Jeśli macie w swoim domu jakieś urządzenia z HomeKit to macie poczucie, że można nimi sterować poprzez Siri – i jest to prawda. Siri, niestety, ale nie potrafi mówić po polsku więc lista komend, które można wymyślić jest ograniczona. W związku z tym przygotowaliśmy poradnik 10 najlepszych komend, które możecie powiedzieć do Siri, żeby sterować swoim domem.

Żeby móc sterować domem za pomocą Siri potrzebujecie kompatybilnego urządzenia, czyli iPhone’a ale nie tylko. Możecie to też zrobić za pomocą Apple Watch, AirPods podłączonych do iPhone’a i iPada. Jedynym urządzeniem, które posiada Siri, ale nie potrafi sterować urządzeniami jest MacBook.

Podstawa to włączenie opcje “Hey Siri”. Dzięki temu będzie mówić przedstawione poniżej frazy. Żeby to zrobić wystarczy, że wejdziecie w ustawienia, zjedziecie do: “Siri i wyszukiwanie” i zaznaczycie “Reaguj na “Hey Siri”. Później trzeba będzie powtórzyć frazę kilkukrotnie.

9 najlepszych komend

Poniżej znajdziecie dziesięć wybranych komend związanych ze sterowaniem inteligentnym domem.

Numer 1 – “Hey Siri, show me the front door camera.”

HomePod

Jeśli macie kamerę na drzwiach, która jest kompatybilna z HomeKit (np. Arlo) możecie poprosić Siri, żeby pokazała Wam kto przed nimi stoi. Jeśli połączycie to z Apple TV, wtedy na całym ekranie telewizora pokaże się postać, która czeka na otwarcie drzwi. Całkiem wygodne.

Numer 2 – “Hey Siri, good night”

Tak jak to opisywaliśmy w naszym poradniku dot. HomeKit Siri pozwala na grupowanie akcji w sceny. Jedną komendą możecie wywołać taką scenę. Przykładem jest good night, kiedy gasną światła, rolety zjeżdżają na dół, a drzwi zewnętrzne są zamknięte.

Numer 3 – “Hey Siri, turn off all the lights upstairs.”

Możesz grupować urządzenia nie tylko w sceny, ale także pokoje i obszary. Tym samym możemy zgasić wszystkie światła na górnym piętrze mówiąc jedną komendę.

Numer 4 – “Hey Siri, play my favourite playlist in Anna’s room.”

HomePod jak i inne urządzenia zgodne z AirPlay 2 są widoczne w aplikacji Apple Dom. Możecie wybrać waszą ulubioną playlistę, żeby rozbrzmiała w danym pokoju, albo całym domu.

Numer 5 – “Hey Siri, dim the lights downstairs to 40 percent.”

Za pomocą Siri i kompatybilnych z HomeKit ściemniaczach możecie obniżyć jasność w danym pomieszczeniu o dowolną liczbę procentów. Możecie nawet powiedzieć Siri, żeby dany pokój był najjaśniejszy i wtedy ściemni wszystkie pozostałe pokoje.

Numer 6 – “Hey Siri, close the shades in the living room.”

Siri pozwala na sterowanie scenami i grupami urządzeń oraz samymi pokojami. Bardzo wygodne jest kazanie jej obniżenie rolet w danym pomieszczeniu. Działa na zarówno roletach wewnętrznych jak i zewnętrznych.

Numer 7 – “Hey Siri, is the front door locked?”

Możecie poprosić Siri o sprawdzenie dowolnej rzeczy. Czy drzwi są zamknięte, czy okno jest zamknięte, a nawet czy światła są zapalone.

Numer 8 – “Hey Siri, what’s the temperature in the baby’s room?”

Możecie również zdalnie odpytywać o pomiary z czujników. Najpopularniejsze wartości to temperatura, wilgotność powietrza i poziom zanieczyszczenia powietrza. Nie musicie ani uruchamiać aplikacji ani podchodzić do czujników, wystarczy powiedzieć.

Numer 9 -“Hey Siri, it’s too hot in here.”

Na rynku istnieje wiele termostatów zgodnych z HomeKit. Poza nimi możecie też znaleźć wentylatory zgodne z HomeKit lub podłączyć zwykły wentylator do inteligentnego gniazdka, zgodnego z HomeKit. Wtedy wystarczy tylko powiedzieć magiczną frazę, a nasz inteligentny dom zaraz nam pomoże.

Podsumowanie

To wszystkie frazy jakie mamy dla Was przygotowane. Jeśli macie swoje komendy, których używacie i które mogłyby pojawić się w tym zestawieniu wtedy gorąco zachęcam Was do komentowania!

Źródło i zdjęcia: Reviewed, Apple


Kompletnie zwariowany na punkcie smart. Jeśli tylko pojawi się coś nowego, to koniecznie musi to dostać w swoje ręce i przetestować. Lubi rozwiązania, które się sprawdzają, i nie znosi bezużytecznych gadżetów. Jego marzeniem jest zbudować najlepszy portal z obszaru smart w Polsce (a później na świecie i Marsie w 2025).

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Jedna myśl na temat “9 najlepszych komend Siri do inteligentnego domu z HomeKit

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *