Soundbar Xiaomi, który otrzymałem na testy, był dla mnie naprawdę dużym zaskoczeniem. Ot, pewnego dnia przyszedł kurier i wręczył mi paczkę. Co prawda miałem wrażenie, że ktoś pomylił soundbar z kijem bejsbolowym i w taki sposób go używał, ale cóż. W końcu pojawił się w moim domu pierwszy soundbar.
Pierwszy soundbar?! Tak, jest dokładnie tak, jak czytacie. Nigdy wcześniej nie miałem u siebie soundbara. Zawsze go chciałem, ale zawsze było coś ważniejszego. Jakaś pralka, lodówka czy samochód. I tak sobie żyłem z dnia na dzień, aż pojawił się w moim życiu soundbar Xiaomi.

Soundbar Xiaomi – no ładnie, ładnie!

Po wyjęciu soundbara z pudełka (co nie było trudne, bo pudełko po prostu rozpadło się w rękach) okazało się, że jest to naprawdę elegancki sprzęt. Soundbar Xiaomi jest pojedynczą belką bez dodatkowego subwoofera. Czyli cały dźwięk dociera właśnie z tej belki. Z przodu jest tkanina, reszta wykonana jest z plastiku zaokrąglonego na bokach.

Soundbar Xiaomi

Urządzenie ma wymiary 830 mm  x 72 mm  x 87 mm i waży niecałe 2 kilogramy. Mój soundbar jest w kolorze czarno-szarym. Myślę, że wersja biało-szara lepiej by pasowała, ale moja wersja kolorystyczna też jest okej, pasuje przynajmniej do telewizora.

Na górze urządzenia znajduje się kilka przycisków:

  • „+” oraz „-” – odpowiadają za pogłośnienie lub ściszenie muzyki na samym urządzeniu – wykorzystywane praktycznie nigdy 😉
  • przycisk Bluetooth do uruchomienia parowania z nowym urządzeniem;
  • Aux in;
  • Line in;
  • SFPDIF;
  • Optical.

Soundbar Xiaomi

Ich zastosowanie szerzej opiszę później. Całościowo soundbar robi naprawdę dobre wrażenie. Wygląda solidnie i minimalistycznie. Wolę takie rozwiązania niż inne, bardziej „kosmiczne”.

Jak się łączyć z soundbarem?

Przejdę do tego, w jaki sposób łączyć się z soundbarem, bo sposobów jest kilka, co sugerują zresztą przyciski na górze. Można z nim połączyć się bezprzewodowo (Bluetooth) oraz przewodowo za pomocą kabla AUX, optycznego oraz SFPIDF.

Soundbar Xiaomi

Łączność przez kabel będzie stabilniejsza i lepsza niż bezprzewodowa. Szczególnie, że jest tutaj Bluetooth 4.2, a nie 5.0. Zatem najlepiej jest kablem podpiąć się np. z telewizorem, a Bluetooth wykorzystywać, żeby np. puścić piosenkę z telefonu lub komputera.

Jakość dźwięku a soundbar Xiaomi

Na początek trochę technicznych informacji. Soundbar posiada 8 głośników, 4 głośniki na jedną stronę. Cztery głośniki dają nam 14W, co w efekcie daje moc 28W dla całego urządzenia. Zakres częstotliwości to 50-25,000 Hz, a impedancja nominalna wynosi 6 Ω.

Jeśli chodzi o jakość muzyki, to jest naprawdę zadowalająca, szczególnie bardzo dobrze słychać bas. Na moje oko najmniejszy poziom głośności jest trochę zbyt głośny i nie pozwala np. na swobodną rozmowę.

Z soundbarem na co dzień

Soundbar mam już od kilku tygodni w swoim mieszkaniu. Podłączony do telewizora spełnia swoją funkcję, choć nie do końca. W TV mam wsparcie dla Dolby Atmos, w Apple Music dla standardu Loseless, a w tym soundbarze tego nie ma. Ale pamiętajmy, że to sprzęt z niską ceną.

Soundbar Xiaomi

Urządzenie dość szybko łączy się po Bluetooth. Komunikacja nigdy mi się nie zerwała. Oczywiście, jeśli chcecie wykorzystywać go na co dzień do oglądania telewizji lub grania w gry, to koniecznie podepnijcie go przez kabel. Bezprzewodowo opóźnienie w dźwięku jest słyszalne.

Za ile, panie, to cudeńko?

Taniutko, oj taniutko. Soundbar dostaniecie za lekko ponad 200 złotych. Za takie pieniądze to jest naprawdę świetny sprzęt i jeśli nie szukacie soundbara ze wszystkimi zdobyczami techniki (ale za odpowiednią cenę), to naprawdę warto jest się nad nim zastanowić!


Kompletnie zwariowany na punkcie smart. Jeśli tylko pojawi się coś nowego, to koniecznie musi to dostać w swoje ręce i przetestować. Lubi rozwiązania, które się sprawdzają, i nie znosi bezużytecznych gadżetów. Jego marzeniem jest zbudować najlepszy portal z obszaru smart w Polsce (a później na świecie i Marsie w 2025).

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz