Smart wyświetlacze jak Google Nest Hub, czy Amazon Ech Show nie są jeszcze zbyt popularne nad Wisłą. Są jednak osoby, które je posiadają i znacznie większe grono osób, które się nad nimi zastanawiają. Jednak jednym z pytań, które się pojawia to jakie aplikacje wideo na nich działają. Czas odpowiedzieć na to pytanie.

W tym zestawieniu daliśmy 6 najpopularniejszych aplikacji wideo, które są powiązane z wyświetlaczami. Nie ma na nim Netflixa, gdyż jest to aplikacja, której nie uruchomicie na żadnym z wyświetlaczy. Jest jednak całe grono aplikacji, które uruchomimy.

YouTube

Świat byłby innym miejscem bez YouTube. Trochę lepszym, trochę gorszym. YouTube to natywna aplikacja na Google Nest Hub. Wystarczy powiedzieć „Play some dogs video” lub „Play Beyonce” i za chwilę uruchomi się aplikacja. Jednak jeśli zależy wam na konkretnym wideo to radzimy znaleźć je na komórce i puścić streaming na wyświetlacz.

Nest Hub świetnie wspiera Chromecast i automatycznie pokaże się w waszej sieci. Po prostu włączcie aplikację YouTube, znajdźcie film, który was interesuje i kliknijcie ikonkę Chromecast. Do sterowaniem video możecie używać zarówno telefonu jak i wyświetlacza.

YouTube na wyświetlaczu nie ma dedykowanej aplikacji do sterowania filmami. Możecie jednak używać interfejsu, żeby je przewijać lub włączyć napisy.

YouTube na Amazon Echo Show również występuje, ale musicie wymienić nazwę aplikacji. Czyli musicie powiedzieć” Play some dogs video on YouTube”. Wybieracie później video z listy proponowanych i uruchamiacie. Nie jest to tak szybkie jak na Google Nest Hub, ale możecie wybrać interesujące was wideo.

smart wyswietlacz

Amazon Prime Video

Amazon Prime Video to odpowiednik YouTube od Jeffa Bezosa. Jak można się domyślić, lepiej działa na Amazon Echo Show. Wystarczy, że powiecie konkretnie co chcecie obejrzeć i uruchomi się usługa. Jeśli powiecie coś ogólnego, to Alexa uruchomi przeglądarkę i zacznie szukać filmów w internecie.

Jeśli poprosicie Alexę o pokazaniu listy filmów, wtedy dostaniecie ją na ekranie i będziecie mogli wybrać ten, który was interesuje. Alexa jest też dość inteligentna. Możecie ją poprosić o puszczenie Wam komedii lub filmów z Tomem Hanksem.

Jeśli chodzi o Amazon Prime Video na Google Nest Hub to nie ma takiej możliwości. Google nie wspiera tej usługi, a chromecast w aplikacji nie rozpoznaje urządzenia jako pozwalającego na streaming. Tutaj niestety musimy obejść się smakiem.

Plex

Plex szczyci się tym, że działa na obu urządzeniach. Jest to jednak bardzo różne działanie. Na Google Nest Hub wystarczy, że uruchomicie telefon, włączycie aplikację i klikniecie Chromecast. Aplikacja zacznie działać.

Na Amazon Echo Show jedyny sposób to uruchomienie przeglądarki Silk lub Firefox. Nie jest to jednak wygodne rozwiązanie.

Twitch

Amazon jest właścicielem Twitch, więc integracja jest perfekcyjna. Wystarczy, że powiecie komendy typu: „Alexa, open Twitch” lub „Alexa, asa Twitch for popular Channels” i zaraz uruchomi się ekran. Możecie wybrać interesujące was programy lub gry.

Twitch działa też na Google Nest Hub. Ponownie rozwiązaniem jest chrommcast i puszczanie go z telefonu. Nie ma natywnego wsparcia dla tej aplikacji.

Hulu

Hulu działa na Amazon Echo Show na podobnej zasadzie jak Amazon Prime Video. Wystarczy, że powiecie komendy typu: „Alexa, open Hulu” i zaraz pojawią się interesujące was filmy. Żeby poprawnie działać, przy pierwszym uruchomieniu musicie zalogować się do usługi.

Hulu na Google Nest Hub ponownie działa przez Chromecast i za pomocą telefonu. Możecie ją jednak sterować głosowo. Wystarczy, że w sekcji video w aplikacji Google Home wpiszecie swój login i hasło.

smart wyswietlacz

Vimeo

Vimeo lepiej działa na Google Nest Hub. Ponownie jednak jest to droga Chromecast. Identycznie jak przy pozostałych aplikacjach musicie uruchomicie telefon i włączyć streamowanie.

Żeby uruchomić Vimeo na Amazon Echo Show musicie uruchomić przeglądarka Silk lub Firefox. Jest to jedyny sposób, żeby móc oglądać te filmy na sprzęcie Amazon.

Podsumowanie

Jak się mogliśmy domyślić YouTube działa świetnie na sprzętach Google, a Amazon Prime Video na produktach Amazon. Cała reszta aplikacji działa różnie.

Przewagą Google jest Chromecast, który jest dość wygodny w użytkowaniu.

Mamy nadzieję, że ten mini poradnik był dla was przydatny 🙂 Jak co dzień, dawajcie znać w komentarzach 😉


Kompletnie zwariowany na punkcie smart. Jeśli tylko pojawi się coś nowego, to koniecznie musi to dostać w swoje ręce i przetestować. Lubi rozwiązania, które się sprawdzają, i nie znosi bezużytecznych gadżetów. Jego marzeniem jest zbudować najlepszy portal z obszaru smart w Polsce (a później na świecie i Marsie w 2025).

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz