komunikuje się z nami nienaganną polszczyzną używając do tego pełnych zdań. Była to dla mnie dość zabawna i jednocześnie bardzo miła niespodzianka. Uważam, że jest to wyraz szacunku producenta względem naszego ojczystego języka.

Bardzo pozytywnie odbieram PURON PR10. Jest to odkurzacz dokładny, efektywny, a przy tym cichy. Odpowiada mi wizualnie, jest bardzo elegancki. Ma nowoczesny styl, wykończenie. Aplikacja dedykowana do niego jest bardzo rozbudowana i miła dla oka.

Najbardziej cenie sobie Puron Pr10 za lampę UV, która pozwala na jeszcze dokładniejsze posprzątanie podłogi.

Cena urządzenia wynosi 1 999 zł, ale ze specjalnym kodem SMPOPR10 dostaniecie go 150 zł taniej na wdomu24.pl! (link poniżej).

Kup teraz

Zapraszamy do zakupu produktu na stronach wymienionych poniżej...


Karolina - Smart Mama ;) Karolina jest mamą trójki słodziaków. Bardzo ceni sobie czas spędzany z rodziną, dlatego stałe poszukuje Smart Gadżetów ułatwiających życie. Przetestowała setki gadżetów, żeby wybrać te najlepsze. W SmartMe chętnie pomoże młodym i trochę starszym rodzicom! Poza czasem spędzonym z pociechami oraz na SmartMe - pracuje jako specjalista psycholog kliniczny ;)

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Jedna myśl na temat “Vote for PURON – historia inteligentnego, samojezdnego odkurzacza PURON PR10

Dodaj komentarz