Już od jakiegoś czasu nosiłem się z zamiarem kupna małego odkurzacza do samochodu. Nie lubię mieć w aucie kurzu czy piasku, więc często korzystam z odkurzaczy na stacjach benzynowych czy myjniach. Są one jednak różnej jakości i siła ssania często pozostawia wiele do życzeń. Tym samym postanowiłem kupić ręczny odkurzacz do samochodu. Wybór padł na odkurzacz 70mai.

70mai jest znane głównie z kamer samochodowych. W SmartMe mieliśmy okazję testować już trzy z nich: wersję pro, wersję lite oraz wersję mini. Z kamer byłem zadowolony, więc postanowiłem również wypróbować odkurzacz 70mai. Możecie go kupić zarówno na AliExpress, jak i w polskich sklepach. Ja go kupiłem w sklepie Cyfra.eu.

Odkurzacz 70mai – pierwsze wrażenie

Odkurzacz przychodzi do nas w całkiem ładnym opakowaniu. Po otwarciu pokazują się sprytnie pochowane elementy. Bardzo lubię takie podejście, bo w niewielkim pudełku producent może schować wiele akcesoriów. Trzeba jednak pamiętać, aby przypadkiem ich nie wyrzucić!

Odkurzacz 70mai

W zestawie dostaniemy:

  • odkurzacz Xiaomi 70mai PV01,
  • dyszę szczelinową,
  • dyszę ze szczotką,
  • etui,
  • kabel do ładowania.

Odkurzacz jest naprawdę bardzo ładny. U mnie stoi w sumie na półce i całkiem nieźle się komponuje… Wygląda trochę jak oczyszczacze powietrza od Dyson. 70mai naprawdę postarało się, żeby nie był jak „typowy odkurzacz ręczny”.

Na odkurzaczu znajdziemy trzy diody oraz przycisk do włączenia. Diody sygnalizują procent naładowania baterii (trzy to maksymalnie, jedna to minimum). Poza tym jest nakładka, którą zdejmujemy, gdy chcemy odkurzyć. Dzięki tej nakładce możemy umieścić odkurzacz w typowym uchwycie na kubek. Przydatne.

Odkurzacz jest bezworkowy, kurz zbiera się w pojemniku wynoszącym 100 ml. Powinien on wystarczyć przy średnio zabrudzonym aucie, ale jeśli macie naprawdę dużo resztek jedzenia, to może się okazać, że będziecie musieli opróżniać go w trakcie sprzątania.

Odkurzacz 70mai

W zestawie dostajemy także dwie dysze, które możemy na niego założyć – dyszę szczelinową oraz dyszę ze szczotką. Dzięki temu łatwiej dostać się do zakamarków oraz odkurzyć fotele.

Odkurzacz 70mai

Odkurzanie

To jak sobie faktycznie radzi odkurzacz 70mai? Najlepiej sprawdzić to w praktyce! Na szczęście miałem samochód, który potrzebował odkurzania, więc mogłem przetestować nowy odkurzacz.

Siła ssania odkurzacza to 5000 Pa i 80 W. Odkurzacz ciągnie dobrze, ale mógłby trochę mocniej. Bardzo dobrze sprawował się na siedzeniach i elementach plastikowych. Z trudnym brudem było już ciężej niestety. Moim zdaniem 70mai powinno tutaj jeszcze go „podkręcić’.

Odkurzacz 70mai

Przydatna jest taka funkcja, że odkurzacz 70mai podczas sprzątania nie podnosi kurzu. Posiada też system filtracji, który powstrzymuje zanieczyszczenia.

Odkurzacz waży zaledwie 0,7 kg i jest bardzo wygodny w użyciu. Materiał, z którego został wykonany, jest przyjemny w dotyku, a rączka naprawdę dobrze leży w dłoni.

Poniżej znajdziecie kilka zdjęć przed oraz po sprzątaniu, które pokażą, jaki zastałem samochód i jakim go zostawiłem 🙂

Przed

Po

Zacznijmy od siedzeń. Odkurzacz poradził sobie z nimi bardzo dobrze. Zniknął wszelki kurz i piasek. A żeby wspomóc czyszczenie, ‚szorowałem” je dyszą ze szczotką. Z kolei żeby dostać się pod fotel albo do wnętrza  uchwytów na pojemniki, użyłem dyszy szczelinowej. Tak jak pisałem wyżej, tutaj musiałem już więcej się „namachać”. Odkurzałem zarówno tapicerkę, jak i plastikowe elementy. Duży plus? Czas działania, odkurzacz wystarczy nawet do większych aut.

Odkurzacz 70mai – Podsumowanie

W trakcie odkurzania wykorzystałem obie końcówki, które są w zestawie. Efekt jest jak najbardziej zadowalający. Odkurzacz 70mai może pracować 24 minuty. W porównaniu do trzech minut, z którymi zawsze ścigałem się na myjni, jest to naprawdę duża różnica 😉

Odkurzacz 70mai

Więc jeśli szukacie dobrego odkurzacza, który wygląda elegancko (on naprawdę jest ładny i dopracowany…!), to odkurzacz 70mai jest bardzo dobrym wyborem. Niech mu tylko zwiększą moc i będzie po prostu ideałem 🙂

Jedyny minus to jego głośność. Odkurzacz generuje hałas na poziomie 65–70 db, czyli naprawdę dużo. Ma sporą moc, więc to pewnie dlatego, ale na dłuższą metę może być to nieco uciążliwe.

Jeśli szukacie takiego odkurzacza, to możecie go kupić tutaj.


Kompletnie zwariowany na punkcie smart. Jeśli tylko pojawi się coś nowego, to koniecznie musi to dostać w swoje ręce i przetestować. Lubi rozwiązania, które się sprawdzają, i nie znosi bezużytecznych gadżetów. Jego marzeniem jest zbudować najlepszy portal z obszaru smart w Polsce (a później na świecie i Marsie w 2025).

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

2 myśli na “Odkurzacz 70mai – recenzja odkurzacza do samochodu

  1. Piotrekfr pisze:

    Ja auto odkurzam tradycyjnym sprzętem. Od kiedy żona dostała na urodziny od koleżanek irobota to ten tradycyjny stoi w garażu i jak coś się rozsypie w aucie jeszcze tego samego dnia odkurzam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *