Coraz więcej osób korzysta ze szczoteczek elektrycznych, tak więc na rynku pojawiło się wiele, różnych produktów tego typu. Warto zwrócić uwagę na dwie smart szczoteczki do zębów: przemysłowego lidera Oral-B oraz lubianej marki Oclean. Którą z nich wybrać? Która z nich jest lepsza?

Moc czyszczenia. Oclean vs. Oral-B

Zasada działania silnika jest inna, ale moc czyszczenia jest równa. Oral-B Genius X 20000 to typ mechaniczny. Głowica szczotki obraca się 9900 razy na minutę i wibruje 45000 razy tam i z powrotem. Efekt czyszczenia uzyskuje się poprzez pocieranie zębów.

Oclean X Pro to typ soniczny. Posiada wbudowany silnik bezszczotkowy z lewitacją magnetyczną. Ma duży moment obrotowy 220 gf*cm i prędkość wibracji 42000 obrotów na munutę. Wibracje o wysokiej częstotliwości wytwarzają pęcherzyki, które myją powierzchnię zębów i szczeliny między zębami.

Wykrywanie martwego pola

Oral-B koncentruje się na monitorowaniu w czasie rzeczywistym, a Oclean na wykorzystaniu wyników szczotkowania, aby pomóc użytkownikom prawidłowo myć zęby.

Genius X20000 dzieli jamę ustną na 6 obszarów. Szczoteczka do zębów musi być podłączona do aplikacji, aby móc monitorować uzębienie. Wyniki monitoringu można przeglądać tylko w aplikacji mobilnej. Większość użytkowników zgłosiła, że aplikacja ma opóźnienia w monitorowaniu w czasie rzeczywistym.

X Pro wykorzystuje 8-strefowe monitorowanie, wbudowany 6-osiowy żyroskop i wyjątkowy algorytm, który umożliwia oddzielenie szczoteczki od aplikacji oraz niezależne zbieranie i przetwarzanie danych dotyczących szczotkowania przez użytkownika. Wyniki monitorowania są wyświetlane bezpośrednio na ekranie szczoteczki do zębów, co jest wygodne dla użytkowników. Ponadto aplikacja będzie synchronizować dane dotyczące szczotkowania zębów, analizować je i śledzić przez długi czas.

Monitoring ciśnienia. Oclean czy Oral-B?

Obie szczoteczki posiadają czujniki ciśnienia. Gdy siła szczotkowania jest zbyt duża, wskaźnik Genius X20000 miga, a X Pro bezpośrednio redukuje częstotliwość. Pierwsza skupia się na przypominaniu, druga na ochronie.

Aplikacja

Aplikacja Oral-B zawiera trzy dane dotyczące czasu szczotkowania, siły i obszaru pokrycia. Z kolei aplikacja Oclean jest bardziej szczegółowa, gdyż pokazuje nam: czas szczotkowania, nacisk, obszar pokrycia, wychylenie główki szczoteczki, moment obrotowy itd.

Ponadto aplikacja Oclean zapewnia ponad 20 programów (użytkownicy mogą dopasować odpowiedni program do swoich nawyków życiowych i warunków jamy ustnej) i obsługuje ponad 100 niestandardowych programów szczotkowania.

Podsumowanie

Pod względem ceny jest między nimi duża różnica. Genius X20000 kosztuje około 1000 zł, a Oclean X Pro to koszt około 250 zł.

Pod względem funkcji i mocy czyszczenia, Genius X20000 i Oclean X pro mają swoje zalety.

  • Z technicznego punktu widzenia obie posiadają szereg świetnych technologii, jednak Oclean X pro ma bardziej innowacyjne technologie.
  • Z punktu widzenia świadomości marki Oral-B ma wyższą reputację i wpływy.
  • Z punktu widzenia szczegółów produktu (takich jak żywotność baterii, ochrona przed ciśnieniem itp.) Oclean jest bardziej przyjazny dla użytkownika.
  • Z punktu widzenia wydajności kosztowej Oclean X Pro wydaje się lepszy.

Ten tekst powstał w partnerstwie z Oclean.


Zdecydowanie najbardziej pozytywnie zakręcona osoba w SmartMe. Rozumie, lubi i potrafi świetnie poruszać się w Social Media. Nadzoruje Instagram i Pinterest. To dzięki niej możecie zobaczyć jak piękna potrafi być technologia i jak wygląda nasza praca od kuchni. Bez niej SmartMe nie byłoby tak kolorowe. A poza tym jeszcze tworzy napisy do naszych filmów YouTube oraz pisze Newsy. Kobieta orkiestra!

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

18 − thirteen =