Wszystko jest smart. Mamy smart dom, smart telefon, smart auto, smart AGD, smart telewizor, budzik, buty, kurtki, odkurzacze, mopy i znacznie więcej! W tym świecie smart wszystkiego powstaje portal SmartMe!

Co za szalony świat

Każdego dnia jesteśmy zalewani informacjami o nowych smart urządzeniach. Dostajemy wiadomość o szóstej generacji szczoteczki, podczas gdy nie mieliśmy pojęcia, że było pięć wcześniejszych. Czytamy informacje o smart butach, zastanawiając się, dlaczego ktokolwiek miałby je kupować. Spotykamy dwóch znajomych kłócących się o to, który robot lepiej posprząta mieszkanie. A kiedy sami chcemy spróbować tego „bycia smart”, to dowiadujemy się, że najpierw musimy kupić co najmniej trzy różne bramki (czymkolwiek by one nie były) od trzech różnych producentów, albo znajdujemy ofertę firmy, która za niewielkie 10 tysięcy złotych zburzy nam wszystkie ściany po to, żeby mogła zapalić się jedna lampka. Możemy też sami spróbować coś zrobić, ale okazuje się, że kupujemy sprzęt z chińską instrukcją i gubimy się gdzieś w konfiguracji, zostając ze stówą w plecy. Istny smart chaos!

internet of things

Ale uwierzcie, wcale nie musi tak być. Jestem zafascynowany ideą bycia smart. Posiadania smart domu, smart samochodu, wykorzystywania smart urządzeń w sporcie, pracy czy na wakacjach. I nie jestem ani milionerem, ani programistą. Widzę, jak w wielu działaniach i miejscach smart urządzenia mogą nam pomóc, wyręczając nas w wielu rutynowych, domowych czynnościach oraz sprawiając, że będziemy czuć się bezpieczniej i zdrowiej.

To wszystko brzmi jak puste hasła, ale trzeba się przekonać na własnej skórze, że stoją za nimi konkretne rozwiązania, które mogą pojawić się w naszym życiu. Dlatego właśnie stworzyliśmy SmartMe. SmartMe, które ma być nie tylko blogiem technologicznym czy bazą sprzętów, ale także sklepem, projektami smart domów i promotorem bycia smart.

Teraz jest idealny czas. Twórcy prześcigają się pomiędzy sobą w jak najlepszym robieniu produktów smart domu. Na rynku pojawiają się chińscy producenci, tacy jak Xiaomi, którzy produkują intuicyjne, zaawansowane i bardzo eleganckie produkty. Rozwija się też Fibaro, polska firma, której produkty są przepiękne i na którą wielu producentów może tylko zerkać z zazdrością. Pojawia się też wiele, wiele innych firm, które produkują świetne sprzęty. Każdy z nich chce się wybić, pokazać światu i coś zmienić. Zmienić to, jak będzie wyglądał Twój dzień.

Czym jest SmartMe?

smartme

SmartMe to kompleksowy portal mówiący o byciu smart. Znajdziesz tutaj wszystko, co aktualnie jest na topie, jeśli chodzi o smart dom, smart samochód, smart życie. Recenzje, poradniki, newsy, porównania, rankingi – wszystko to, co jest istotne w związku ze smart sprzętami. Pisane przez znawców i pasjonatów, którzy będą pokazywać, że te sprzęty są po prostu dla każdego.

SmartMe to wkrótce również katalog produktów, baza, która będzie się ciągle rozwijać i powiększać. Tam znajdziecie wszystkie produkty, które naszym zdaniem są warte uwagi. Dowiecie się nie tylko tego, jaki jest opis danego produktu, ale też tego, czy jest najnowszy w danej linii, czy ma już swojego następcę lub też, czy działa z aplikacjami HomeKit albo Google Home. Znajdziecie odnośniki do poradników i recenzji. SmartMe to jedno miejsce, w którym znajdziecie wszystko, czego potrzeba do bycia smart.

W ramach SmartMe pomagamy – za pomocą naszej grupy na Facebooku czy też przy projektowaniu smart domów. Nasza idea jest prosta – każdy może być smart. Jeśli masz jakiś problem, to nie bój się do nas napisać. Zrobimy wszystko co w naszej mocy, żeby pomóc Ci go rozwiązać.

Naszą misją jest popularyzowanie rozwiązań smart. Wykorzystywanie technologii tak, żeby była użyteczna, spójna, ładna i niezawodna. Współpracujemy zarówno z producentami, jak i architektami wnętrz po to, żeby łączyć najnowszą technologię z najnowszymi trendami w modzie i zmieniać to, jak mogą wyglądać nasze mieszkania i domy. I to w taki sposób, żeby każdego było na to stać.

To co, zaczynamy?


Kompletnie zwariowany na punkcie smart. Jeśli tylko pojawi się coś nowego, to koniecznie musi to dostać w swoje ręce i przetestować. Lubi rozwiązania, które się sprawdzają, i nie znosi bezużytecznych gadżetów. Jego marzeniem jest zbudować najlepszy portal z obszaru smart w Polsce (a później na świecie i Marsie w 2025).

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *