Już wkrótce będziemy mieli przetestowane całe portfolio produktów 70mai 😉 Firma ta produkuje sprzęt smart do samochodów i jest powiązana z Xiaomi. Kolejnym produktem, który mieliśmy okazję recenzować, był czujnik ciśnienia w oponach. Jak się sprawdził? Sprawdźcie poniżej!

Czujnik ciśnienia w oponach dotarł do mnie od firmy Cyfra.eu o jeden dzień za późno. Dlaczego za późno? Bo dostałem go jeden dzień po tym, jak na drodze S8 przebiło mi oponę! Kompletny zbieg okoliczności, który sprawił, że chciałem zamontować go jeszcze bardziej i przetestować, czy faktycznie dobrze pokazuje mi ciśnienie w oponach.

Czujnik ciśnienia w oponach 70mai – unboxing

Jeśli chcecie zobaczyć, co znajduje się w opakowaniu z czujnikiem ciśnienia, to serdecznie zapraszam Was do obejrzenia naszego unboxingu. A jeśli lubicie spojlery, to napiszę tylko, że ponownie otrzymaliśmy eleganckie pudełko i sprytnie pochowane w nim wszystkie elementy oraz bardzo ładny produkt. 70mai ma naprawdę dobrych projektantów.

W zestawie znajdują się cztery nakrętki na wentyle, elementy montażowe oraz urządzenie, które montujemy na desce rozdzielczej. Ważne jest, żeby było umiejscowione w dobrze nasłonecznionym miejscu. A to wszystko dlatego, że  ma małe panele słoneczne! Dzięki temu się doładowuje. Oczywiście możemy je naładować kablem, tylko po co? Deska rozdzielcza jest zazwyczaj dobrze nasłoneczniona, więc warto to wykorzystać.

Czujnik ciśnienia w oponach

Czujnik ciśnienia w oponach – montaż

Kiedy zobaczyłem wszystkie elementy, poważnie zastanawiałem się, czy montaż będzie skomplikowany. Odpowiedź brzmi – nie. Montaż jest naprawdę banalny! Ściągamy zakrętki z wentylu, dajemy nakładkę, a później samo urządzenie do mierzenia ciśnienia. Dobre dokręcenie nakładki jest kluczowe, żeby powstrzymać ewentualnych złodziei przed ukradnięciem naszych urządzeń. Po dokręceniu niemożliwe jest ściągnięcie ich za pomocą palców. Konieczny jest klucz francuski.

Czujnik ciśnienia w oponach

Po nałożeniu urządzeń na wszystkie cztery koła montujemy na desce rozdzielczej panel, który pokazuje nam aktualne ciśnienie oraz temperaturę kół. Wszystko działa przez Bluetooth i, mimo że nie lubię tego sposobu komunikacji, to tu się sprawdza.

Czujnik ciśnienia w oponach

Specyfikacja techniczna

Jeśli lubicie trochę specyfikacji technicznej, to tutaj znajdziecie trochę więcej informacji.

 • Wyświetlanie w czasie rzeczywistym wyników pomiaru ciśnienia i temperatury opon
 • Ładowanie solarne lub micro USB
 • Wyświetlacz LCD
 • Łączność bezprzewodowa: Bluetooth 4.2
 • Kompatybilność: Android 4.4, iOS 8.0 lub wyższe
 • Zakres pomiaru ciśnienia: 0.0 – 8.0 BAR
 • Zakres temperatur pracy: -40℃ ~ 80℃
 • Dokładność pomiaru ciśnienia: do 0,1 BAR
 • Dokładność pomiaru temperatury: do 3℃
 • Wymiary odbiornika: 8,99 x 7,86 x 2,86 cm
Opakowanie zawiera:
 • Xiaomi 70mai odbiornik sygnału z czujników z panelem solarnym
 • 4 czujniki
 • 4 nakrętki z bateriami
 • Metalowy klucz
 • Klipsy do rozkręcania czujników
 • Kabel microUSB

Aplikacja

Jak wszystkie (oprócz odkurzacza) sprzęty 70mai ten również można podłączyć do aplikacji. Dzięki niej dowiedziałem się, że mój model to nie 70mai tire pressure tylko 70mai tire pressure lite.

Po sparowaniu jej z aplikacją mamy podgląd do wszystkich informacji, które pokazują się na wyświetlaczu, czyli ciśnienia oraz temperatury opon.

Poza tym możemy ustawić wiele funkcji:

 • jakie powinno być prawidłowe ciśnienie opon,
 • kiedy powinniśmy dostać alert o tym, że opona się grzeje
 • zwiększyć jasność ekranu
 • włączyć tryb uczenia (pompowanie oraz spuszczanie powietrza z opony)
 • oraz wiele więcej

Czujnik ciśnienia w oponach – Czy to się przydaje?

System w moim samochodzie przekazuje informację, jeśli zostanie wykryta duża różnica ciśnień, ale nie informuje o tym, na ile dopompowane są koła. A ja lubię wiedzieć takie rzeczy. Jeśli Wy też, a wasz  samochód nie podaje ciśnienia w poszczególnych oponach, to moim zdaniem takie urządzenie jest przydatne.

Czujnik ciśnienia w oponach

Samo urządzenie  informuje nas także o niebezpieczeństwie. Jeśli wykryje duży spadek ciśnienia w jednej z opon, to uruchamia alert. Wyświetla się ikona – jest identyczna jak w różnych samochodach,  tak więc na pewno ją zrozumiemy.

Zaletą też jest to, że nie musimy ciągnąć kolejnego kabla. Światło słoneczne spokojnie wystarcza, a ikonka słoneczka informuje nas o tym, że sprzęt właśnie się ładuje. Wyświetlacz montujemy na taśmie 3M.

Same czujniki są wodoodporne, a maksymalne ciśnienie, które może być mierzone to 11 bar.

Wyświetlacz LCD jest ok, nawet jak jest słonecznie to widać z niego wszystkie informacje. Oczywiście raczej zerkamy na niego od czasu do czasu, niż patrzymy na niego cały czas. Jeśli chcemy sobie sprawdzić jakie aktualnie mamy ciśnienie to klikamy na power z boku i gotowe.

Czujnik ciśnienia w oponach

Podsumowując, uważam, że jest to naprawdę przydatny gadżet, który przy okazji nie “szpeci” naszej  deski rozdzielczej. Daję więc ponownie zielone światło 70mai 🙂

Sprzęt możecie kupić w tym miejscu.


Kompletnie zwariowany na punkcie smart. Jeśli tylko pojawi się coś nowego, to koniecznie musi to dostać w swoje ręce i przetestować. Lubi rozwiązania, które się sprawdzają, i nie znosi bezużytecznych gadżetów. Jego marzeniem jest zbudować najlepszy portal z obszaru smart w Polsce (a później na świecie i Marsie w 2025).

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *