Dzień Ojca to świetna okazja do tego, by sprezentować naszemu tacie gadżet, który będzie przede wszystkim użyteczny. Taki sprzęt powinien być również wsparciem podczas jego codziennych aktywności.

Zapraszamy do kolejnego poradnika zakupowego. Tym razem skupimy się na prezentach z okazji Dnia Ojca, które z całą pewnością wywołają szeroki uśmiech na twarzy obdarowanego taty. Wybór odpowiedniego upominku jest trudny, dlatego tradycyjnie już śpieszymy Wam z pomocą. Zaczynamy!

Lokalizator na Dzień Ojca

Mężczyznom czasami zdarza się coś zgubić. Można w zasadzie stwierdzić, że mężczyznom czasami zdarza się czegoś NIE zgubić. Nasi ojcowie gubią zazwyczaj klucze do samochodu, pendrive’y z ważnymi danymi lub zdjęciami z wakacjami, a także portfele z dokumentami, kartami debetowymi i gotówką. Mamy więc rozwiązanie idealne dla osób roztargnionych — kieszonkowe lokalizatory. Te niewielkie urządzenia z łatwością przytwierdzimy do przedmiotów, które często znikają z zasięgu wzroku. Lokalizatory bezproblemowo współpracują z nowoczesnymi smartfonami, które ułatwiają odnalezienie cennych przedmiotów. 

samsung smarttag

fot. Samsung

Korzystając z lokalizatorów bez problemu odnajdziemy rzeczy, które znajdują się stosunkowo niedaleko nas. Wystarczy podążać za dźwiękiem emitowanym przez niewielkie urządzenie, by w ciągu kilku chwil skutecznie oszczędzić sobie nerwów. Ojcowie, którzy na co dzień korzystają z iPhone’ów, z całą pewnością ucieszą się z prezentu w postaci lokalizatorów Apple AirTag. Posiadacze smartfonów Samsung Galaxy wykorzystają zaś pełnię możliwości lokalizatorów Galaxy SmartTag, które wspierają Galaxy Find Network. Rozwiązanie to umożliwia uzyskanie informacji na temat lokalizacji zagubionych przedmiotów, które utraciły połączenie z siecią Wi-Fi oraz siecią komórkową smartfona. Dla każdego coś dobrego!

Słuchawki bezprzewodowe

Ojcowie spędzają zazwyczaj długie godziny przed telewizorem. Codzienne seanse odbywają się zazwyczaj w porach wieczornych oraz nocnych, czyli dokładnie wtedy, gdy reszta domowników ma zamiar spokojnie odpoczywać w objęciach Morfeusza. Co więc zrobić, by zapewnić ojcu rozrywkę i niezapomniane wrażenia płynące z seansu, a sobie zagwarantować niczym niezakłócony sen? Sprezentować tacie słuchawki bezprzewodowe!

słuchawki bezprzewodowe sony

fot. Sony

Oczywiście przed zakupem należy upewnić się, że obecny w salonie telewizor oferuje możliwość podłączenia słuchawek bezprzewodowych. W przeciwnym razie będziemy musieli zdecydować się na zakup słuchawek tradycyjnych lub takich, które oferują obie te metody łączności. By zapewnić stuprocentową wygodę w trakcie wielogodzinnej konsumpcji treści wideo, warto postawić na słuchawki nauszne. Dostępnych na rynku propozycji jest wiele, a te najciekawsze dostępne są już w cenie około 200 złotych. Do wyboru mamy modele takie jak JBL TUBE 500BT, Philips ActionFit TASH402BK oraz SONY WH-1000XM4B, oferujące funkcję aktywnej redukcji szumów.

Powerbank

Na długi spacer po lesie warto zabrać ze sobą naładowanego powerbanka, by nie stracić kontaktu z bliskimi. Wiedzą o tym wszyscy, ale czy wie o tym każdy ojciec? Jeżeli macie wątpliwości, to podsuwamy kolejną propozycję upominku z okazji Dnia Ojca. W tym przypadku powerbank sprawdzi się doskonale! Na taki prezent należy wygospodarować kwotę wynoszącą około 200 złotych.

powierbank roidmi

fot. Roidmi

Banki energii stały się w ostatnich latach bardzo popularne, dlatego też godne uwagi sprzęty jesteśmy w stanie zakupić w naprawdę przystępnych cenach. Podczas podejmowania decyzji zakupowej warto wziąć pod uwagę powerbanki o pojemności wynoszącej przynajmniej 10000 mAh, a najlepiej 15000 mAh. Nie bez znaczenia jest też liczba portów wyjściowych i prąd ładowania. Dobrej jakości banki energii oferuje między innymi Xiaomi, a także Baesus. W kręgu naszych propozycji znajdują się więc modele takie jak Xiaomi Redmi 18W Fast Charger Power Bank 20000 mAh oraz Powerbank Baseus PPQD-I01 z kablem USB-C 20000 mAh 22,5W. Miejcie na uwadze fakt, że im bardziej pojemny powerbank, tym większa będzie jego masa.

Transmiter FM

Tego typu urządzenia cieszą się ogromną popularnością wsród osób, których samochody nie oferują systemów multimedialnych umożliwiających bezprzewodowe przesyłanie muzyki ze smartfonów. Jest to więc dobra propozycja na prezent na Dzień Ojca, a interesujące produkty z tej kategorii zakupimy już za około 100 złotych.

roidmi transmiter fm

fot. Roidmi

Niektóre dostępne w sprzedaży sprzęty oferują też funkcjonalności takie jak możliwość prowadzenia rozmów oraz umożliwiają ładowanie z wykorzystaniem złącza USB. Decydując się na zakup trzeba wziąć pod uwagę łatwość obsługi, stabilność połączenia oraz wymiary. Transmitery FM podłączamy bowiem do gniazda zapalniczki w pojeździe, a następnie ustawiamy odpowiednią częstotliwość w aplikacji i w radiu. Po chwili możemy cieszyć się z ulubionej muzyki wydobywającej się prosto z samochodowych głośników. Ciekawą propozycją takiego gadżetu jest Transmiter FM Xblitz X300 PRO, a także bardzo popularny model Xiaomi Mojietu Roidmi 3S.

Ekspres do kawy na Dzień Ojca

Ojcowie, którzy są smakoszami kawy, będą zachwyceni, gdy otrzymają w prezencie wymarzony ekspres do kawy. Oczywiście najlepszym wyborem jest zaawansowany ekspres automatyczny, którego obsługa możliwa jest również dzięki kompatybilnej aplikacji mobilnej. To opcja dobra dla gadżeciarzy i najbardziej wymagających użytkowników. Jeśli jednak dysponujemy ograniczonym budżetem, w cenie około 1000 złotych możemy zakupić podstawowy ekspres automatyczny, a za znacznie mniej godny uwagi ekspres kolbowy.

siemens ekspres automatyczny

fot. Siemens

W popularnych sklepach internetowych możemy zakupić urządzenia takie jak DeLonghi DL Dedica EC685M czy DeLonghi EC 221.B. Droższe, jednak bardziej zaawansowane modele, oferują więcej możliwości ustawień i personalizacji, by każdy z napojów cieszył podniebienie i wywoływał uśmiech na twarzy. Jeden z ciekawych modeli, które cieszą się niesłabnącą popularnością wśród klientów, to Siemens EQ.6 plus. To urządzenie, które nie tylko wygląda atrakcyjnie, ale też oferuje możliwość łatwego sterowania, jest wyposażone w młynek ceramiczny i umożliwia dostosowanie wielkości napoju do potrzeb każdego smakosza kawy.

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty