W zeszłym tygodniu pojawiła się u mnie lampka nocna Xiaomi na ruch. Możecie ją dostać w praktycznie każdym sklepie Xiaomi. Jak się sprawuje i czy warto ją kupić? Zapraszamy do naszej recenzji.

Lampa nocna Xiaomi aktywowana ruchem nie posiada żadnych funkcji Smart, musimy wziąć na to poprawkę. Odpadają więc możliwości automatyzacji, czy spięcia jej z naszymi systemami automatyki domowej. Mimo wszystko, ta lampka i tak się nam przyda i będzie „trochę” Smart.

Lampka nocna Xiaomi – Pierwsze wrażenie

Lampka, którą dostałem to lampka pierwszej generacji, która przyszła w zwykłym pudełku. W środku znajdziemy lampkę, plastik do montażu oraz instrukcję. Plastik do montażu możemy wykorzystać np. w garderobie. Możemy o niego zawiesić lampkę i dać ją wśród naszych ubrań.

Jeśli chodzi o estetykę lampki to jest wykonana w aktualnym stylu Xiaomi, czyli dość minimalistycznie. Zamontowany LED od razu skojarzył mi się z bramką Aqara Hub. Lampka jest zasilana przez trzy baterie AA, których nie znajdziemy w zestawie. Musimy mieć je na stanie, albo poświęcić pilota.

Lampka nocna Xiaomi

Na tyle lampki znajduje się przycisk regulujący jasność świecenia. Lampka może świecić mocno lub słabo. Ja ze swojej strony zostawiłem mocne świecenie, bo słabe daje naprawdę niewiele światła.

Montaż i sposób działania

Lampka nocna Xiaomi może być zamontowana na trzy sposoby:

 1. Z tyłu ma taśmę 3M, więc możecie ją przykleić do ściany, gdziekolwiek chcecie.
 2. Posiada specjalny plastik do montażu, więc możecie ją powiesić.
 3. Możemy ją postawić w dowolnym miejscu

Ważne jest, żeby było to miejsce, które wam się w rzeczywistości przyda. Lampka zaświeca się wtedy, gdy jest ciemno i wykryje ruch. Posiada wbudowany czujnik światła, więc możecie mieć pewność, że w ciągu dnia nie będzie się niepotrzebnie zapalać.

Lampka nocna Xiaomi na co dzień

Lampkę nocną Xiaomi zamontowałem w łazience. Miała za zadanie świecić, jeśli w nocy ktoś z domowników planował wyjść do łazienki, a nie chciał zapalać mocnego światła. Lampka sprawuje się przy tym znakomicie. Praktycznie w ogóle nie ma już potrzeby zapalania głównych świateł.

Lampka nocna Xiaomi

W efekcie jesteśmy mniej rozbudzeni i nie mamy takiego szoku jak dotychczas. Lampka zadziałała w 10 przypadkach na 10. Gdy jest się w łazience (i trochę porusza) to świeci przez cały czas. Nawet nie sądziłem, że taki sprzęt tak mi się przyda.

Oczywiście brakuje funkcji smart i możliwości spięcia z aplikacją. Ale o tym problemie pisałem już Wam na początku.

Dane techniczne

Jeśli chodzi o dane techniczne tej lampki to znajdziecie je poniżej:

Model
 • MJYD01YL
Rodzaj produktu
 • Lampka
Zasilanie
 • 3× bateria AA
Moc
 • 0,25 W
Temperatura koloru
 • 2700K
Strumień świetlny
 • 0,7 lm
 • 3,8 lm
Kolor
 • Biały
Wysokość
 • 84 mm
Szerokość
 • 84 mm
Grubość
 • 36 mm
Waga
 • 141 g

Podsumowanie

Podsumowując, lampka nocna Xiaomi sprawdza się w swojej roli. Dotychczas miałem kilka podobnych lampek i wszystkie mnie rozczarowały. To jest pierwsza lampka, która w rzeczywistości wykonuje swoje zadanie. Jeśli chcecie mieć niewielkie światło, które Wam oświeci drogę w nocy to jest to idealny wybór.

Podobał Ci się nasz artykuł? Polub nas na naszym profilu Facebook!
Interesuje Cię tematyka Smart Domów? Dołącz do naszej grupy na Facebooku!
Masz pytania odnośnie Xiaomi? Znajdź odpowiedzi na naszej grupie na Facebooku!
A jeśli poza czytaniem o technologii lubisz na nią popatrzeć to zapraszamy Cię na nasz profil Instagram!

Powiązane posty

Jedna myśl na temat “Lampka nocna Xiaomi na ruch – Recenzja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *