Zachęcenie dzieci do mycia zębów może być dużym wyzwaniem. Oczywiście znajdą się dzieci, które uwielbiają myć zęby, jednakże moje maluchy trzeba do tego gonić i bacznie nadzorować. Od około roku w utrzymaniu higieny jamy ustnej pomaga nam inteligentna soniczna szczoteczka Soocas Kids – C1 od Xiaomi. 

Szczoteczka SOOCAS C1 jest przeznaczona dla dzieci powyżej 4 roku życia. To obecnie najlepszy sposób na codzienną ochronę zębów przed próchnicą i ubytkami. Model ten wykorzystuje dużą częstotliwość drgań, sprawiając, że powstające przy tym bąbelki powietrza wraz z pastą do zębów docierają tam, gdzie nie dotrze zwykła szczoteczka.

Soocas C1

SOOCAS C1 w działaniu

Szczoteczka  wyposażona jest w akumulator o pojemności 800 mAh, który pozwoli nawet przy intensywnym użytkowaniu wytrzymać do 25 dni bez ponownego ładowania. Bateria jest chroniona przed wilgocią zgodnie z normą IPX7, zatem można ją bez problemu umyć pod wodą po umyciu zębów.

Soocas C1

Xiaomi Soocas C1 Kids posiada 2 tryby mycia zębów: lekki i mocniejszy. Bardzo przydatną funkcją, w którą wyposażono urządzenie, jest ochrona przed zbyt mocnym dociskaniem główki szczoteczki do dziąseł dziecka. W przypadku zbyt dużego nacisku dioda umieszczona na obudowie zmienia kolor na czerwony, sygnalizując zbyt mocny nacisk, a szczoteczka automatycznie zmniejsza moc pracy.

Aplikacja

Dodatkową zachętą dla dziecka do mycia zębów jest smart aplikacja (działająca np. w systemie Android), którą można pobrać na telefon. Aplikacja pokazuje jak prawidłowo myć zęby i pozwala zdobywać punkty w grze Brushingmap. W grze jest króliczek, który po prawidłowym umyciu zębów przechadza się ścieżką i zbiera owoce. Po każdym następnym prawidłowym umyciu zębów zwiększa się liczba zebranych owoców oraz zmienia się okolica, w której króliczek spaceruje. Pojawiają się również różne egzotyczne zwierzątka – krokodyle, flamingi oraz hipopotamy. Połączenie urządzenia z telefonem odbywa się za pomocą Bluetooth.

Soocas C1

Najważniejsze cechy SOOCAS C1

Najważniejsze cechy szczoteczki do zębów Soocas to:

– wysoka jakość wykonania, lekka konstrukcja (103 g);
– antypoślizgowa, wyprofilowana konstrukcja zapobiegająca wypadnięciu z ręki;
– miękka gumowa główka i szczotka antybakteryjna;
– wodoodporna konstrukcja do bezpośredniego czyszczenia po użyciu;
– 2 nakładki z wymiennym wzorem animowanym + zestaw naklejek. 

Specyfikacja

Specyfikacja szczoteczki do zębów:

– pojemność baterii: 800 mAh,
– tryb ładowania: ładowanie bezprzewodowe (w zestawie ładowarka z przewodem USB),
– czas ładowania: około 12 godzin,
– czas korzystania: około 20-25 dni,
– ochrona przed wilgocią: IPX7.

Soocas C1

Podsumowanie

Zdecydowanie polecam ten produkt z uwagi na innowacyjne podejście do mycia zębów. Smart produkt, smart aplikacja i smart dziecko.

Dzięki temu, że produkt posiada odpowiednią aplikację, dziecko jest w stanie nauczyć się prawidłowej higieny jamy ustnej. Także poprzez aplikację dowiaduje się, czym są bakterie i wirusy i jak można je „zniszczyć” poprzez prawidłowe szczotkowanie zębów.  Możliwość grania w grę Brushingmap powoduje, że dziecko chętniej i dłużej szczotkuje zęby. Może pochwalić się liczbą zebranych owoców i pokazać rodzicom nową scenerię gry.  A kiedy nasza pociecha ma rodzeństwa, to pojawia się element zdrowej  rywalizacji, dającej wymierne efekty w postaci czystych i zdrowych zębów!

SOOCAS 1


Karolina - Smart Mama ;) Karolina jest mamą trójki słodziaków. Bardzo ceni sobie czas spędzany z rodziną, dlatego stałe poszukuje Smart Gadżetów ułatwiających życie. Przetestowała setki gadżetów, żeby wybrać te najlepsze. W SmartMe chętnie pomoże młodym i trochę starszym rodzicom! Poza czasem spędzonym z pociechami oraz na SmartMe - pracuje jako specjalista psycholog kliniczny ;)

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *