W ramach współpracy z HCA Samsung zwiększy komfort korzystania z inteligentnego domu za sprawą interoperacyjności sprzętów AGD, systemów HVAC i telewizorów. Nowy globalny sojusz pragnie zapewnić użytkownikom więcej możliwości w zakresie personalizacji inteligentnych domów, poprawiając jednocześnie prywatność danych i bezpieczeństwo urządzeń.

Firma Samsung ogłosiła w trakcie targów CES 2022 swoje członkostwo w sojuszu Home Connectivity Alliance (HCA), do którego przyłączyła wraz z czołowymi producentami urządzeń dla inteligentnego domu w celu promowania interoperacyjności i większego bezpieczeństwa.

Samsung Electronics jest członkiem-założycielem HCA wraz z Arcelik A.Ş., The Electrolux Group, Haier, GE Appliances i Trane Technologies. Sojusz zrzesza wiodących producentów połączonych urządzeń, by zwiększyć kompatybilność inteligentnych sprzętów bez względu na markę.

W ramach HCA Samsung będzie współpracować z innymi członkami sojuszu w celu opracowania wspólnych wytycznych dotyczących interoperacyjności typu „cloud-to-cloud”, uwzględniając wymogi dotyczące bezpieczeństwa zarówno danych, jak i użytkowników.

Dla użytkowników rozwiązań Samsung oznacza to możliwość obsługi urządzeń innych marek za pośrednictwem platformy SmartThings, a tym samym ułatwienie integracji zarówno starszych, jak i nowych urządzeń. Użytkownicy uzyskają również dostęp do sprzętów Samsung z aplikacji innych firm należących do sojuszu.

– Cieszymy się, że Samsung jest jednym z naszych członków-założycieli – mówi Yoon Ho Choi, prezes Home Connectivity Alliance. – To właśnie wsparcie takich globalnych producentów sprawia, że HCA może określać wytyczne dot. interoperacyjności dla używanych w domach sprzętów i systemów o długim cyklu życia, w efekcie zapewniając ich bezpieczną, prostą i elegancką obsługę.

– Technologie cyfrowe coraz bardziej przenikają naszą codzienność, dlatego w Samsung wierzymy, że konieczne jest zwiększenie otwartości naszego ekosystemu inteligentnego domu i zaoferowanie użytkownikom większych możliwości tworzenia prawdziwie spersonalizowanych wrażeń – mówi Chanwoo Park, Executive Vice President IoT Business group w Samsung Electronics. – Cieszymy się, że możemy współpracować z innymi członkami HCA. Wspólnie podejmiemy działania mające na celu sprawienie, aby życie w domu było  łatwiejsze i bardziej inteligentne. A osiągniemy to za sprawą znaczących innowacji w inteligentnych sprzętach i łączność.

Opierając się na partnerstwach w ramach HCA, SmartThings będzie nadal dostarczać innowacje pozwalające przekraczać granice inteligentnych urządzeń i pozwalające większej liczbie użytkowników cieszyć się zintegrowanym systemem. Od inteligentnych funkcji kuchennych po zautomatyzowane sprzątanie domu i pielęgnację odzieży – otwarta platforma SmartThings łączy szeroką gamę przełomowych urządzeń i usług, oferując holistyczne wrażenia z obsługi inteligentnego domu.

Upraszczanie codziennego życia przy pomocy technologii cyfrowej stanowi istotę innowacji Samsung w dziedzinie inteligentnego domu. Firma będzie współpracowała z pozostałymi członkami HCA, by przybliżyć przyszłość technologii inteligentnego domu i zapewnić użytkownikom kluczowe innowacje.

Więcej informacji na temat ekosystemu inteligentnego domu i SmartThings firmy Samsung znaleźć można na stronie Samsung.com.

Więcej o Home Connectivity Alliance na https://homeconnectivityalliance.org/


Kompletnie zwariowany na punkcie smart. Jeśli tylko pojawi się coś nowego, to koniecznie musi to dostać w swoje ręce i przetestować. Lubi rozwiązania, które się sprawdzają, i nie znosi bezużytecznych gadżetów. Jego marzeniem jest zbudować najlepszy portal z obszaru smart w Polsce (a później na świecie i Marsie w 2025).

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *