Testowałam już wiele szczoteczek sonicznych, ale to nie znaczy, że przetestowałam cały asortyment dostępny na świecie. Cieżko jest wpaść na coś nowego przy szczoteczce do zębów. Zobaczmy jednak czy Nandme NX 7000 różni się od swojej konkurencji i czy jest warta zakupu. To co? Lecimy?
Specyfikacja techniczna
Zacznijmy od tych nieprzyjemnych numerków i cyferków, żeby mieć to z głowy.
- Model: NX7000
- Zawartość opakowania: Szczoteczka, 12 główek, kabel USB-C, instukcja
- Wodoodporność: IPX7
- Napięcie: 3.7V
- Moc: 3W
- Bateria: 2600 mAh
- Głośność pracy: do 68dB
- Żywotność baterii: nawet do 365 dni
- Silnik soniczny typu Maglev (z lewitacją magnetyczną) Center Axis Sonic Motor
- Do 41000 ruchów na minutę
- 3 poziomy intensywności w 5 programach szczotkowania (o których za moment opowiem wiecej)
- waga: 125g (już z końcówką)
Unboxing i pierwsze wrażenie Nandme NX 7000
Szczoteczka Nandme NX 7000 przychodzi w białym opakowaniu, które ma na sobie całkiem ładne zdjęcie tejże szczoteczki. To, co mnie zaskoczyło, to, to, że mamy aż 12 główek. Więc teoretycznie na start dostajemy roczny zestaw (biorąc pod uwagę, że przynajmniej raz na miesiąc wymieniamy taką szczoteczkę). Jeszcze się nie spotkałam z modelem szczoteczki, który by posiadał aż tyle główek. Zazwyczaj były to 3 lub co najwyżej 5. Wg mnie jest to pierwszy plus dla tej szczoteczki.
Nasza szczoteczka jest biała a jej „body” nie jest gładkie, a wręcz pokryte takimi wypukłymi paseczkami. To jest według mnie rownież plus bo szczoteczkę wygodnie się trzyma w ręce i nie zjeżdża przy myciu.
Dostajemy w zestawie też kabel USB-C. Trochę nie wygodne jest jej ładowanie bo musimy od dołu ją otworzyć i tam dopiero wpiąć kabel. Jednak producent obiecuje nam 365 dni działania więc czy ładowanie jej raz na rok w ten sposób będzie bardzo problematyczne? Odpowiedź na to pytanie zostawiam Wam, moi drodzy czytelnicy!
Od razu rzucają się też w oczy tryby i poziomy mocy. Trybów mamy aż 5 i 3 poziomy mocy. O tym więcej jeszcze za moment.
Zauważyłam też, że włosie szczoteczek jest dość miękkie, przez co trochę sceptycznie podeszłam do pierwszego użycia szczoteczki osobiście wolę kiedy to włosie jest troszkę twardsze.
Jednej rzeczy mi brakuje tutaj i jest to ta mała końcówka ochronna na włosie szczoteczki. W Oclean X Pro właśnie takie końcówki są dzięki czemu mam poczucie, że szczoteczka jest czyściejsza.
Działanie szczoteczki
Porozmawiajmy sobie teraz o tym jak Nandme NX 7000 w ogóle się sprawdza.
Zacznijmy od poziomów mocy. Jak już wspominałam mamy ich 3:
- delikatny,
- średni,
- silny
Dla mnie silny był idealny i mimo, że szczoteczka ma miękkie włosie całkiem dobrze sobie radziła z czyszczeniem zębów. Poziomy mocy przełączamy tym okrągłym przyciskiem.
Tryby przełączamy poprzez naciskanie tego większego przycisku na szczoteczce Nandme NX 7000. Minus jest tak, że musimy to zrobić szybko zaraz po uruchomieniu szczoteczki. W trakcie jej pracy już nie możemy zmienić wybranego trybu.
Tryby prezentują się tak:
- Delikatny – 31000/min, 47 dB,
- Czyszczenie – 37000/min, 63 dB,
- Wybielanie – 41000/min, 59 dB,
- Polerowanie – 35000/min, 62 dB,
- Masaż – 3500/min, 61 dB.
U mnie najczęściej witał ten drugi tryb. Na nim według mnie szczoteczka Nandme NX 7000 działa najlepiej. Jednak to oznacza, że mamy aż 15 opcji do wyboru. Całkiem sporo jak na budżetową szczoteczkę.
Szczoteczka Nandme NX 7000 na codzień
Zacznę od tego, że szczoteczka bardzo ładnie się prezentuje. Podoba mi się i jej kształt i jej kolor. Może i nie wygląda na super luksusową, ale jest to urządzenie, którego nie powstydzicie się wystawić łazience. Działa bez zarzutów a jej moc jest dobrze dopasowana do potrzeb użytkownika. Nie jest też mega głośna i co więcej Nandme NX 7000 nie chlapie wodą jak co poniektóre szczoteczki kiedy są wyciągane z jamy ustnej.
Na początek użytkowania musimy zawsze spojrzeć na szczoteczkę i sprawdzić, jaki tryb będzie nam odpowiadał. Szczoteczka nie zapamiętuje trybu, który używamy najcześciej wiec trzeba ją za każdym razem ustawić.
Jest to troszkę problematyczne na początku, później jak już wiemy co i jak będzie nam to przychodzić bez problemu.
Szczoteczka daje nam znać o zmianie strony szczotkowania co 30 sekund a po 2 minutach się sama wyłączy. Jest to bardzo dobry zabieg, którego brakowało mi w ostatniej szczoteczce, którą recenzowałam, czyli Oclean Endurance.
Są to szczoteczki mniej więcej w tym samym przedziale cenowym wiec na spokojnie mogę je porównać i powiedzieć, że tutaj Nandme NX 7000 wygrywa walkę.
Plus i minusy Nandme NX 7000
Zacznijmy od plusów:
- 12 główek w zestawie,
- kabel USB-C do ładowania,
- długi czas pracy – do 365 wg producenta,
- 5 trybów pracy
- 3 moce
- ładny design,
- prosta obsługa,
- delikatne włosie (dla niektórych może być plusem, wiec zostawię je tutaj),
- skuteczne czyszczenie,
- nie wali po zębach a je rzeczywiście czyści,
- niska cena,
- jest dość cicha,
- daje znać po 30 sekundach aby zmienić stronę i wyłącza się po 2 minutach.
To teraz te gorsze rzeczy, które dostajemy wraz ze szczoteczką:
- brak połączenia z jakąkolwiek aplikacją (dla niektórych to plus dla innych minus, ja zostawiam to tutaj),
- ładowanie przez kabel, a nie przez np. podstawkę jak to było w Oclean X Pro,
- brak ładowarki w zestawie – dostajemy sam kabel,
- nie mamy też ochronki na włosie, przez co może nam się wydawać, że nie jest higienicznie w 100%.
Podsumowanie
Nandme NX 7000 jest całkiem ciekawą i tanią szczoteczką. Ma ładny design i sprawdza się bardzo dobrze. Nie mamy tutaj jednak zaawansowanych funkcji czy połączenia z aplikacją. Dla niektórych to plus dla niektórych minus. Dla mnie osobiście minus, bo już przyzwyczaiłam się, do tego, że mogę sprawdzić czy dobrze czyszczę zęby w aplikacji Oclean.
Do samego wyglądu nie mam żadnych uwag, wytłoczenia na „body” super się sprawdzają i rzeczywiście dobrze się szczoteczką pracuje. Jest lekka, ma wystarczającą ilość ustawień.
Jest to szczoteczka która sprawdzi się każdemu jeśli nie przeszkadzają nam jej wyżej wymienione minusy.
Jeśli jeszcze nie macie prezentu na święta, myślę, że ta szczoteczka sprawdzi się super. Mogę ją polecić z czystym sumieniem, mimo mojego początkowego sceptycyzmu co do włosia końcówki.
Jeśli chcecie kupić tą szczoteczkę to wersję 7000 kupicie pod tym linkiem, a wersję 8000 pod tym linkiem.