Czas na pojedynek! W dzisiejszym artykule Viomi S9, czyli najnowszy robot odkurzający ze stacją do samoopróżniania ze świetnej, znanej rodziny robotów, kontra wciąż mało popularny w kraju nad Wisłą – Proscenic M7 Pro. Jeśli wpisaliście w wyszukiwarkę pytanie, jaki wybrać robot ze stacją opróżniania, to ten artykuł będzie dla Was odpowiedzią.

Ludzie są leniwi – taka jest prawda. Jednak często prowadzi to do… innowacji. Ja również jestem leniwy i najchętniej zautomatyzowałabym wszystko. Nowa generacja robotów odkurzających, które nie tylko posprzątają za nas mieszkanie, ale również posiadają specjalne stacje do samoopróżniania (żebyśmy nie musieli ich zbyt często czyścić), to jasny znak, że nie chce nam się sprzątać 😉 Dlatego postanowiłem porównać dwa modele robotów odkurzających: Proscenic M7 Pro vs Viomi S9. Na koniec tego artykułu znajdziecie odpowiedź na pytanie, jaki wybrać robot ze stacją opróżniania!

Wygląd Viomi S9 i Proscenic M7 Pro

Zacznę od wyglądu i wykonania. Co prawda o gustach się nie dyskutuje, ale i tak warto na to zwrócić uwagę. Proscenic jest czarny. I to zarówno robot, jak i stacja są lśniąco czarne. Ładne i eleganckie, ale bez szału czy efektu “wow”.

Viomi postanowiło zaszaleć ze swoim S9. Jest on biało-złoty i rzuca się w oczy. Stacja też jest wykonana w tym stylu, co wspólnie tworzy świetną całość. Viomi S9 jest najładniejszym robotem, jaki dotychczas widziałem. Mimo że Proscenic nie jest zły, to w kwestii wyglądu:

Viomi – Proscenic 1 : 0

Stacja samoopróżniająca

Jak wyglądają jednak stacje porównywanych urządzeń, czyli elementy, dla których zastanawiamy się nad tymi dwoma robotami? Stacja Viomi jest generację wyżej, producent zastosował więc nowsze technologie niż w przypadku Proscenic.

Najważniejszą zmianą jest sposób odbierania śmieci. Proscenic M7 Pro posiada starszy sposób, czyli zrzut jest od dołu, podczas, gdy Viomi kompletnie przeprojektowało ten proces i robi to od tyłu. W efekcie cały proces jest efektywniejszy.

Zaletą Viomi jest również to, że stacja posiada własny wyświetlacz, który jest idealnie wpompowany w obudowę. Wyświetlacz informuje nas o tym, że powinniśmy wymienić worek, wskazuje też, jaki jest poziom naładowania robota i czy aktualnie trwa opróżnianie worka.

Jeśli chodzi o hałas, to jest w obu urządzeniach jest podobnie. Roboty są niemiłosiernie głośne. Finalnie zatem ponownie wygrywa Viomi.

Viomi  – Proscenic  2 : 0

Sprzątanie i mopowanie

Teraz czas przejść do kwestii sprzątania i mopowania. W kwestii informacji technicznych ponownie odrobinę wygrywa Viomi, gdyż jest w stanie sprzątać dłużej (220 minut vs 200 minut). W codziennym użytkowaniu oba roboty radzą sobie bardzo dobrze i odkurzą do około 300 metrów kwadratowych. Z odkurzaniem nigdy nie ma najmniejszego problemu i na przykład mieszkanie 70 metrów kwadratowych zostanie ogarnięte w około 45 minut.

Proscenic M7 Pro

Tryb mopowania w obu robotach jest identyczny, czyli w jodełkę. Nie jest to najlepszy sposób mopowania, ale akceptowalny. Dopiero najnowszy Roborock S7 ma lepszy sposób mopowania. Możemy zatem powiedzieć, że mamy tutaj remis.

Viomi – Proscenic  3 : 1

Aplikacja

Viomi S9 posiada wszystkie zdobycze nowej technologii, jeśli mowa o aplikacji. Jest wiele map, ustawianie pomieszczeń, wirtualne ściany itd. Wszystko odbywa się w bardzo dobrze znanej aplikacji Mi Home.

Aplikacja Proscenic jest chaotyczna. Gdy jej używam, mam wrażenie, że ktoś chciał mieć wszystkie opcje i je wrzucił, ale bez większego przemyślenia. Nie przepadam za nią i uważam, że powinna zostać diametralnie przeprojektowana. Ponownie zatem wygrywa Viomi.

Viomi – Proscenic   4 : 1

Który robot ze stacją opróżniania jest tańszy?

Czas sobie odpowiedzieć na pytanie, ile za te urządzenia trzeba zapłacić? Roboty różnią się ceną. Proscenic M7 Pro znajdziecie na Allegro w cenie niecałych 2 000 złotych.

Proscenic M7 Pro

Viomi S9 dostaniecie na InteligentnyDom.co w cenie 2 449 złotych. Jasno zatem widać, że to Proscenic tym razem wyszedł obronną ręką.

Viomi – Proscenic  4 : 2

Podsumowanie, czyli który robot ze stacją opróżniania kupić?

Czas zatem na odpowiedź na główne pytanie, który robot kupić? Patrząc na punkty, mamy zwycięzcę – Viomi. Co prawda Proscenic dostaniecie za niecałe 500 złotych taniej, jednak, moim zdaniem, warto dorzucić trochę więcej złotych i mieć naprawdę świetnego robota. Ja z niego jestem mega zadowolony!

Wygrywa Viomi! 

Kup teraz

Zapraszamy do zakupu produktu na stronach wymienionych poniżej...

Viomi S9 Proscenic M7 Pro Proscenic M7 Pro


Kompletnie zwariowany na punkcie smart. Jeśli tylko pojawi się coś nowego, to koniecznie musi to dostać w swoje ręce i przetestować. Lubi rozwiązania, które się sprawdzają, i nie znosi bezużytecznych gadżetów. Jego marzeniem jest zbudować najlepszy portal z obszaru smart w Polsce (a później na świecie i Marsie w 2025).

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *