Aqara, wiodący dostawca inteligentnych produktów domowych, ogłosił wprowadzenie na rynek flagowej kamery domowej nowej generacji — Aqara Camera Hub G3. Nowy aparat to kamera obrotowa 2K z funkcją obrotu i pochylenia z lokalnymi funkcjami rozpoznawania twarzy i gestów, a także z wbudowanym koncentratorem Zigbee 3.0, umożliwiającym podłączenie do 128 akcesoriów Aqara. Jest już dostępny w sklepach marki Aqara Amazon w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Francji, a w nadchodzących tygodniach ma być również sprzedawany przez autoryzowanych sprzedawców Aqara w Ameryce Północnej, Europie i Azji.

Dzięki wydajnemu procesorowi wyposażonemu w NPU, Aqara Camera Hub G3 obsługuje funkcje rozpoznawania twarzy i rozpoznawania gestów, które mogą być używane do uruchamiania automatyki domowej. Użytkownicy mogą skonfigurować otrzymywanie powiadomień push, gdy ich małe dzieci wracają do domu lub gdy zostanie wykryty nieznajomy (tj. nie wykryto znajomej twarzy), lub zatrzymać nagrywanie wideo po rozpoznaniu twarzy członka rodziny lub zaprogramowanego gestu ręki. Funkcje obsługujące sztuczną inteligencję sprawią, że domy będą bezpieczniejsze i sprawią, że życie ludzi będzie jeszcze łatwiejsze, ponieważ użytkownicy mogą teraz uruchamiać automatykę domową za pomocą określonych gestów dłoni lub po prostu rozpoznanej twarzy.

Aqara Camera Hub G3

Kamera G3 obsługuje również automatyczne poruszanie się, śledzenie twarzy, a także śledzenie zwierząt, a wszystko to dzięki obiektywowi szerokokątnemu 110° oraz silnikowi obrotu i pochylenia, który zapewnia kąt obrotu do 340°. Silnik uchylno-obrotowy może być sterowany ręcznie, za pomocą wstępnie ustawionej ścieżki jazdy lub za pomocą automatyki domowej (na przykład, aby obrócić się do drzwi wejściowych po uruchomieniu czujnika drzwi i okien). W połączeniu z czujnikiem o wysokiej rozdzielczości 2304×1296 pikseli i nocnym widzeniem w podczerwieni zapewnianym przez diody LED 940 nm, które są niewidoczne w nocy, G3 chroni domy w 360 stopniach bez martwego pola, w dzień i w nocy.

W porównaniu do poprzednika (G2H Camera Hub), nowy G3 zapewnia inne zaawansowane funkcje, w tym:

  • Większa kompatybilność z platformami innych firm: jako kamera obsługuje nie tylko HomeKit Secure Video, ale także przesyłanie strumieniowe do inteligentnych wyświetlaczy Amazon Alexa i Google Assistant, a jako koncentrator umożliwia podłączonym urządzeniom podrzędnym obsługę szerokiej gamy – ekosystemy firmowe i asystenci głosowi, tacy jak HomeKit, Alexa, Google Home, IFTTT i inne;
  • Lokalne sterowanie podczerwienią: wbudowany kontroler IR umożliwia G3 automatyzację urządzeń kompatybilnych z podczerwienią, a automatyzacja IR jest lokalna, co oznacza, że ​​działa bez połączenia z Internetem;
  • Obsługa dwuzakresowego Wi-Fi: obsługiwane są zarówno sieci Wi-Fi 2,4 GHz, jak i 5 GHz;
  • Ochrona prywatności: jest wyposażony w przesłonę prywatności, która fizycznie zakrywa obiektyw aparatu, a przesłonę można aktywować ręcznie i automatycznie;
  • Port Type-C z wyjściem wideo: wykorzystuje nowoczesne i uniwersalne złącze, które obsługuje wyjście wideo w wysokiej rozdzielczości o niskim opóźnieniu za pośrednictwem protokołu UVC.
  • Aby uczcić premierę, Aqara oferuje teraz ograniczone czasowo zniżki na nowy Camera Hub G3 w swoich sklepach Amazon. Klienci z Ameryki Północnej będą mieli 20% zniżki przy czeku z kodem promocyjnym USG3PRGE w USA i Kanadzie, a kod będzie ważny do 24 listopada 2021 r. Aqara oferuje również francuskim klientom zniżkę 20 € w swoim sklepie Amazon.fr , z kodem promocyjnym CAMERAG3FR, a oferta wygaśnie 25 listopada 2021 r.


Kompletnie zwariowany na punkcie smart. Jeśli tylko pojawi się coś nowego, to koniecznie musi to dostać w swoje ręce i przetestować. Lubi rozwiązania, które się sprawdzają, i nie znosi bezużytecznych gadżetów. Jego marzeniem jest zbudować najlepszy portal z obszaru smart w Polsce (a później na świecie i Marsie w 2025).

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *